Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jak mieć pewność, że to działanie Boga? 
Autor Wiadomość
Post Jak mieć pewność, że to działanie Boga?
Z góry przepraszam, jeśli był podobny temat, a ja go powielam.

Przechodząc do rzeczy... Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna myśl. Jak mogę mieć pewność, że niektóre rzeczy w moim życiu są działaniem Pana Boga. Dla przykładu, przed rozpoczęciem Wielkiego Postu wyznaczyłam sobie pewne cele i rzeczy, od których będę stronić w tym szczególnym czasie. Bywały momenty, że było mi ciężko i wtedy powtarzałam w myślach "Boże, pomóż mi wytrwać w postanowieniach". Zawsze pokusa ustępowała, a ja czułam się szczęśliwa, że się nie złamałam. Czasami, kiedy mam jakieś wątpliwości, myślę "Boże, co robić?". Często pewne myśli same pojawiają się w mojej głowie i po przemyśleniu okazuje się, że faktycznie, to dobre rozwiązanie.
Chciałabym mieć pewność, że te rzeczy pochodzą od Boga, a nie są jedynie wynikiem mojej silnej woli lub myśli krążących po głowie. Nie chcę przypisywać Bożej mocy rzeczom, które (być może) pochodzą ode mnie, czyli na przykład trwanie w wielkopostnych postanowieniach, lub pojawiające się myśli nawiązujące do moich niepewności.


N mar 12, 2017 21:16
Post Re: Jak mieć pewność, że to działanie Boga?
Wiem, ze byloby milo miec bezposrednia linie do nieba, ale myslisz, ze tylko informacje podpisane “Pan Bog“ sa istotne?
Dziekowac Bogu mozesz za wszystko co dobre. A czy te natchnienia byly zeslane z gory czy za posrednictwem twojego sumienia, czy za podszeptem Aniola Stroza, to raczej sie na ziemi nie dowiesz. I tak naprawde jest to nieistotne. Choc moze ci sie teraz wydawac inaczej.

Zapytaj siebie moze, do czego ci ta pewnosc jest potrzebna?


N mar 12, 2017 21:27
Post Re: Jak mieć pewność, że to działanie Boga?
Może to żaden argument, ale mam ciężką do określenia potrzebę dowiedzenia się, czy to się dzieje za Jego pośrednictwem. Oczywiście, dziękuję Bogu za każdą dobroć, którą mnie obdarza :)


N mar 12, 2017 21:44
Post Re: Jak mieć pewność, że to działanie Boga?
To moze sie ksiedza na spowiedzi zapytaj, jesli musisz wiedziec?

My nie znamy 100% metody weryfikacji pochodzenia kazdej mysli. Po prostu takiej nie ma. Sa pewne przeslanki jak to rozeznawac, ale ogolnie biorac dobre mysli zawsze pochodza od Boga. Sw Ignacy Loyola opisal reguly rozeznawania duchow i natchnien, ale ja bym zalecala nie skupiac sie nad autorem a raczej nad skutkiem.
Liczy sie, co z tym zrobisz a nie skad mysl pochodzi.

Na pewno niebezpieczne jest probowac dzialac impulsywnie na skutek jakiegos natchnienia z przekonaniem, ze to na pewno od Boga. Pan Bog nigdy do niczego nie przymusza i nie kaze niczego robic natychmiast.


N mar 12, 2017 21:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak mieć pewność, że to działanie Boga?
Magduśka napisał(a):
. Czasami, kiedy mam jakieś wątpliwości, myślę "Boże, co robić?". Często pewne myśli same pojawiają się w mojej głowie i po przemyśleniu okazuje się, że faktycznie, to dobre rozwiązanie.


To ty bez pomocy Boga nie jesteś w stanie logicznie myśleć! :D :D :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 12, 2017 22:10
Zobacz profil
Post Re: Jak mieć pewność, że to działanie Boga?
Kael napisał(a):
To moze sie ksiedza na spowiedzi zapytaj, jesli musisz wiedziec?

My nie znamy 100% metody weryfikacji pochodzenia kazdej mysli. Po prostu takiej nie ma. Sa pewne przeslanki jak to rozeznawac, ale ogolnie biorac dobre mysli zawsze pochodza od Boga. Sw Ignacy Loyola opisal reguly rozeznawania duchow i natchnien, ale ja bym zalecala nie skupiac sie nad autorem a raczej nad skutkiem.
Liczy sie, co z tym zrobisz a nie skad mysl pochodzi.

Na pewno niebezpieczne jest probowac dzialac impulsywnie na skutek jakiegos natchnienia z przekonaniem, ze to na pewno od Boga. Pan Bog nigdy do niczego nie przymusza i nie kaze niczego robic natychmiast.


Oczywiście, nigdy nie robię niczego "na już". Staram się wszystko analizować, by nie popełnić żadnego błędu :)

Robek napisał(a):
Magduśka napisał(a):
. Czasami, kiedy mam jakieś wątpliwości, myślę "Boże, co robić?". Często pewne myśli same pojawiają się w mojej głowie i po przemyśleniu okazuje się, że faktycznie, to dobre rozwiązanie.


To ty bez pomocy Boga nie jesteś w stanie logicznie myśleć! :D :D :D


Czy ja coś takiego napisałam? Użyłam słowa "czasami" a nie "zawsze".


N mar 12, 2017 22:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL