Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Tak do przemyślenia na Wielki Post 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Tak do przemyślenia na Wielki Post
Marek_Piotrowski napisał(a):
Robek napisał(a):
To co mówisz to jest klasyczna gadanina zwykłej biedoty :biggrin:
Dziwny wniosek.


No przecież to cała twoja filozofia, bo ty jesteś biedny ale za to z wielkimi nadziejami na zbawienie, natomiast ten głupi miliarder nie może zostać zbawiony bo jest głupi i z tej głupoty został miliarderem.

adaBRD napisał(a):

Apropos antyfeminizmu, który czasami znajduje swój wyraz w Biblii, G. Ravasi pisze, że opisy, w których kobiety uznawane były za gorsze, stanowiły efekt wcielenia się słowa Bożego w konkretny i obecnie już anachroniczny kontekst kulturalno-społeczny starożytnego Bliskiego Wschodu, kiedy to nad wszystkim musiał dominować mężczyzna (Biblia dla każdego, t. VI, s. 18)...


A jak inaczej :D
W końcu Bóg musiał się dostosować do realiów starożytnego Bliskiego Wschodu :mrgreen:

Alus napisał(a):
Bez tego rodzaju lektur niemal wszyscy - tu na forum i w życiu codziennym - usiłują zaznaczyć swoją wyższość w różnych kategoriach, zapominając przekazu św Tomasza - wszystko to słoma.


Skoro 'Alus" nie lubi się wywyższać, to może się zacznie poniżać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 21, 2017 13:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Tak do przemyślenia na Wielki Post
Robek napisał(a):
No przecież to cała twoja filozofia, bo ty jesteś biedny ale za to z wielkimi nadziejami na zbawienie, natomiast ten głupi miliarder nie może zostać zbawiony bo jest głupi i z tej głupoty został miliarderem.

Jeśli nie zrozumiałeś mimo wyjaśnienia, a pytaj do skutku. W żadnym razie nie sil się na ironię, bo się ośmieszasz.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 21, 2017 14:44
Zobacz profil
Post Re: Tak do przemyślenia na Wielki Post
Cytuj:
Bez tego rodzaju lektur niemal wszyscy - tu na forum i w życiu codziennym - usiłują zaznaczyć swoją wyższość w różnych kategoriach, zapominając przekazu św Tomasza - wszystko to słoma.


Skoro 'Alus" nie lubi się wywyższać, to może się zacznie poniżać?[/quote]
Wedle Twojej optyki pomiędzy tymi skrajnościami, nie istniej żadne normalne, spokojne życie??
Św Tomasz poznając najgłębszy sens istnienie człowieka, nie spalił swoich do tego czasu opracowanych dzieł.


Wt mar 21, 2017 15:20

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Tak do przemyślenia na Wielki Post
Kurcze, zamiast trochę pomyśleć nad życiem, Robku robisz wszystko by kolejny raz powiedzieć "ja nie wierzę".
Czyli to, co powiedziałeś już w swoim pierwszym liście na forum. Od tego czasu właściwie nic innego an i nowego nie powiedziałeś - po prostu korzystasz z każdej okazji by wejść w temat merytoryczny i zwrócić na siebie uwagę, nie dodając nic konkretnego do tego, co powiedziałeś logując się po raz pierwszy.

I do tego przypisujesz mi debilne jakieś poglady w stylu "ten gość był gorszym, bo był bogaty".
Niczego takiego nie napisałem - ani nie pomyślałem. Za to robi na mnie wrażenie marność tego, co miał (i co każdy z nas ma - i co w CAŁOŚCI zostawi na Ziemi). Tak, wiem, nie wierzysz że jak umrzesz w ogóle coś będzie - ale to nie nalezy do tematu.

Nie wierzysz? OK, już o tym czytaliśmy (z setkę razy). Rozumiem, że wypowiadasz się tam, gdzie mowa "wierzyć czy nie".
Ale po co wchodzisz w miejsca (jak ten wątek) w którym rozmawiamy o KONSEKWENCJACH naszej wiary?


Trudno, jesli masz taki kompulsywny przymus - to wchodź. Ale zwalniam się z obowiązku dyskusji z Tobą.

Podobnie Ada - chcieliśmy (dobra: chciałem) zakładając ten wątek porozmawiać i zamyślić się nad rolą tego co materialne, nad marnością bogactwa itd.
Zamiast tego, rozwaliłaś kolejny wątek w kompulsywnej potrzebie czepiania się słówek i zarzucania adwersarzom co Ci tylko przyjdzie do głowy.

Coraz wyraźniej dochodzę do wniosku, że by w ogóle móc tu prowadzić dyskusję trzeba niektóre osoby po prostu lekceważyć.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 22, 2017 3:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Tak do przemyślenia na Wielki Post
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
Bo jestem biedny, żyje bez żadnych perspektyw na przyszłość!
To Ci współczuję - ja nie jestem bogaty, ale też nie biedny i podoba mi się moje życie.


Tutaj to akurat o tobie Piotroski mówiłem :-D

Marek_Piotrowski napisał(a):
Kurcze, zamiast trochę pomyśleć nad życiem, Robku robisz wszystko by kolejny raz powiedzieć "ja nie wierzę".


Nigdy nie mówiłem, że jestem ateista.

Marek_Piotrowski napisał(a):
I do tego przypisujesz mi debilne jakieś poglady w stylu "ten gość był gorszym, bo był bogaty".
Niczego takiego nie napisałem - ani nie pomyślałem. Za to robi na mnie wrażenie marność tego, co miał (i co każdy z nas ma - i co w CAŁOŚCI zostawi na Ziemi).


Straci bardzo dużo, tyle że za życia nachapie się ile tylko wlezie :mrgreen:

Marek_Piotrowski napisał(a):
Ale po co wchodzisz w miejsca (jak ten wątek) w którym rozmawiamy o KONSEKWENCJACH naszej wiary?


A co kwestia ile kto posiada pieniędzy, ma do kwestii wiary?

Marek_Piotrowski napisał(a):
Zamiast tego, rozwaliłaś kolejny wątek w kompulsywnej potrzebie czepiania się słówek i zarzucania adwersarzom co Ci tylko przyjdzie do głowy.


Tutaj jest duży błąd z twojej strony.
Bo zamiast wyjaśnić o co ci chodzi, to ty zamieściłeś jakieś zdjęcie miliardera, i to bez jakiegoś większego komentarza z twojej strony.
W tej sytuacji samemu musiałem wykombinować o co ci chodzi, no i pomyślałem że chciałeś tutaj pokazać to, że jesteś kimś lepszym, bo on ma, czy tam miał te całe miliardy, ale ty posiadasz coś o wiele cenniejszego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 22, 2017 13:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Tak do przemyślenia na Wielki Post
Robek napisał(a):
Bo zamiast wyjaśnić o co ci chodzi, to ty zamieściłeś jakieś zdjęcie miliardera, i to bez jakiegoś większego komentarza z twojej strony.

Treść tego zdjęcia jest bardzo jasna w świetle Ewangelii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr mar 22, 2017 23:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Tak do przemyślenia na Wielki Post
Małgosiaa napisał(a):
Robek napisał(a):
Bo zamiast wyjaśnić o co ci chodzi, to ty zamieściłeś jakieś zdjęcie miliardera, i to bez jakiegoś większego komentarza z twojej strony.

Treść tego zdjęcia jest bardzo jasna w świetle Ewangelii.


A co mnie Ewangelia?

Przecież nawet sam ksiądz Stryczek mówił :biggrin:

http://manager.money.pl/ludzie/artykul/ ... 46785.html

Że zarabianie pieniędzy i bycie miliarderem jest OK, z tego artykułu to zbytnio nie wynika, ale Stryczek mówił że miliarderzy są czymś lepszym niż zwykli ludzie, nawet mówił że im ktoś ma więcej pieniędzy to tym lepiej :-D
No i co? czy episkopat za to go skrytykował? coś był przeciwny takiemu gadaniu?
Więc tutaj mi nie wyskakuj z jakimiś wyrwanymi z kontekstu cytatami z Biblii, bo to cie do niczego nie doprowadzi :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 23, 2017 8:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Tak do przemyślenia na Wielki Post
Nadal nic nie rozumiesz. Tu chodzi o to, że człowiek nie zabierze ze sobą swojego bogactwa. Ważniejsze jest "być" niż "mieć", co nie oznacza, że "mieć" jest złem samym w sobie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 23, 2017 8:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL