Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Neokatechumenat - prawda czy fałsz? 
Autor Wiadomość
Post Re: Neokatechumenat - cała prawda
amico47 napisał(a):
http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/swiadectwo-07.htm

amico47 napisał(a):
http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatech ... two-05.htm

Czego mają niby dowodzić te anonimy?


Pt kwi 07, 2017 12:59

Dołączył(a): Wt lip 10, 2012 22:22
Posty: 19
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
Ze nawet wyzsi czlonkowie czasem "sypia" ze to rodzaj sekty niezaleznej od Koscioła cos a la masoni dlatego nie reaguja na skargi i sa ew poza liturgia niezalezni od ksiezy w innych wspolnotach na kazdym lub prawie kazdym spotkaniu jest ksiadz ktory wiecej lub mniej naucza.


Pt kwi 07, 2017 17:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
amico47 napisał(a):
Ze nawet wyzsi czlonkowie czasem "sypia" ze to rodzaj sekty niezaleznej od Koscioła cos a la masoni dlatego nie reaguja na skargi i sa ew poza liturgia niezalezni od ksiezy w innych wspolnotach na kazdym lub prawie kazdym spotkaniu jest ksiadz ktory wiecej lub mniej naucza.


Masoneria nie jest sektą. Ani sensu stricto, ani sensu largo.


Pt kwi 07, 2017 17:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
Nie mieszajmy różnych porządków. Neo to ruch wewnątrzkościelny, który, jak każdy ruch, narażony jest na ryzyko jakichś wypaczeń, natomiast masoneria to ruch, który nigdy z żadnym Kościołem chrześcijańskim nie miał i nie chciał mieć nic wspólnego, dlatego nie może być nazwany
- sektą wewnątrz chrześcijaństwa
- nie spełnia zasadniczo wymogów definicji sekty sensu largo chociaż władze Krk wielokrotne ją tak określały:

Cytuj:
bulla Piusa IX; ponad 20 razy potępił tę organizację i zakazał jej działalności, w jego bulli padają bardzo istotne stwierdzenia: "Niegodziwa i zgubna ta sekta jest fatalną zarówno dla zbawienia dusz, jak i dla spokoju społecznego... pała żarząca nienawiścią do religii Chrystusowej, i do prawowitej władzy a rządzą do jednej tylko myśli jako do celu, by zniszczyć wszelkie prawa Boskie i ludzkie" - Leona XIII; encyklika "Humanus Genus", z dn. 20.04.1884 r., oraz w pozostałych dokumentach do biskupów wielu krajów świata w latach 1887-1902.

- Instrukcja "Św. Ofiicjum" z dn.10.05.1884 r. "jest rzeczą oczywistą, że encyklika "Latae sententie spada na sekty masońskie i im podobne które spiskują przeciw Kościołowi i prawowitym władzom cywilnym , bez względu na to czy czynią to potajemnie czy jawnie, czy zobowiązują lub nie swych adeptów do składania przysięgi zachowania tajemnicy".

- Benedykt XIV potwierdził i potrzymał w mocy wszystkie wydane przed nim dokumenty w tej tematyce. Kanon 2335 Prawa kanonicznego ogłoszony dn. 27.05.1917 r. mówił:
"Katolicy wstępują do sekty masońskiej, względnie do jej podobnych stowarzyszeń, walczących z Kościołem i legalnymi władzami cywilnymi, popadają tym samym w ekskomunikę, zarezerwowaną Stolicy apostolskiej, simpliciter".

http://www.iluminaci.pl/masoneria/masoneria-masonska-wizja-swiata-i-czlowieka

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 07, 2017 17:27
Zobacz profil WWW
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
amico47 napisał(a):
Ze nawet wyzsi czlonkowie czasem "sypia" ze to rodzaj sekty niezaleznej od Koscioła cos a la masoni dlatego nie reaguja na skargi i sa ew poza liturgia niezalezni od ksiezy w innych wspolnotach na kazdym lub prawie kazdym spotkaniu jest ksiadz ktory wiecej lub mniej naucza.

I papież tą "sektę" nazywa darem Bożym
http://m.deon.pl/religia/serwis-papiesk ... nacie.html


Pt kwi 07, 2017 17:37

Dołączył(a): Wt lip 10, 2012 22:22
Posty: 19
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
Papiez nazywa darem bozym bo nie zna szczegolow tylko to co mu przedstawia pomijajac ze jego slowa czasem sa dwuznaczne. A co do sekty nie czepiajmy sie slowek fakt jest faktem ze w neo najwazniejsze jest neo i co mowia katechisci nie wladze duchowne oraz gdyby teoretycznie Kosciół postanowił zlikwidowac neo nie moze tego zrobic bez zgody Kiko to o czyms swiadczy.Ponadto ew współpraca z Kosciołem biskupem nie jest w zaden sposob dokumentowana tylko wierz mi bo ja katechista tak mowie nie ma czytania listow od biskupow nauki Koscioła kazdy w neo podkresla role i waznosc drogi nie wladz koscielnych itd itp

Reasumujac wilk w owczej skorze...


Pt kwi 07, 2017 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 10, 2012 22:22
Posty: 19
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
Z drugiej strony sam Jezus ustami swietych przestrzegal ze zlo wejdzie wszedzie nawet do serca Jego Koscioła wiadomo od dawna ze nawet kardynalowie i byc moze zaznaczam byc moze obecny papiez sa masonami co dopiero neo dlatego o to tylko mi chodzi by nikomu slepo nie wierzyc kierowac sie Pismem prosic o madrosc Ducha


Pt kwi 07, 2017 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 10, 2012 22:22
Posty: 19
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
św. a co do neo moze poswiecicie swoja energie zamiast na walke ze mna na poinformowanie wladz neo o zarzutach kazda grupa religijna ma swoich odpowiedzialnych jakis kontakt tylko nie neo dziwne prawda?


Pt kwi 07, 2017 21:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
amico47 napisał(a):
byc moze zaznaczam byc moze obecny papiez sa masonami


Co Kolega ma z tymi masonami? :D :D
To jakiś uniwersalny straszak, "słowo-klucz", które można byle gdzie dodać (oczywiście razem z żydami, reptilianami, wegetarianami czy co tam jeszcze sobie wymyśisz) by postraszyć trochę prostaczków, ewentualnie wytłumaczy sobie w infantylny sposób zjawiska, których nie rozumeisz? Papież powiedział coś z czym się nie zgadzam – pewno masoni. Przewodniczącym Rady Europejskiej został ktoś kogo nie popieram – pewno masoni. Dostałem wezwanie ze skarbówki – pewno masoni. Ktoś natarł mi paier toaletowy pieprzem – pewno masoni. Wyszedł mi zakalec zamiast ciasta – pewno mason mi siedzi w piekarniku. Ludzie litości... :D


Pt kwi 07, 2017 22:09
Zobacz profil
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
amico47, co ty za bzdury pleciesz? Proboszcz i biskup sa zwierzchnikami wszystkich ruchow koscielnych na terenie parafii czy diecezji. Bez zgody proboszcza zadna wspolnota neo nie powstanie.
A oprocz tego ma swoich zwierzchnikow neo plus dykasterie w Rzymie, ktore za neo odpowiadaja z zewnatrz

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Droga_Neokatechumenalna

Masz jakies zastrzezenia? Proboszcz -> biskup -> Rzym.
Chyba, ze chcesz od razu do Kiko i jemu tlumaczyc, ze wszystko jest do bani bo twoi tesciowie .... itd itp.


So kwi 08, 2017 6:29
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
amico47 napisał(a):
Papiez nazywa darem bozym bo nie zna szczegolow tylko to co mu przedstawia pomijajac ze jego slowa czasem sa dwuznaczne. A co do sekty nie czepiajmy sie slowek fakt jest faktem ze w neo najwazniejsze jest neo i co mowia katechisci nie wladze duchowne oraz gdyby teoretycznie Kosciół postanowił zlikwidowac neo nie moze tego zrobic bez zgody Kiko to o czyms swiadczy.Ponadto ew współpraca z Kosciołem biskupem nie jest w zaden sposob dokumentowana tylko wierz mi bo ja katechista tak mowie nie ma czytania listow od biskupow nauki Koscioła kazdy w neo podkresla role i waznosc drogi nie wladz koscielnych itd itp

Reasumujac wilk w owczej skorze...

Opowiadasz totalne bzdury.
Jak zaznaczyłam - nie należałam/nie należę do Neo - ale osobiście znam mnóstwo wspaniałych, głęboko wierzących ludzi od lat będących na Drodze, znam 2 kapłanów z autentycznego powołania, poświecenia dla Boga i ludzi, więc nie wrzucaj słonych kawałków.
Najpierw piszesz jacy to okrutni są katechiści, by kolejno napisać wierz mi, bo ja keatechista tak mówię :o :o
Neo w każdej diecezji podlega biskupowi miejsca i z udziałem biskupa odbywa sie wiele uroczystości i ceremonii.


So kwi 08, 2017 7:26
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
Z tego co wiem to Droga Neokatechumenalna jest zatwierdzona jako zgodna z katolicyzmem. Chyba jeszcze św. Jan Paweł II zatwierdzał. A to oznacza, ze papież zna dokładnie a nie jak pisze tutaj amico47 ze biedaczek niedoinformowany.
Powoływanie się na źródła z założenia odrzucające zmiany po Soborze Watykańskim II to trochę niepoważne. A takim źródłem jest antyk.
Odrzucają nie tylko neonów ale rozwiniesz charyzmatyków. Z tego co mi wiadomo Odnowa ma swoje miejsce w kościele. W każdym razie widuje ich u mnie w parafii i proboszcz ich akceptuje. W Kościele jest miejsce dla wszystkich. Tradycja katolicka jest dość szeroka. Przecież mamy dominikanów i franciszkanów, są tez jezuici. Mamy rożne duszpasterstwa. I to jest piękne w kościele. Nie rozumiem dlaczego mamy wykluczać neo skoro papież ich nie wyklucza ani Kongregacja Doktryny Nauki i Wiary nie zgłasza nic w ich sprawie. Swojego czasu były jakieś dokumenty wydane które nakazały neo zmiany. Nie znam szczegółów ale skoro sprawa ucichła to zapewne dostosowali się do pouczeń.


So kwi 08, 2017 13:13

Dołączył(a): Wt lip 10, 2012 22:22
Posty: 19
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
Neo ma w swoim statucie, że bez wzgledu na decyzje zwierzchników koscielnych decyzje o rozwiazaniu wspolnoty moze podjac tylko Kiko, ale niewazne faktem jest, ze wiedzy w neo zadnej stad tak wiele ludzkich bledow kazdy powiniem czytac Pismo ale nie kazdy umie i powinien je publicznie interpretowac.

A co do masonerii to pol internetu jest o tym miejsca i daty spotkan nazwiska rowniez kardynalow, liberalizm Koscioła, słowa papieza franciszka pytanego o zwiazki homoseksualne "kim jestem by ich oceniac" udzial w mszach dla homoseksualistow to co sie dzieje teraz na swiecie slowa egzorcystow mowiacych o tym co mowia demony w opetanych o obecnym swiecie itd itp Nawet samo to ze tak wszyscy sie na mnie rzucili jakbym powiedzial ze Maryja to k... conajmniej, conajmniej dziwne dla mnie w koncu tylko dziele sie watpliwosciami nie majac z kim o tym pogadac bo prawie wszyscy znajomi niewierzacy. Pozdrawiam


N kwi 09, 2017 20:29
Zobacz profil
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
Naprawde? Link poprosze. A statuty mowia, co bedzie jak Kiko umrze?

Z tego co wypisujesz, to tobie czytanie Pisma sw ewidentnie nie pomoglo.
Wolisz wierzyc jakims stronkom i pomowieniom, zamiast czytac oryginaly i to w kontekscie.

Czy Pan Jezus osadzil cudzoloznice? A czy ona przedtem wyrzekla sie seksu pozamalzenskiego?
Czy my w ogole mamy prawo osadzania kogolwiek? Raczej wyrazny zakaz.


Czepiasz sie neo i moze ci sie nie podobac. Ale czym innym jest twoja rodzina, czym innym lokalna wspolnota a czym innym caly ruch.
Odchylenia zdarzaja sie wszedzie i od tego jest proboszcz czy opiekun wspolnoty, zeby to korygowac. Niekoniecznie trzeba zaraz zalozyciela palic na stosie.


N kwi 09, 2017 20:36

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Neokatechumenat - prawda czy fałsz?
Można mieć wiele wątpliwości co do Neo, było też korygowane. Jest to bardzo specyficzna droga, trudna, ma wiele dziwności - ale i wielką skuteczność (zwłaszcza dla ludzi którzy zagubili się już bardzo).
I jeszcze jedno - w przeciwieństwie do grup charyzmatycznych, nigdy nie słyszałem by jakaś grupa Neo w całości odeszła od Kościoła.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N kwi 09, 2017 20:57
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL