Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:02



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Zend przeciwny praktykom modlitewnym 
Autor Wiadomość
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
No i nic nie zrozumiales! Ale pluc na cos, czego nie rozumiesz potrafisz.

Nie chodzi o zaslugi dla zbawienia, ale o opanowanie pozadan i prace nad soba.


Śr kwi 26, 2017 16:38
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Część z tych pokut jest do ogarnięcia...dietetycy i lekarze zachecaja do jedzenia niesmacznych rzeczy - bo niestety zdrowe sa raczej mniej smaczne - wtedy to jest ok - wyrzeczenie dla Boga nie jest ok - a to chodzi o wewnetrzna wolnosc...Bogu na pewno bardzo potrzebne jest zebym nie jadla rogalika z czekolada tylko rzodkiewki...

W islamie podobalo mi sie jak kiedys Mahomet wysłuchał goscia, ktory zrobil slub ze obejdzie cos pieszo a potem byl juz zmeczony i zapytal czy slub go obowiazuje - Mahomet odrzekl - Allah ma w nosie Ciebie i twoje sluby - cos w ten desen...

wydaje mi sie ze Bog jest miłościa bo moglby nam powiedziec jak nasze lezenie kolo łożka ma sie do dostania mieszkania w Domu Ojca...albo za darmo tam dostac miejscowke


Śr kwi 26, 2017 16:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Zend napisał(a):
Zarzuciłeś mi kłamstwo. Wycofujesz się? Byłoby miło, gdybys się przyznał.

Nic z tego.
Nie wycofuję się.
Jeszcze nie odpowiedziałeś: czytałeś w ogóle jakiekolwiek pisma św. Teresy?

Zend napisał(a):
Mówimy o naśladowaniu sw. Teresy. Sama modlitwa także wynika z jej wizji poboznosci. Jak chcesz to oddzielić?

Poczytaj i sam sobie odpowiedz.
Zend napisał(a):
Ciągłe szukanie cierpienia jest częścią jej modlitwy. Uważała, ze wszelka wygoda modlitwie przeszkadza. Najlepiej więc wg niej modlic się bedąc głodnym, spragniony, niewyspanym, zmeczonym, wybiczowanym i w zimnie/upale. Umartwiac nalezy także wszelkie zmysły: węch, smak, wzrok, słuch, dotyk.

Pokaż mi to na cytacie ze św. Teresy.
Napisałeś jak do tej pory w odniesieniu do Teresy: Zamiast modlitwy (jako modlitwa?) biczowanie, magiczna woda swięcona, co jest wierutnym kłamstwem, albo wierutnym nieuctwem.
Teresa i jej duchowość, jej szkoła modlitwy (nie ascezy) to szczytowe osiągnięcia chrześcijańskiej mistyki, a ty mi tu wyjeżdżasz, że zamiast się modlić, to ona się biczowała.
No, nie można przejawiać większej ignorancji.
Zend napisał(a):
Całe swoje zycie uczyniła jednym pasmem cierpienia. W tym bliskość Boga widziała i w takim stanie sie modliła.
Kto che ją w takiej modlitwie nasladowac? Kto uważa, że to dobre, budujące?

Znowu nieprawda.
Jej życiu duchowemu i modlitwie towarzyszyły też umartwienia. Pisanie, że całe swoje życie uczyniła pasmem cierpienia to kłamstwo, albo ignorancja.

Proszę, przeczytaj pisma Teresy, a potem się wypowiadaj.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr kwi 26, 2017 16:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grupa odmawiajaca tajemnice szczęścia
Ja czytałem poezję Teresy, bardzo mi się podoba

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 26, 2017 16:52
Zobacz profil
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
Nie zakładałem tego wątku. Nie tytułowałem go. Tytuł jest wręcz oszczerstwem. To sa chore praktyki !!!


Śr kwi 26, 2017 17:28
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
Przeczytaj cos sensownego o sw Teresie z Avila. Np to
http://floscarmeli.pl/produkt-Swieta-te ... rda,794258


Śr kwi 26, 2017 17:31
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
Praktykowane w centrach dietetycznych;)


Śr kwi 26, 2017 17:33
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
Zend napisał(a):
Nie zakładałem tego wątku. Nie tytułowałem go. Tytuł jest wręcz oszczerstwem
Najpierw walisz offtop, o który nikt Cię nie prosił, a potem jak moderatorzy ten offtop wydzielają, żeby można było prowadzić dalej dyskusję, to pyskujesz. No po prostu poziom chamstwa i pogardy dla cudzej pracy niewyobrażalny!


Śr kwi 26, 2017 17:45
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
zefciu napisał(a):
Zend napisał(a):
Nie zakładałem tego wątku. Nie tytułowałem go. Tytuł jest wręcz oszczerstwem
Najpierw walisz offtop, o który nikt Cię nie prosił, a potem jak moderatorzy ten offtop wydzielają, żeby można było prowadzić dalej dyskusję, to pyskujesz. No po prostu poziom chamstwa i pogardy dla cudzej pracy niewyobrażalny!

Większe chamstwo i pogardę napotkać można na tym forum, a tytuł wątku uważam za nietrafiony, a może i złośliwy.


Śr kwi 26, 2017 18:42
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
Alus napisał(a):
a tytuł wątku uważam za nietrafiony, a może i złośliwy.
Jeśli tytuł jest nietrafiony, to się pisze "proszę zmienić tytuł na taki a taki", a nie pyszczy w dwóch wątkach bez podania propozycji.


Śr kwi 26, 2017 18:56
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
a tytuł wątku uważam za nietrafiony, a może i złośliwy.
Jeśli tytuł jest nietrafiony, to się pisze "proszę zmienić tytuł na taki a taki", a nie pyszczy w dwóch wątkach bez podania propozycji.

Pisze się, ale moderacja winna unikać wskazywania kogokolwiek palcem.
Wyraziłam swoje zdanie - nie podoba mi sie taki tytuł wątku.


Śr kwi 26, 2017 19:07
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
zaproponujcie więc tytuł - ten dałem jako roboczy. Naprawdę oprócz wpadania tutaj i sprzątania bałaganu mam też inne zajęcia. Przepraszam, jeśli autor offtopa poczuł się urażony.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr kwi 26, 2017 19:38
Zobacz profil WWW
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
medieval_man napisał(a):
zaproponujcie więc tytuł - ten dałem jako roboczy. Naprawdę oprócz wpadania tutaj i sprzątania bałaganu mam też inne zajęcia. Przepraszam, jeśli autor offtopa poczuł się urażony.

Wystarczyło np przeciwnicy praktyk modlitewnych lub praktyki modlitewne na cenzurowanym.
A Zend już sie wyrejestrował.....


Śr kwi 26, 2017 19:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Zend przeciwny praktykom modlitewnym
Zauważyłem... nazmyślał, nakłamał, nie odpowiedział na konkretne pytania i przyciśnięty obraził się i odszedł... Trudno.
Temat zamykam. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że św. Teresa z Avila jest jedną z największych mistyczek Kościoła i mistrzem modlitwy, a nie propagatorką bezmyślnych umartwień?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr kwi 26, 2017 20:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL