Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie" 
Autor Wiadomość
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
No tak, przyzwyczajenie, ale chyba nie chcesz powiedziec ze to sa te podstawy doswiadczenia kaplanow, aby spowiedz odbywala sie w trakcie Mszy Sw?
Kaplani twierda ze spowiadaja w czasie Mszy Sw. bo ludzie wtedy przychodza do spowiedzi, a ludzie, bo tylko wtedy kaplani spowiadaja. Czy nie widzisz w tym bezsensu?
Wystarczy ze zmienia to w ogloszeniach i kaplan bedzie w konfesjonale przez pol godz. przed Msza Sw. i wychodzi z konfesjonalu tuz przed rozpoczeciem Mszy Sw.
Zobaczysz jak w ciagu tygodnia ludzie zmienia "przyzwyczajenia".
No ale pierw trzeba chocby checi by to zrobic, a jak widac to wlasnie kaplanom ciezko zmienic swoja rutyne, bo parafianie szybko sie dostosuja.


Pn lis 06, 2017 18:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
Na szczęście są kościoły, gdzie spowiedź jest w konkretnie wyznaczonych godzinach. W niektórych w trakcie mszy i poza mszami - po prostu przez cały dzień.
Ale zgadzam się, że nie wszyscy mają do takich kościołów dostęp.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 06, 2017 19:21
Zobacz profil WWW
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
medieval_man napisał(a):
Na szczęście są kościoły, gdzie spowiedź jest w konkretnie wyznaczonych godzinach. W niektórych w trakcie mszy i poza mszami - po prostu przez cały dzień.
Ale zgadzam się, że nie wszyscy mają do takich kościołów dostęp.


Takie cuda to sie chyba zdarzaja bardzo rzadko. :-)


Pn lis 06, 2017 19:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
Chyba nie...
http://www.spowiedz.pl/konfes.htm

Poszukaj, może znajdziesz swoje miasto?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 06, 2017 19:39
Zobacz profil WWW
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
medieval_man napisał(a):
Chyba nie...
http://www.spowiedz.pl/konfes.htm

Poszukaj, może znajdziesz swoje miasto?


A, to teraz rozumiem ze takie cuda zdarzaja sie jedynie w Polsce i chyba dlatego Polska jest wyjatkowym krajem.
Ja niestety musze polegac na Misjach Katolickich poza granicami.


Pn lis 06, 2017 19:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
A to przepraszam. Nie skojarzyłem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 06, 2017 19:52
Zobacz profil WWW
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
medieval_man napisał(a):
A to przepraszam. Nie skojarzyłem.


Nie masz za co przepraszac, bo przeciez to nie ty ustaliles godziny spowiedzi w parafiach.
A tabelka ktora podales przyda sie miejscowym, ktorzy maja podobny klopot.
Ja po prostu nie potrafie polowicznie uczestniczyc we mszy Sw. lub polowicznie jednac sie z Bogiem.
Albo wszystko, albo nic.
Zwykle konczy sie na tym ze jedynie uczestnicze we Mszy Sw. bez pelnego udzialu w samej Eucharystii, bo nie mam sumienia wyrywac ktoregokolwiek kaplana z jego zaplanowanych zajec, bo bylo by to zawlaszczaniem jego czasu na niekorzysc innych.


Ostatnio edytowano Pn lis 06, 2017 20:04 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn lis 06, 2017 19:56
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
@sameone1, zalezy gdzie. W Niemczech, w mojej parafii w kazda sobote w dwoch kosciolach jest godzinna spowiedz. Niedaleko jest klasztor, tam sa spowiedzi przed Swietami przez kilka dni, a normalnie tez raz w tygodniu. I wszedzie mozesz sie telefonicznie z ksiedzem na spowiedz umowic.


Pn lis 06, 2017 20:03
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
Kael napisał(a):
@sameone1, zalezy gdzie. W Niemczech, w mojej parafii w kazda sobote w dwoch kosciolach jest godzinna spowiedz. Niedaleko jest klasztor, tam sa spowiedzi przed Swietami przez kilka dni, a normalnie tez raz w tygodniu. I wszedzie mozesz sie telefonicznie z ksiedzem na spowiedz umowic.

Rozumiem twoja troske, ale mi nie chodzi o mnie samego, tylko o wielu innnych w podobnej sytuacji, bo nie zyje sam na tym zgnilym zachodzie.
Poza tym, dlaczego mam zawlaszczac dodatkowy czas kaplanow, skoro to tylko kwestia przesuniecia w czasie tego co i tak odbywa sie w kazdej parafii?


Pn lis 06, 2017 20:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
Sądziliśmy, że mówisz o sytuacji w Polsce.

Ale mnie samemu zdarzało się, że będąc poza Polską, zaszedłem czasami do kościoła w celu spowiedzi i w wielu z nich widziałem przy wejściu tabliczkę informującą, że spowiedź jest przez cały dzień. Wystarczyło tylko wcisnąć przycisk dzwonka i po kilku minutach kapłan przychodził.

Pewnie dlatego, że nie miał tam tyle roboty co w Polsce: katechez, pogrzebów, nauk, odwiedzin chorych, - tego wszystkiego, o czym pisała Alus.
Może warto sprawdzić?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 06, 2017 20:14
Zobacz profil WWW
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
medieval_man napisał(a):
Sądziliśmy, że mówisz o sytuacji w Polsce.

Ale mnie samemu zdarzało się, że będąc poza Polską, zaszedłem czasami do kościoła w celu spowiedzi i w wielu z nich widziałem przy wejściu tabliczkę informującą, że spowiedź jest przez cały dzień. Wystarczyło tylko wcisnąć przycisk dzwonka i po kilku minutach kapłan przychodził.

Pewnie dlatego, że nie miał tam tyle roboty co w Polsce: katechez, pogrzebów, nauk, odwiedzin chorych, - tego wszystkiego, o czym pisała Alus.
Może warto sprawdzić?

Sprawdzalem w wielu parafiach i wszedzie to samo.
Poza tym te parafie podaja na swoich stronach link do Wiara pl. wiec licze na to ze kaplani po prostu zauwaza-zrozumieja problem i poprawia swoje bledy.
Wiem tez ze wielu z nich sporo czasu duszpasterskiego marnuje na internecie, wiec moze choc niektorzy wykozystaja ten czas pozytywnie i poprawia co bledne.
Oni nawet nie rozumieja ze marnujac swoj czas np. na sen, marnuja czas duszpasterski, bo sa pozniej niewyspani i zmeczeni.


Pn lis 06, 2017 20:19
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
sameone1 napisał(a):
No ale pierw trzeba chocby checi by to zrobic, a jak widac to wlasnie kaplanom ciezko zmienic swoja rutyne, bo parafianie szybko sie dostosuja.

Wyraźnie z Ciebie marzycielka :)
Przy aktualnej w większości społeczeństwa postawie roszczeniowej, nakazywanie przychodzenia do spowiedzi przed Mszą odniesie mizerny skutek. Zwłaszcza u tych, którzy wychodzą z kościoła po udzieleniu Komunii, przed błogosławieństwem, albo spóźniają się na Mszę 5-10 minut.
Znajomi, od 20 lat we wspólnocie, notorycznie wpadają do kościoła w trakcie rozpoczynania lub kończenia II czytania..
Na zwrócone im uwagi mają stałą odpowiedź to ty masz problem, ja nie mam żadnego.


Wt lis 07, 2017 8:03
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
To by bylo plusem, bo bedzie wyrazniej widac plewy od ziarna i taki letni wierzacy sam zauwazy ze odroznia sie od innych.
To co sie dzieje ze spowiedzia, to wlasnie wspomaga tych letnich byc letnimi i utwierdzaja sie w przekonaniu ze tak powinnno byc.
W ogole to kazdy kaplan widzac chocby jednego wiernego przy konfesjonale powinien przyjsc i go wyspowiadac.

Alus, ja plci nie zmienialem. :-)


Wt lis 07, 2017 9:56
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
sameone1 napisał(a):
To by bylo plusem, bo bedzie wyrazniej widac plewy od ziarna i taki letni wierzacy sam zauwazy ze odroznia sie od innych.
To co sie dzieje ze spowiedzia, to wlasnie wspomaga tych letnich byc letnimi i utwierdzaja sie w przekonaniu ze tak powinnno być

Jakoś moim znajomym 20 lat we wspólnocie i częste upominania o notoryczne spóźnianie sie na Mszę świadomości nie zmieniły :(


Cytuj:
Alus, ja plci nie zmienialem. :-)

Sorry literówka :)


Wt lis 07, 2017 11:48
Post Re: Spowiedz podczas Mszy Sw. - "musztarda po obiedzie"
Alus napisał(a):
sameone1 napisał(a):
To by bylo plusem, bo bedzie wyrazniej widac plewy od ziarna i taki letni wierzacy sam zauwazy ze odroznia sie od innych.
To co sie dzieje ze spowiedzia, to wlasnie wspomaga tych letnich byc letnimi i utwierdzaja sie w przekonaniu ze tak powinnno być

Jakoś moim znajomym 20 lat we wspólnocie i częste upominania o notoryczne spóźnianie sie na Mszę świadomości nie zmieniły :(


Obawiam sie ze twoi znajomi nie sa wierzacy, przychodza do kosciola jedynie by pokazac sie przed innymi, a spoznianie sie jest celowe, by zwrocic na siebie uwage jak najwiekszej ilosci wiernych, bo wtedy wszyscy ktorzy mieli przyjsc juz sa w kosciele.
Takie falszywe rozumienie wiary jest dzis dosc powszechne.
Ktos kto sie spoznil, to tak jakby nie bylo go w ogole w kosciele.


Wt lis 07, 2017 12:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL