Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Dlaczego Bóg nie wysłuchuje modlitw? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
@Lena 18
Czy taka modlitwa może być wysłuchana czy nie tego nie wiem, ale z tego co mogę powiedzieć to nie jest ona zgodna z duchem chrześcijaństwa. To jest pogańskie podejście.


So sty 06, 2018 16:31

Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 16:16
Posty: 16
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
Następny. Przecież ja nie pisałam o jakiejś modlitwie. Ja nie jestem autorką tego tematu. Czytajcie wszystkie posty ze zrozumieniem a nie tylko ostatnie bo tracicie cały kontekst.


So sty 06, 2018 16:37
Zobacz profil
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
lena18 napisał(a):
I znowu nic. Potem dziecko umiera- to ten znów tłumaczy Boga, że on tak chciał i że to jest dla jego dobra.

I tu właśnie chodziło mi, że to jest w ramach tej nauki KK: że Bóg tak chciał, że to jego plan.
FYI: Kościół nie naucza, że Bóg pragnie czyjejkolwiek śmierci. Kościół potępia śmierć.


So sty 06, 2018 18:30

Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 16:16
Posty: 16
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
@MIXer
Cały Stary Testament zawiera przykłady jak Bóg-albo z natchnienia Boga-mordowano inne ludy, by zrobić miejsce Żydom pod Ziemię Obiecaną. Kościół chyba uznaje ST- chyba, że tylko wybiórczo. Można by to porównać do muzułmańskiego dżihadu.


So sty 06, 2018 19:23
Zobacz profil
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
Dominikanin Jacek Salij porusza sprawy ST: Czy Bóg kazał wymordować narody Kanaanu?, Jak czytać Stary Testament


So sty 06, 2018 21:22
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
lena18 napisał(a):
Cały Stary Testament zawiera przykłady jak Bóg-albo z natchnienia Boga-mordowano inne ludy, by zrobić miejsce Żydom pod Ziemię Obiecaną. Kościół chyba uznaje ST- chyba, że tylko wybiórczo.
W Kazaniu na Górze (Mt 5-7) Chrystus określił się Prawodawcą, równym samemu Bogu ("Słyszeliście, że powiedziano przodkom: [...] A Ja wam powiadam:"), jednocześnie zaznaczając, że nie chce zmieniać Prawa (Mt 5,17-19). Należy jednak pamiętać, że Prawo, które pochodzi od Boga, nie jest tym prawem, które Żydzi znajdowali w swojej tradycji, czemu też Chrystus daje wyraz w słowach "Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana" [Mt 15,13]. Polegając na tych właśnie słowach i zdarzeniach, Kościół przyjmuje ze Starego Testamentu tylko te nauki, które nie są sprzeczne z obrazem miłującego Boga, pozostałe traktując jak ludzkie wypaczenia.


N sty 07, 2018 10:10

Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 16:16
Posty: 16
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
Blaszak napisał(a):
Polegając na tych właśnie słowach i zdarzeniach, Kościół przyjmuje ze Starego Testamentu tylko te nauki, które nie są sprzeczne z obrazem miłującego Boga, pozostałe traktując jak ludzkie wypaczenia.



No to jeżeli są sprzeczne z obrazem miłującego Boga to te księgi, w których się znajdują nie powinny być nazywane "księgami objawionymi".


N sty 07, 2018 19:21
Zobacz profil
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
lena18 napisał(a):
Blaszak napisał(a):
Polegając na tych właśnie słowach i zdarzeniach, Kościół przyjmuje ze Starego Testamentu tylko te nauki, które nie są sprzeczne z obrazem miłującego Boga, pozostałe traktując jak ludzkie wypaczenia.
No to jeżeli są sprzeczne z obrazem miłującego Boga to te księgi, w których się znajdują nie powinny być nazywane "księgami objawionymi".
Całe księgi? Ależ jesteś cięta!


N sty 07, 2018 21:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
Blaszak napisał(a):
Polegając na tych właśnie słowach i zdarzeniach, Kościół przyjmuje ze Starego Testamentu tylko te nauki, które nie są sprzeczne z obrazem miłującego Boga, pozostałe traktując jak ludzkie wypaczenia.

A kto twierdzi, że nauki Starego Testamentu są sprzeczne z obrazem miłującego Boga?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sty 07, 2018 22:17
Zobacz profil
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
chwat napisał(a):
nauki Starego Testamentu są sprzeczne z obrazem miłującego Boga?
Tylko te, które pochodzą od ludzi.

Ludzie pododawali od siebie rozmaite rzeczy do Biblii, naiwnie uważając, że w ten sposób lepiej oddadzą właściwy sens przekazu. Zawsze to robili, taka jest ludzka natura. Nawet w obecnych czasach. Zerknij tutaj viewtopic.php?p=982844#p982844


Pn sty 08, 2018 2:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
Pytałem: "kto twierdzi, że nauki Starego Testamentu są sprzeczne z obrazem miłującego Boga?"
Pytania brzmiało: KTO?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 08, 2018 8:43
Zobacz profil
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
chwat napisał(a):
Pytałem: "kto twierdzi, że nauki Starego Testamentu są sprzeczne z obrazem miłującego Boga?"
Pytania brzmiało: KTO?
On sam (Mt 15,13)


Pn sty 08, 2018 12:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
Mt 15,13 mówi, że nauki Starego Testamentu są sprzeczne z obrazem miłującego Boga?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 08, 2018 12:59
Zobacz profil
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
chwat napisał(a):
Mt 15,13 mówi, że nauki Starego Testamentu są sprzeczne z obrazem miłującego Boga?
Mnie to wystarcza


Pn sty 08, 2018 13:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy taka modlitwa może być wysłuchana?
Ale nie mówimy o subiektywizmie wystarczalności pewnych kwestii, ale o obiektywizmie występowania pewnych kwestii.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 08, 2018 13:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL