Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Nowenna do św. Judy Tadeusza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sty 29, 2006 13:53
Posty: 5
Post Nowenna do św. Judy Tadeusza
Witam

Zastanawia mnie pewna rzecz. W kościołach często można znaleźć kartki z nowenną do św. Judy. I przeważnie jest tam napisane, żeby odmawiać nowennę przez 9 dni 6 razy w ciągu dnia. Natomiast co budzi moje wątpliwości to to, że jest tam także napisane, że modlitwa zostanie wysłuchana tylko wtedy jeśli przez 9 kolejnych dni będziemy w kościele zostawiali 9 kopii tej nowenny. Co Wy o tym myslicie? A może rozmawialiście np. z księżmi co oni uważają na ten temat. Rozumiem, że takie wykładanie kopii w kościele pozwala innym na dostęp do nowenny, ale czy to jest warunek wysłuchania? I kto go postawił w takim razie.


Ciekaw też jestem jakei są Wasze osobiste doświadczenia z tym rodzajem modlitwy. Czy została wysłuchana i czy wykładaliście tyle kopii nowenny co trzeba?

Pozdrawiam


Śr lut 01, 2006 13:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ja kojarzę jedno - u mnie w kościele takie karteczki są zbierane. A zdarza się, że wala się ich - szczególnie na stolikach przy wejściach - całkiem sporo.

Poszukujący napisał(a):
Natomiast co budzi moje wątpliwości to to, że jest tam także napisane, że modlitwa zostanie wysłuchana tylko wtedy jeśli przez 9 kolejnych dni będziemy w kościele zostawiali 9 kopii tej nowenny.

Mi się to kojarzy z takim "czarowaniem", łańcuszkami - "jak nie zrobisz czegoś, to...". Nie wierzę w to, i tyle.

Poszukujący napisał(a):
ale czy to jest warunek wysłuchania?

Tylko jeśliby traktować Pana Boga jako Kogoś, kto szuka interesu. Bóg wysłuchuje, jeśli taka jest Jego wola i kiedy modlitwa jest szczera. A nie - kiedy się porozkłada kartki z jej tekstami po całym kościele :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr lut 01, 2006 13:52
Zobacz profil WWW
Post 
Nowenna ta, jak każda inna, odmawiana (przez 9 dni i wystarczy raz w ciągu dnia...) z ufnością w Łaskę Bożą jest jak najbardziej w porządku. Natomiast jak napisał Tomu, 'okraszanie' jej pseudomagicznymi sztuczkami nie ma nic wspólnego z prawdziwą wiarą i modlitwą chrześcijańską...


Śr lut 01, 2006 17:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Podobnie jak koralinek - uważam 9 - dniowe nabozeństwo (nowennę) za dobry rodzaj modlitwy. Natomiast istnieją pewne naduzycia, które zdarzaja sie w religijności ludowej - które są po prostu zabobonem.

Zobaczcie co św. Maksymilian o tym napisał:
http://www.mi.franciszkanie.pl/pisma/bo ... &pomk=1183

Pozdrawiam

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Śr lut 01, 2006 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 19:56
Posty: 132
Post 
Św. Judo Tadeuszu, spokrewniony z Jezusem Chrystusem i Matką Najświętszą, wybrany do godności apostolskiej, proszę cię przez te przywileje i przez chwałę Twoją, jaką otrzymałeś za trudy apostolskie i męczeństwa, uproś mi u Boga łaskę, której tak gorąco pragnę. Tobie Bóg oddaje w opiekę wszystkich zostających w beznadziejnym położeniu, abyś im przez swe orędownictwo przychodził z pomocą. Wejrzyj przeto i na mnie, uproś mi zmiłowanie Boże, bym wielbił zawsze miłosierdzie Pańskie nade mną, bym w swej nadziei nie był zawstydzony.

P. Św. Judo Tadeuszu, orędowniku w sprawach beznadziejnych.
W. Uproś mi zmiłowanie Boże. Amen.

_________________
www.blog.wiara.pl/swRita


Pt paź 28, 2011 21:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL