Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kult Najświętszego Serca Jezusowego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post Kult Najświętszego Serca Jezusowego
Cytuj:
Cytat:
Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i wzbogacić ludzi swymi Bożymi skarbami. „w nim znajdą wszystko czegokolwiek będzie im potrzeba dla ratowania swych dusz z przepaści zguby


23 Czerwaca obchodzimy Święto Najświętszego Serca Jezusa

Cytuj:
Cytat:
"Oto Serce, które tak umiłowało ludzi,
a tak mało jest przez nich kochane"




co myślicie o tym kulcie ? czy praktykujecie nakazy Pana Jezusa aby zadośćuczyniać za grzechy Panu , czy poświecacie sie na codzien Sercu Jezusowemu ? czy praktykujecie Pierwsze Piątki Miesiąca ?

Cytuj:
Cytat:
„To nabożeństwo jest ostatnim wysiłkiem Jego miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem w ostatnich czasach”. Będzie jakby „odkupieniem miłosnym, oswobodzeniem ich z mocy księcia ciemności”. Będzie „pewnego rodzaju słodką wolnością dla nas w królestwie Jego miłości”.



Oto kilka bardzo ciekawych informacji na temat kultu NSPJ.

http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/nspj.php3


http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/ku ... o/kult.htm

i kilka modlitw

( jak sie otworzy link - kliknij prawą strzałke a wyswietli sie nastepna modlitwa)

http://www.kuria.gliwice.pl/czytelnia/m ... r=&art=178
-------------------------------------------------------------------------------------
Nauczanie JP II
http://www.opoka.org.pl/nauczanie/papie ... index.html
Teologia – co tylko chcesz wiedzieć o Chrześcijaństwie
http://www.teologia.pl/m_k/00-zzz.htm
Teologia – Czytelnia gdzie znajdziesz wszystko o Chrześcijaństwie
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/temat.html
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/teksty.html
Jedno Kliknięcie – 25 gr na biedne dzieci
http://www.pajacyk.pl/


Cz cze 22, 2006 17:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post Re: Kult Najświętszego Serca Jezusowego
sp napisał(a):
co myślicie o tym kulcie ?

Uważam, że jest zbędny i pozbawiony sensu jako kult rzeczy należącej do osoby. Serce człowieka, także Jezusa, jest rzeczą. Nie osobą, lecz rzeczą, dlatego kult ten pachnie mi wręcz fetyszyzmem. Jest zbędny, gdyż po co oddawać cześć części ciała osoby, skoro można oddawać cześć jej samej i to w pełni?
sp napisał(a):
czy praktykujecie nakazy Pana Jezusa aby zadośćuczyniać za grzechy Panu

Z tego co pamiętam, 2000 lat temu Jezus Chrystus ofiarował się na przebłaganie za grzechy nasze, tak więc zadośćuczynienie o którym piszesz jest dziwnym pomysłem.
sp napisał(a):
czy poświecacie sie na codzien Sercu Jezusowemu ?

Nie.
sp napisał(a):
czy praktykujecie Pierwsze Piątki Miesiąca ?

Nie.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz cze 22, 2006 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post Re: Kult Najświętszego Serca Jezusowego
Incognito

Cytuj:
Uważam, że jest zbędny i pozbawiony sensu jako kult rzeczy należącej do osoby. Serce człowieka, także Jezusa, jest rzeczą. Nie osobą, lecz rzeczą, dlatego kult ten pachnie mi wręcz fetyszyzmem. Jest zbędny, gdyż po co oddawać cześć części ciała osoby, skoro można oddawać cześć jej samej i to w pełni?


Oddajac cześc Sercu Jezusa - oddajesz czesc Miłosci Chrystusa
Cześć = Uwielbienie


Cytuj:
Z tego co pamiętam, 2000 lat temu Jezus Chrystus ofiarował się na przebłaganie za grzechy nasze, tak więc zadośćuczynienie o którym piszesz jest dziwnym pomysłem.


Potrzeba ciagłego ofiarowywnia we Mszy Św. tej Ofiary Najświętszej przez wszystkie pokolenia. w tym jest sens aby zadośćuczynić wszytkie grzechy aby nie spadł Gniew Boży

Cytuj:
sp napisał(a):
czy poświecacie sie na codzien Sercu Jezusowemu ?

Nie.


to żle ,

Cytuj:
sp napisał(a):
czy praktykujecie Pierwsze Piątki Miesiąca ?

Nie.
[/quote]

to żle


Cz cze 22, 2006 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
tzn. tylko w tym roku uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada 23 czerwca. Obchodzi się je w piątek po 2 niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego (ale to szczegół ;) )

Co do samego kultu hmm... wiele osób traktuje to trochę na zasadzie folkloru - maj maryjny, czerwiec jezusowy... więc po prostu tak musi być. Dla mnie osobiście jest bardzo bliski sercu, ale nie ze względu na obietnice związane z jakąś szczególą praktyką.

Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Ostatnio edytowano Cz cze 22, 2006 21:05 przez zielona_mrowka, łącznie edytowano 1 raz



Cz cze 22, 2006 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Nie kultywuje tego kultu. Powierzam się Bogu, Chrystusowi, bez rozdrabniania się na części. Tym bardziej nie praktykuję pierwszych piątków. Żałuje się na codzień, lub kiedy przyjdzie skrucha. Co mi z tego że w piątek pójde na Msze i do spowiedzi, jeśli potem żyje grzesznie?


Cz cze 22, 2006 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
a ja ostatnio coraz więcej mądrości dostrzegam w tych róznych "kultach" - majowym, czerwcowym, październikowym... to porządkuje mi trochę myslenie...
nie sposob cały czas zastanawiac sie nad wszystkim, a tak, dzieki temu, ze np maj jest miesiącem Maryi, zwracam wtedy większą uwagę na Jej rolę w historii zbawienia, na to, kim była, jest, jak wyglądały Jej relacje z Jezusem, Jej życie ukryte [i nie piszcie mi, ze rozmyslając o Maryi, zapominam o Jezusie - nie da sie, bo Jej wielkość nieodłącznie wiąże sie z Nim - myśląc o Niej, od razu "widzę" Jezusa]
czerwiec pozwala mi skupiac sie na Jezusie, a szczególnie dzieki temu, że odmawiana jest litania do Serca Jezusowego - nad tajemnicą Bożego miłosierdzia, Bożej miłosci, dzieki której powstał świat - i ja... bardzo ciekawe sa litanijne wezwania - jest nad czym rozmyslac

i tak przeplatają sie pory roku, miesiące, następujące po sobie wspomnienia liturgiczne i uroczystości - i dla mnie maja na celu tylko jedno - coraz głębsze wchodzenie w wiarę, coraz głębsze wiązanie wiary z życiem

:)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Cz cze 22, 2006 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post Re: Kult Najświętszego Serca Jezusowego
sp napisał(a):
Oddajac cześc Sercu Jezusa - oddajesz czesc Miłosci Chrystusa
Cześć = Uwielbienie

Miłość Chrystusa też nie jest osobą, także uważam za pozbawione sensu i potrzeby oddawanie jej czci. Po co czcić miłość lub serce Chrystusa, skoro można oddawać cześć bezpośrednio Chrystusowi? To tak jakby mówić do czyjejś czapki, zamiast stojącego obok jej właściciela.
sp napisał(a):
Potrzeba ciagłego ofiarowywnia we Mszy Św. tej Ofiary Najświętszej przez wszystkie pokolenia. w tym jest sens aby zadośćuczynić wszytkie grzechy aby nie spadł Gniew Boży

To co napisałeś przeczy ponadczasowości ofiary Jezusa, a o tym naucza Kościół Rzymskokatolicki, którego jak mniemam jesteś członkiem.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz cze 22, 2006 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
incognito, a przeczytales teksty, do ktorych linki podal sp? :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Cz cze 22, 2006 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
W nabożeństwach czasami uczestniczę.

Nie jeste mjednak sentymentalnie przywiązany do niego (jak jestem np. do apeli jasnogórskich), nie interesują mnie też jakoś te obietnice.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz cze 22, 2006 22:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
elka napisał(a):
incognito, a przeczytales teksty, do ktorych linki podal sp? :)

Nie, bo mam teraz sesję i nie mam czasu na czytanie długich tekstów. Mój tok myślenia jest logiczny i jeśli w tych tekstach są jakieś kontrargumenty to proszę je przytoczyć a nie odsyłać mnie do czytelni.
Wyraz rozpoczynający zdanie, podobnie (jak widać po lewej) mój nick, pisane są z dużej litery.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pt cze 23, 2006 9:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
link zostal podany po to, by nie przytaczac tych argumentów w całości na forum :) jak znajdziesz czas na ich przeczytanie, to porozmawiamy ;)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pt cze 23, 2006 10:12
Zobacz profil
Post 
Piękne święto dziś mamy.


Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serce moje według serca Twego.


Pt cze 23, 2006 14:30
Post 
Zapominacie, w tych rozmowach o pierwszych piątkach, nabożeństwach i dzisiejszym święcie, że Bóg działa podczas praktykowania takich nabożeństw w szczególny i tajemniczy sposób. Choć wydaje się to pozbawione sensu lub monotonne, to jednak PRZEMIENIA.


Pt cze 23, 2006 19:56

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Kogo przemienia?

Elko, przeczytałem teksty z linków - dla kultu nie ma żadnego uzasadnienia prócz tego, że niektórzy święci modlili się do serca Jezusa. Nie ma tam żadnych logicznych argumentów które by sens tego kultu uzasadniały ani w jakimkolwiek stopniu wykazywały błędność mojego myślenia. Co mi więc teraz chcesz powiedzieć?

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pt cze 23, 2006 20:15
Zobacz profil
Post 
Przemienia uczestnika tych nabożeństw mimo tego, że ten nie znajduje logicznych argumentów przemawiających za sensownością takiego nabożeństwa. Wystarczy jego zaangażowanie i akceptacja.


Pt cze 23, 2006 20:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL