Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 12:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Rekolekcje S.O.S:) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 12, 2006 15:11
Posty: 30
Post Rekolekcje S.O.S:)
czy ktoś z was ma dośwaidczenie prowadzenia rekolekcji dla młodzieży???
Może znajda się jacyś animatorzy, księża, katecheci...przedemną pierwsze rekolekcje, w których będe nie tylko uczestniczyć, ale które będę współanimować :-D
Jesli chodzi o szczegóły to rekolekcje weekendowe, wyjazdowe(poza parafią), dla różnorakiej młodzieży(taka składanka - od zaangażowanych w życie KK po raczej sceptycznych), wiek - od 15 do 20paru...
Wiem, wiem brzmi odrobinę nierealnie 8)
ale tak czuję, że Pan właśnie tam mnie posyła...dłuuugo się opierałam, ale już więcej nie mogę :D
Prosze o rady, wskazówki, może pomocne strony www, a przedewszystkim o modlitwę :-D


Wt paź 17, 2006 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 28, 2006 9:41
Posty: 1293
Lokalizacja: Łódź, Lódzkie
Post 
Rekolekcje to coś co lubię :-) Wielokrotnie miałam okazję współanimować Hmm... Ale aż takiej "składanki" jeśli chodzi o uczestników to sobie nie przypominam. Niemniej jednak - jak powtarza mi o. Jan Góra - "większość decyzji, jak prowadzić rekolekcje, trzeba podejmować na bieżąco i obserwować reakcje uczestników; raz trzeba być jak czołg, kiedy indziej strzelać w serca śrutem." Ponadto "gdy widzi się, iż nie dociera do słuchaczy, lepiej zacząć rekolekcje od nowa, nawet po kilku naukach. Lepsza jedna sensowna godzina, niż całe rekolekcje trafiające gdzieś obok."

Życzę powodzenia i oczywiście zapewniam o modlitwie :)

_________________
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...
Kochamy wciąż za mało i stale za późno...

Zajrzyj, zobacz, zapamiętaj ->
1) http://spotkania.wiara.pl/Chat
2) http://blog.wiara.pl/aprylka
3) http://picasaweb.google.com/aprylka


Wt paź 17, 2006 13:48
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 12, 2006 15:11
Posty: 30
Post 
Aprylko ogromnie dziękuję :-D Okazuje się, że kilka zdań O. Góry może pomóc w wielu sprawach :D
Gdyby przyszły Ci do głowy inne mysli lub pomysły bedę jeszcze ogromniej wdzięczna:)
A rozpietośc uczestników...oj to skomplikowana sprawa bardzo 8)
ps. fajnie gdy można tak osobiście zaczerpnąć pomocy u O. Góry :-D (troszku zazdroszczę :oops:
Właśnie numer polega na tym, że to będa pierwsze rekolekcje dla większości uczestników i dlatego zależy mi na dobrym przygotowaniu - coby Pan mnie prowadził(z wasza pomocą być może) :D


Wt paź 17, 2006 15:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Minawi ale skoro masz "współanimować" to po pierwsze osób odpowiedzialnych za te rekolekcje jest więcej i pewnie jeszcze czuwa nad ta grupą jakiś ksiądz. A po drugie osoby, które mają kogoś prowadzić same muszą przejść odpowiednią formację - chyba CIę tak całkowicie na pastwę losu nie zostawili?

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt paź 17, 2006 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 12, 2006 15:11
Posty: 30
Post 
zielona mrówko :-D osobą współodpowiedzialną jest włąsnie tylko ksiądz :o a z formacją to skomplikowana sprawa - jestem studentką teologii i włąsciwie absolwentką pedagogikii, ale prawda jest, że zadnego kursu animatorów nie przeszłam - niestety brak mozliwości finansowych :cry:
No a pomysł rekolekcje Bóg podesłał przezemnie więc jestem za nie w wiekszości odpowiedzialna :-D
Tak wogóle to jestem w stanie(tak myslę) przygotować wespół z księdzem( niestety ksiądz ma tylko doswaidczenie z rekolekcji seminaryjnych i takie czysto teoretyczne:razz: ) to skupienie, ale każda rada jest przydatna :D


Wt paź 17, 2006 20:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL