Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Kurs Alfa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 13, 2007 17:01
Posty: 6
Post 
na kursie w prowadzeniu ktorego biore udzial wyklady pisza zazwyczaj katechetki zaangazowane w kurs lub osoby z kilkuletnia foramcja.oczywiscie czuwa nad tym kaplan.jest na kazdym wykladzie i wrazie potrzeby prostuje bledy(jeszcze sie nie zdazylo):)wszytskie tresci przekazywane na kursie sa zgodne z nauka kosciola.

_________________
modlitwa nie jest niczym innym jak wyznaniem miłosci


Śr lis 14, 2007 21:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Ja uważam że to kwestia indywidualna. Jeśli ktoś padaje o kursie Alfa rzeczy niepokojące, to jest to tylko i wyłącznie jego przypadek, nie jakaś reguła odnośnie kursu Alfa. Zatem kasienkaa może powiedzieć za siebie i swoją Wspólnotę, a ja za siebie. Ja znam tylko jedną cieńką książeczke która omawia tematy poruszane w kursie jak m.in. Biblia, czy modlitwa, oraz czy Chrześcijaństwo jest nudne. Autorstwa właśnie tego pana co Alfe stworzył. I myśle że normalnym jest że osoba która się przygotowuje do wykładu korzysta z tej książeczki (temat, jakieś przykłady, pewna myśl przewodnia), ale też i innych materiałów które prostują wykład na właściwą droge. Zresztą sama książeczka jest raczej maksymalnie uproszczona i raczej nie ma tak rozbudowanej teologii. Są rzeczy o tym że Biblie trzeba czytać, że Jezus jest ważny itd. Pisze ciągle "raczej" bo nie mam 100% pewności, natomiast od tego też jest Wspólnota aby byli w niej ludzie którzy mają jakieś pojęcie o nauce Kościoła. W moim przypadku mamy pełne zaufanie od proboszcza, wszystko przygotowują ludzie świeccy, głownie młodzieź, jednak nie jacyś nowicjusze w kwesti wiary. Idea jest wspólna, a nauczanie indywidualne, ale według pewnego bloku tematycznego.
Mówiąc szczerze to widze że więcej tutaj w tym temacie odpowiadających niż tych z wątpliwościami. Potrzebny byłby jakiś konkretny przykłąd błędów w nauczaniu, bo tak to ciężko stwierdzić, czy takowe jest moźliwe.


Śr lis 14, 2007 23:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL