Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kurs Alfa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Kurs Alfa
Chciałbym spytać o Wasze zdanie na temat ostatnio rozwijającej się nowej, a może już w miare powszechnej, metody ewangelizacji - Kursu Alfa. Jestem ciekaw opinii zarówno ewentualnych uczestników i prowadzących jak i osób które mają o tym pojęcie. Ciekawią mnie oczywiście wszystkie opinie i przychylne i negatywne i neutralne. Co myslicie o Alfie?

Przydatne linki: http://www.alfapolska.org/


Cz lis 23, 2006 2:49
Zobacz profil
Post 
O kursie Alfa słyszałem na spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym.Jest napewno potrzebny jako jedna z form doskonalenia w wierze i wskazuje na co w ewangelizacji należy kłaść nacisk.


Cz lis 23, 2006 12:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Są zastrzeżenia co do tego kursu:
http://apologetyka.katolik.net.pl/content/view/1226/62/
tutaj juz toczy się dyskusja:
http://apologetyka.katolik.net.pl/forum ... .php?t=151

pozdrawiam

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Cz lis 23, 2006 12:56
Zobacz profil
Post 
Ale sądzę,że ten kurs jest potrzebny.Przecież nie wszędzie korzysta się z broszur zielonoświątkowców,a kurs Alfa nie jest niezgodny z Nauką Kościoła.I oczywiście dobrze,gdy jest wówczas obecny ksiądz,który wyjaśnia pewne kwestie teologiczne.


Cz lis 23, 2006 13:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Właśnie Alfie zarzuca się, że jest zbyt protestancka, że kładzie za duży nacisk nadoświadczenie, czyli jak nie odczuje Ducha Świętego to jest już coś źle.
Według mnie Alfe należy dopracowywać, zarazem nie jest to koniec, istnieje moźliwość dalszego rozwoju, pogłębiania wiary, uczestnictwa w spotkaniach grup itp.


Cz lis 23, 2006 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 22:56
Posty: 12
Post 
WItajcie,

Co do kursu Alpha wiem troszke bo go skonczylem jakies 4 m-sce temu, Mialem tez okazje byc na spotkaniu w Londynie i widziec sie z samym pomyslodawca tego kursu Nicky Gumble, sluchalem jego nauczania. Bylo to nawet w dzien zeslania Ducha Świętego, wiec moglem obserwowac wiele ciekawych rzeczy jakie sie dzialy w ta niedziele.
Jezeli macie jakies konkretne pytania sprobuje na nie odpowiedziec. Na razie nie wiem od czego zaczac.

Pozdrawiam


Pt lis 24, 2006 6:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Ciekawi mnie przedewszystkim co zarzuca się kursowi Alfa konkretnie? Także co się w nim chwali. Sam miałem okazje uczestniczyć w tym kursie, także mam o nim pewne pojęcie.


So lis 25, 2006 22:07
Zobacz profil
Post 
Właśnie WIST.Powiedz coś więcej o tym kursie.


N lis 26, 2006 15:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Kurs ma korzenie Protestanckie, metoda pochodzi z Anglii. Jest przeznaczony dla ludzi niewierzących, lub dopiero co nawróconych. Wszystko sprowadza się do cyklu 10 spotkań. Każde spotkanie to kolacja, poprostu ludzie siedzą przy stole i jedzą, czy to coś ciepłego czy chipsy, piją jakieś napoje, zapoznają się rozmawiają. Chodzi o nawiązanie kontaktu zarówno między organizatorami, jak i między samymi uczestnikami. Potem jest wykład na dany temat, po którym jest mała grupa, na której animator porusza temat znany już z wykładu, a ludzie mają moźliwośc wypowiedzenia szczerej, nawet krytycznej wobec wiary opinii. Porusza się tematy typu czy Chrześcijaństwo jest nudne, oraz kim jest Duch Święty. Wązną częścią kursu jest wyjazd np. 2 dniowy. Na wyjeżdzie poruszane są tematy dotyczące Ducha Świętego, jest równiez pierwszy kontakt uczestników z modlitwą wstawienniczą, nie żadko podczas której uczestnicy doświadczają działania tegoż Ducha. Po kursie daje się moźliwość tym którzy chcą dalej rozwijać swoją wiare, czy więcej się dowiedzieć wstąpienia do wspólnoty czy wspólnot które są w parafii, pomocy w organizacji kolejnego kursu Alfa, oraz powstania grupki w ramach wspólnoty dla tych którzy kurs ukończyli i do takiej grupki wstąpic chcą. Jeśli coś jest niejasne, może ktoś się nie zgadza, inaczej widzi Alfe, ma coś innego, piszcie.


N lis 26, 2006 22:54
Zobacz profil
Post 
WIST napisał(a):
Wszystko sprowadza się do cyklu 10 spotkań. Każde spotkanie to kolacja, poprostu ludzie siedzą przy stole i jedzą, czy to coś ciepłego czy chipsy, piją jakieś napoje, zapoznają się rozmawiają. Chodzi o nawiązanie kontaktu zarówno między organizatorami, jak i między samymi uczestnikami. Potem jest wykład na dany temat, po którym jest mała grupa, na której animator porusza temat znany już z wykładu, a ludzie mają moźliwośc wypowiedzenia szczerej, nawet krytycznej wobec wiary opinii.


A co trzeba potem kupić? Komplet garnków, odkurzacz a może pościel ekologiczną?


Śr lis 29, 2006 16:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Z tego co wiem zazwyczaj jest moźliwość dobrowolnego złożenia datku na kurs, czyli to jedzenie i picie, bo nikomu się nic za organizacje nie płaci. Tam gdzie ja byłem było to za darmo dla uczestników.


Śr lis 29, 2006 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Czy taka mała aktywność w tym temacie oznacza brak zainteresowania, czy małą ilość ludzi ciekawych i zorientowanych w temacie?


Cz gru 28, 2006 1:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 01, 2006 13:29
Posty: 233
Post 
Właśnie też jestem ciekawy,jeśli chodzi o ten kurs.Zdania są podzielone,pisałem do oficjalnej strony Odnowy w Duchu Świętym,ale zero odpowiedzi...
Może jednak ktoś się podzieli wiedzą?

_________________
FIDES ET RATIO
"inquietum est cor nostrum, donec requiescat in te."-św.Augustyn,Doktor Łaski
Obrazek


Cz sty 04, 2007 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Chyba narazie tylko my jesteśmy zaintereoswani tym tematem Augustinus. Powiedz prosze jakie są Twoje doświadczenia związane z tym kursem?


Pt sty 05, 2007 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 01, 2006 13:29
Posty: 233
Post 
Najgorsze w tym wszystkim jest to,że właśnie doświadczenia nie mam.A jest ruch odnowy w Katowicach i zastanawiam się czy nie przyjść,dlatego też chciałem poczytać.
Byłem na stronie www.odnowa.org i jak na razie tylko tyle wiem co jest na stronie.

_________________
FIDES ET RATIO
"inquietum est cor nostrum, donec requiescat in te."-św.Augustyn,Doktor Łaski
Obrazek


So sty 06, 2007 13:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL