Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 18:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Grzech? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post Grzech?
Jestem katolikiem i wierze w Trójce Św.Jednak sprawia mi to nieco problemow podczas modlitwy.Bo mam takie dziwne przeczucie ze jak modle sie więcej do Jezusa i go o cos prosze to jednoczesnie nie modle sie do Boga,tzn. nie wzywam imienia Boga Ojca.I przez to jakby go "odrzucam"[duzy cudzysłow] Bog ojciec to jednak inna osoba niz Jezus Prawie nigdy nie modle sie do Ducha Swietego i Maryi.Czy przez to grzesze?Nie wiem jak te moje relacje z Trojca Sw. powinny wygladac.
czy przez to ze nie wymieniam imienia wszystkich osob w Trojcy Sw. popelniam jakies zaniedbanie? Jakos ten temat dreczy mnie ostatnio.


N kwi 10, 2005 23:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Trójca Święta jest niepojęta, różne się już dyskusje toczyły...

Że nie wzywasz Imienia Boga Ojca?
A mówi Ci coś "W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"? ;)
Może dołóż "Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu..."? W ten sposób nie pominiesz żadnej z Osób. W liturgii godzin dzięki tej modlitwie nawet starotestamentalne psalmy nabierają znaczenia nowotestamentalnego...

Co do Maryi - nie ma tu żadnego obowiązku. Można prosić Ją o wstawiennictwo i modlitwę, ale nie trzeba.

Pozdrawiam :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn kwi 11, 2005 1:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post Re: Grzech?
Gimlas napisał(a):
Jestem katolikiem i wierze w Trójce Św.Jednak sprawia mi to nieco problemow podczas modlitwy.Bo mam takie dziwne przeczucie ze jak modle sie więcej do Jezusa i go o cos prosze to jednoczesnie nie modle sie do Boga,tzn. nie wzywam imienia Boga Ojca.I przez to jakby go "odrzucam"[duzy cudzysłow] Bog ojciec to jednak inna osoba niz Jezus Prawie nigdy nie modle sie do Ducha Swietego i Maryi.Czy przez to grzesze?Nie wiem jak te moje relacje z Trojca Sw. powinny wygladac.
czy przez to ze nie wymieniam imienia wszystkich osob w Trojcy Sw. popelniam jakies zaniedbanie? Jakos ten temat dreczy mnie ostatnio.

Modlisz sie tak, jak dyktuje Ci serce. Bez wzgledu na to, do ktorej z Osob Boskich modlisz sie, zawsze zwracasz sie do Trojjedynego Boga. To jest wlasnie tajemnica Trojcy Swietej: Bog w pelni swego bostwa jest obecny w kazdej z trzech osob caly i niepodzielny, a jednoczesnie w Bogu sa trzy odrebne osoby, ktore sa w pelni Bogiem Jedynym. Chociaz mysle, ze powinno sie adresowac modlitwe do "konkretnej" Osoby Trojcy Swietej, to jednak do kogo sie modlimy w danej chwili,jest chyba zwiazane z tym, czego w tym momencie doswiadczamy, czego pragniemy i te nasze pragnienia zwiazane sa niejako i z poszczegolnymi Osobami Trojcy Swietej, i z cala Trojca Swieta, ktora nie jest niczym innym jak doskonala komunia milosci.
Cytuj:
czy przez to ze nie wymieniam imienia wszystkich osob w Trojcy Sw. popelniam jakies zaniedbanie? Jakos ten temat dreczy mnie ostatnio.


A moze to wlasnie jest pragnienie takiego pelnego zjednoczenia z Trojjedynym Bogiem? Tak jak angua zasugerowala, moze warto, bys zrobil te krociutka, ale jakze tresciwa modlitwe: Chwala Ojcu i Synowi, i Duchowi Swietemu... swoja modlitwa?

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Pn kwi 11, 2005 4:20
Zobacz profil
Post Re: Grzech?
Gimlas napisał(a):
Jestem katolikiem i wierze w Trójce Św.Jednak sprawia mi to nieco problemow podczas modlitwy.Bo mam takie dziwne przeczucie ze jak modle sie więcej do Jezusa i go o cos prosze to jednoczesnie nie modle sie do Boga,tzn. nie wzywam imienia Boga Ojca.I przez to jakby go "odrzucam"[duzy cudzysłow] Bog ojciec to jednak inna osoba niz Jezus Prawie nigdy nie modle sie do Ducha Swietego i Maryi.Czy przez to grzesze?Nie wiem jak te moje relacje z Trojca Sw. powinny wygladac.
czy przez to ze nie wymieniam imienia wszystkich osob w Trojcy Sw. popelniam jakies zaniedbanie? Jakos ten temat dreczy mnie ostatnio.


dobrze ze cie dreczy
Jezus powiedzial
mat 6

(7) Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. (8) Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! (10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. (11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
itd

jak widzisz sam Jezus pokjazal do kogo mamy sie modlic i o co
wiec nic dziwneg ze masz wyrzuty sumienia ze nie moglisz sie do tej Osoby do ktorej sam Jezus sie modlil.

zreszta nigdy w Pismie Swietym nie ma mowy ze mamy sie modlic do kogokolwiek innego poza Bogiem

ale nie przejmuj sie to jest do naprawieinia


Pn kwi 11, 2005 8:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
ja 1 Jesli nie wierzysz w Trojce Sw. to juz jest twoj problem ze nie modlisz sie ani do Jezusa ani do Ducha Sw. a mi nie zabronisz sie do Nich modlic.


Pn kwi 11, 2005 16:05
Zobacz profil
Post 
Gimlas napisał(a):
ja 1 Jesli nie wierzysz w Trojce Sw. to juz jest twoj problem ze nie modlisz sie ani do Jezusa ani do Ducha Sw. a mi nie zabronisz sie do Nich modlic.

pytales to odpowiedzialem
mozesz nawet sie modlic do Zeusa
tylko po co ?

ale moze Tobie to pomaga.

Mozna sie modlic do krów, krokodyli jelsi to komus jest potzrebne.

tak samo Ty mozesz modlic sie do kogo chcesz .
Jednak Jezus nakazal nam, inaczej sie modlic .
to tyle
nic na sile


Pn kwi 11, 2005 16:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Gimlas napisał(a):
ja 1 Jesli nie wierzysz w Trojce Sw. to juz jest twoj problem ze nie modlisz sie ani do Jezusa ani do Ducha Sw. a mi nie zabronisz sie do Nich modlic.

Trójca Święta to trzy Osoby ale będące Jednością :)
Ja osobiście nie widzę zupełnie niczego zdrożnego w tym, że wymieniamy w danym kontekście w danej modlitwie jedną z Osób Boskich a nie wszystkie trzy.
Jezus jest naszym Pośrednikiem, więc w naturalny sposób najczęściej zwracamy się do Niego. Na wykładzie na teologii usłyszałam nawet swego czasu takie zdanie: "Przez całą wieczność cały świat materialny będzie przychodził do Boga przez Jezusa, bo On połączył w Sobie naturę boską i ludzką, ducha i materię"
Natomiast troszkę zmartwiło mnie twoje wymienianie na jednym oddechu Osób Trójcy Świętej i Maryi, ale myślę że to był po prostu skrót myślowy :)


Pn kwi 11, 2005 17:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL