Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 29, 2024 6:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 co dalej? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post co dalej?
Parę tygodni temu, już nie mogłam poradzić sobie z tym bólem i samotnością, która od blisko dwóch miesięcy mnie dotyka, po dość traumatycznym wydarzeniu.
Poszłam świadomie, z potrzeby serca do kościoła. Mimo, że mam prawie 17 lat, w zeszlym roku mialam bierzmowanie, nigdy wczesniej nie spowiadalam się szczerze. zawsze celowo pomijalam jakis grzech, przemilczałam, potem komunia, ktora nic nie znaczyla i grzeszenie od nowa.
Tym razem tak nie było. w czasie spowiedzi łkałam. Moj głos trząsł się, a ja czułam bojaźń, strach, ulgę. Potem komunia..poczułam Jezusa w sercu. Od tamtej pory przyjmuję go regularnie. Zawierzyłam Mu swoje życie i cierpienie. Od paru dni jest fatalnie. Czuję się okropnie samotna, świat wokoł mnie się sypie. Rano, gdy się budzę, prosze o pomoc Matkę Bożą, o 15 odmawiam Kroronkę do Bożego Miłosierdzia, wieczorami modlitwa przed snem. Prosba nieco się zmieniła. Na poczatku prosiłam : 'Aby wrócił do mnie, aby bylo jak dawniej' Teraz chcę tylko, aby Jezus zmienił coś w moim życiu, ufam Mu, ale codzienność i realność mnie zabija.


Cz maja 03, 2012 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Re: co dalej?
jak wyżej, czy Bóg słyszy moje prośby?


Cz maja 03, 2012 18:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 21, 2012 12:13
Posty: 420
Post Re: co dalej?
ale że co?
nie bardzo wiem o co ci w ogóle chodzi...Bóg na pewno słyszy prośby, jeżeli są szczere żale to raczej jest ok...ale ogólnie nie wiem do czego zmierzasz... ale jedną radę ci dam: masz 17 lat...uspokój się, zajmij się nauką, olej chłopaków póki co no i żyj:)

_________________
"The weak shall perish, the strong shall triumph. Prevail over my sword, and I shall grant it to thee. For honor..., let us fight"


Cz maja 03, 2012 18:25
Zobacz profil
Post Re: co dalej?
Słyszy, ale tylko czasami nosi nas ramionach. Potem stawia nas na ziemię i oczekuje, że dalej pójdziemy samodzielnie. Wskazówki zostawił w PŚ a moc w sakramentach. I ufa, że sami zmierzymy się z trudnościami. To my musimy przeżyć życie i pomnożyć talenty. To ciężka praca.
Prosić możemy o wszystko, ale najpiękniejszą z nich jest prośba o zrealizowanie Jego woli w naszym życiu. To nasze zadanie.
Twoja wiara oparta była na uczuciach i musiała przygasnąć. Przyszedł czas na włączenie w nią intelektu i pogłębianie wiedzy religijnej.


Cz maja 03, 2012 18:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Re: co dalej?
Dziękuję za piękne odpowiedzi, każda z nich pomoże mi w inny sposób ;)


Cz maja 03, 2012 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 13:23
Posty: 2
Post Re: co dalej?
A ja zapraszam na rekolekcje w milczeniu:-)
Masz 17 lat, trochę więcej niż ja, kiedy na nie pojechałam... I jasne, nie dla wszystkich one są - nie poznałam jednak żadnego człowieka, który żałowałby, że pojechał :)
Informacje znajdziesz na www.skb.vel.pl - tam są też świadectwa (również i moje)...
I tu: http://www.youtube.com/watch?v=KRBQHJZ-RO4 - takie trochę (może zbytnio? hmmm) spontaniczne.
Może w ciszy odkryjesz coś więcej? hmmm... Nie wiem. Nie powinno zaszkodzić - a cisza, cisza naprawdę sprzyja poznaniu siebie. Pozdrawiam,
Agata

PS. Trudnościami się nie martw. Św. Ignacy Loyola nazwałby to strapieniem duchowym. Często jest wtedy, kiedy ktoś przeżywał wcześniej na nowo miłość Boga w swoim sercu. To mija. Następuje pocieszenie. Ale i takie uczucia są ważne, bo pokazują kruchość. Nie martw się, On jest z Tobą! :-)


Pt maja 04, 2012 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: co dalej?
Ja polecam "Kurs Filip dla młodzieży" - kiedyś byłam, bardzo dobra sprawa.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


So maja 05, 2012 13:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL