Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 8:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nuda Panie... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 02, 2004 11:29
Posty: 61
Post Nuda Panie...
"Bezczynne łapki to dla diabła pole do popisu"
Niewinny tekst wyjęty z komiksów Jima Davisa (Garfield).

A może nie taki znów niewinny. Bezczynność rąk, umysłu - może to faktycznie pole do popisu dla Złego. Nie jest tak, że z nudów wyczyniamy różne głupoty...mniej lub bardziej poważne <<czytałem tekst Onecie a propos seksualności wśród studentów, na pytanie czemu współżyją część respondentów odpowiedziała ze z nudów (sic!)>>.

Gdy umysł nie jest zajęty czymś konkretnym to faktycznie różne myśli szaleją i Zły może pokazac kły - i częśto pokazuje i to wyjatkowo skutecznie.

pzdr :)

_________________
Nie chcę, żyć...chcę, żeby żył we mnie Chrystus


Cz paź 28, 2004 7:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
zlem jest nie tylo czynienie zla ale rowniez brak dobra. jesli nie czynimy dobra, automatycznie przyczyniamy sie do zla. tak wiec bezczynnosc mozna rowniez uznac jako nie czynienie dobra...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Cz paź 28, 2004 19:12
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 11, 2004 17:21
Posty: 17
Post 
A według mnie istnieje tez błogosławiona bezczynność. Co Wy na to?

_________________
I NIC NAD BOGA


Cz paź 28, 2004 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
baltazarze, mnie raczej chodzilo konkretnie o czas kiedy mozemy i powinnismy cos robic a nie nic nie robic, albo robic cos z nudow i raczej bezmyslnie nie zastanawiajac sie nad konsekwencjami :)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Cz paź 28, 2004 22:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
"Jesli nie czynimy dobra, automatycznie przyczyniamy sie do zla"

Nie wiem Julio czy zgodziłbym się z tym w 100% - chodzi Ci może o to, że lenistwo to grzech główny ?

Jeśli czynimy dobro, czy zło - sprawa jest klarowna. Ale jeśli nie robimy nic ? Np wracam z pracy i jestem tak zmęczony, że zjem coś i potem do momentu aż pójde spać leżę na sofie i słucham muzyki, przysypiąjac co raz. Nic nie robię ... bezczynność i lenistwo ? W ten sposób przyczyniam się do zła ? Bo w domyśle mógłbym zrobić coś innego, pożytecznego , dobrego ?

pzdr :-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pt paź 29, 2004 7:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 11, 2004 17:21
Posty: 17
Post 
Domyślam sie Julio, że o to Ci chodziło. Chciałam jedynie zaznaczyć, że aktywność (działanie) nie jest jedynym sposobem na czynienie dobra. A nawet powiem więcej - nasze działanie powinno być wynikiem tego, co niektórzy mylnie określaja jako" stratę czasu".
Jak powiedział św. Josemaria Escriva:" Najpierw modlitwa, potem długo długo nic, a potem dopiero działanie".

_________________
I NIC NAD BOGA


Pt paź 29, 2004 9:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Sw Tomasz mowi ze nie odposzywac to tez grzech!
Co innego jest odpoczac po pracy, jak na pozwoli sytlacja domowa, co innego wypelniac sobie czas czyms, bo superaktywnosc tez moze objawem nudy.
Ale co niedziele mowimy w podczas Mszy Swietej, ze zalujemy za to co zaniebalismy, po smierci tez bedziemy sadzeni za wszytkie zmarnowane okazje. Sw Jan mowi ze bedziemy sadzeni z milosci, a wiec tez i z jej braku.

Sw Teresa od Jezusa zlorzyla slub wybierania zawsze tego co najlepsze. Oczywiscie nie mozna tego wymagac od kogokolwiek ale moze nam poslurzyc jako wzór.

Nasze talenty tez mozemy zakopac (mi niestety to sie czesto zdarza)

Co do niszczacych konsekwencji nudy calkowicie sie zgadzam, poznalem osoby (glownie w Skandynawii i Niemczech) ktore z nudow juz nie tylko szukaja seksu ale tez nowiny zwiazkow homoseksualnych, orgii czy nawet kontaktow ze zwierzatami i to wszystko z nudy z pragnienia czegos nowego, jakiegos mocniejszego bozca.


Pn lis 15, 2004 14:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 19:30
Posty: 42
Post 
bo jak sie ludziom nudzi to robią różne dziwne rzeczy, np. robia się szatanistami albo nie chodzą do kościoła - zamiast tego idom sztachety w koleczkowie łamać ! :o


Wt lis 16, 2004 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 26, 2004 10:19
Posty: 5
Post 
W naszym państwie bezczynność jest lubiana. To taka cecha narodowa. No może jeszcze suto zastawiony stół by wygodniej nic nie robić:)

_________________
Un repas sans fromages
n'est pas un repas francais


Wt lis 16, 2004 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Rozumiem tydzien, no powiedzmy dwa bezczynnosci (chociaz po kilku dniach to juz sie robi ciezkie).
Ale robic z tego program zyciowy to chyba toche malolotne. :aniol:

Dobrze zastawiony stol trzeba najpierw przygotowac, potem pozmywac, pojsc do sklepu po miod pitny itd, to wcale nie tak latwo. :piwko:

Osobiscie jako lek na nude polecam zakochanie sie, czesto to stosowalem i daje swietnego kopa. :comk2:

A beporownania najlepsze na nude to zaprosic na serio Pana Boga do swojego zycia, gwarantowe zajecie do konca zycia.


Wt lis 16, 2004 19:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 29, 2004 12:36
Posty: 427
Post 
Jak mówią słowa jednej z piosenek "będę robić nic, nic będę robić" to nicnierobienie też jest czymś. :D Tak bardziej poważnie to wydaje mi się ze faktycznie totalne znudzenie i brak jakichkolwiek działań moze prowadzić do zła. Bo często z nudów do głowy wpadają głupie pomysły. Oczywiście nie chodzi o to, aby całe dnie harować, a potem spać i znów od nowa. Myśle że np. relaksik z książka w ręku, dobry film, czy spacer to także bardzo ważne rzeczy w naszym życiu. W jakiś sposób kształtują człowieka, a poza tym jak czasami wypoczniemy to będzioemy bardziej efektywni w czynieniu dobra. Bo człowiek zmęczony to chyba człowiek zły, rozdrażniony i "nieprzydatny".

Pozdrawiam :)

_________________
Wiara jest to pewność bez dowodu.
Obrazek


Pn lis 29, 2004 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post Re: Nuda Panie...
Cytuj:
"Bezczynne łapki to dla diabła pole do popisu"

Jednym z 7 grzechow glownych jest wlasnie lenistwo. Jest ono IMHO marnowaniem cennego czasu i moze prowadzic do robienia "glupot z nudow".


najlepszym na nie lekarstwem jest siedzenie na internetowych forach ;)

_________________
Obrazek


Cz gru 09, 2004 12:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 6:33
Posty: 171
Post 
Dlatego zajałem się sportem siłowym aby mieć zajęcie pomiędzy lekcjamia by nie siedzieć bezczynnie :)

_________________
ProGóry Team www.progory.pl


So gru 11, 2004 14:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So gru 25, 2004 15:34
Posty: 145
Post 
"W ohydnej menażerii naszych grzesznych skoków -
Jest potwór - potworniejszy nad to bydląt plemie,
Nuda, co, chociaż krzykiem nie utrudza gadrła,
Chętnie by całą ziemię na proch miałki strła."
Baudelaire

ps
Słyszałam kiedyś o pasjonującej nudzie. NUDA FILOZOFICZNA!
Może sobie przypomnę :) Pzdr


Pn mar 14, 2005 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
"Praca oddala od nas trzy niedole: nudę, występek i ubóstwo" chyba z Kubusia Fatalisty :)
Bardzo podoba mi się ten cytat - powiązanie nudy z występkiem...

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn mar 14, 2005 20:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL