Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 23:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Konwersja na katolicyzm 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 09, 2009 19:45
Posty: 46
Post Konwersja na katolicyzm
:badgrin:
Do kogo mam pójść?
Czy będę odpytywany z wiedzy katolickiej?
Ile trwa konwersja?
Czy będę musiał przyjmować I KŚ i bierzmowanie?


N kwi 04, 2010 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Dziwna jest ta ikonka na samym początku...

1. Do kogo mam pójść?
Tutaj nie czuje się władny, ale na pewno jeśli pójdziesz do proboszcza w swojej parafii to wszystko ci wyjaśni. I w sumie trochę się dziwę że tu pytasz zamiast iść tam.

2. Czy będę odpytywany z wiedzy katolickiej?
Zapewne, ale to chyba nie problem.

3. Ile trwa konwersja?
Pytanie znów do proboszcza, zapewne to kwestia indywidualna.

4. Czy będę musiał przyjmować I KŚ i bierzmowanie?
Nic nie wiemy o Tobie więc trudno aby Ci cokolwiek napisać. Jeśli nigdy nie przyjmowałeś tych sakramentów, to odpowiedz powinna być jasna. Jeśli przyjmowałeś kiedyś bierzmowanie to trudno abyś musiał znów je przyjmować. W sumie jakaś podstawowa wiedza którą powinieneś mieć zobowiązuje aby takich pytań nie zadawać.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 04, 2010 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Wise napisał(a):
Czy będę odpytywany z wiedzy katolickiej?


Nie miałem nigdy z tym do czynienia, ale nie sądzę aby miało miejsce odpytywanie. Jeżeli już, to pytania mające określić Twoja wiedzę, aby pomóc Ci jak najbardziej świadomie wybrać oraz żebyś wiedział co przedstawia wiara w Kościele, w co wierzymy i dlaczego. Więc nie ma żadnych powodów do stresu, wszystko ma na celu Ci pomóc. I właśnie udałbym się do proboszcza, porozmawiał z nim o tym, umówił się z nim. On już wszystkie szczegóły wyjaśni.

Bóg z Tobą!

_________________
Piotr Milewski


N kwi 04, 2010 18:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 02, 2010 17:24
Posty: 164
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Przejrzałem Twoje posty,z tą konwersją to chyba nie na poważnie?


N kwi 04, 2010 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Zasugerowałem się przedmówca i sprawdziłem. Nie jest chyba tak źle, ale jednak... można odnieść wrażenie że szukasz wspólnoty religijnej ładnej i taniej, ale to tylko wrażenie. Może zatem powiesz nam Wise o co chodzi?

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 04, 2010 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Skąd jesteś? Taka wiedza pozwoliłaby nam skierować Cię w jakieś konkretne miejsce. Bez niej możemy jedynie poradzić wizytę u Twojego proboszcza (tj. parafii, na terenie której mieszkasz), modląc się, żebyś trafił na rozsądnego człowieka.
Jeśli jesteś z dużego miasta, spróbuj zgłosić się do dominikanów albo franciszkanów. Jeśli jesteś z Krakowa, idź do kościoła św. Marka (na rogu Sławkowskiej i Marka)- tam są siostry jadwiżanki, które pomagają osobom wracającym/przychodzącym do Kościoła.
Pozdrawiam, K.


Pn kwi 05, 2010 0:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 09, 2009 19:45
Posty: 46
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Ze wschodniej Polski lecz miasta nie chcę pisać z powodu choroby.

Chciałem być protestantem lecz najbliższym kościołem prot. jest KZ a mi nie za bardzo odpowiada charyzmania oraz tereny obok tego kościoła nie są zbyt bezpieczne.
Wybrałem KK bo jest blisko mnie, posiada ładną liturgię i tam odczuwałem Boga. U prawosławnych i protestantów tego nie czuć.
Kiedyś pierwszy raz byłem w kościele na rekolekcjach to pojawiło się... powołanie.

Cytuj:
dominikanów albo franciszkanów
Ale po co do nich iść? Czy nie wystarczą zwykli księża z parafii?


Jestem tylko ciekaw czy moja wiara jest prawdziwa czy fałszywa bo leczę się od kilku miesięcy psychiatrycznie na psychozę.


Pn kwi 05, 2010 9:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Wise to już nie do nas pytanie w jakim stopniu Twoja choroba wpływa na Twoją duchowość. Natomiast jest to bardzo niepokojące że leczysz się akurat na to. Poza tym niepokojące jest jak podchodzisz do spraw wiary. Nie jest obojętne czy pójdziesz do Protestantów czy do Katolików. A wybory na zasadzie bo tam jest niebezpieczna okolica, albo tu jest bliżej powodują u wierzących konsternacje. To co piszesz wydaje się bardzo niedojrzałe, nie wiem tylko jaki wpływ ma na to wiek, wykształcenie, a jaki choroba.

Nie każdy zna się na wszystkim, polecono Ci akurat te zakony bo ludzie tam mogą mieć lepsze podejście do tych spraw o jakie Ty tu pytasz. Ale możesz iść do każdej osoby duchownej, z tym że wątpię czy w takiej sytuacji w jakiej jesteś ma to obecnie sens. Oczywiście polecam Ci bogactwo Kościoła katolickiego, ale obawiam się że z takim podejściem możesz się znudzić w pewnym momencie co nie wyjdzie ani Tobie, ani Kościołowi na dobre. Oczywiście nie karze Ci iść, odejść, ale wskazuje na poważny problem, w sytuacji gdy Ty zdawałeś się chcieć nawrócić. I co to znaczy że odczuwałeś Boga, czy to nie były objawy choroby?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn kwi 05, 2010 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 09, 2009 19:45
Posty: 46
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Jak odczuwałem w KK Boga to wtedy jeszcze nie byłem chory.


Pn kwi 05, 2010 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Konwersja na katolicyzm
OK, nie mnie to oceniać. W każdym razie na ile możesz przemyśl to co napisaliśmy. Na razie chyba jeszcze nie czas na podjęcie decyzji, tylko na przygotowanie się do tego.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn kwi 05, 2010 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Zasugerowałam zakony, bo zakonnicy zwykle mają więcej czasu od księży diecezjalnych. A Tobie ten czas będzie potrzebny, jeśli masz na serio, świadomie wejść do Kościoła. Dodatkowo, biorąc pod uwagę Twoją chorobę, warto żebyś poszukał księdza z przygotowaniem psychologicznym. Będzie wam łatwiej oddzielić, co jest Bożym działaniem, a co wynikiem choroby.
I nie jest wszystko jedno, czy będziesz katolikiem, czy protestantem jakiejkolwiek denominacji.


Pn kwi 05, 2010 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 19:43
Posty: 231
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Temat budzi u mnie zgrozę...jesteś pewien wyboru? Dobrze się zastanów, albo ucz się na błędach tak jak ja.

_________________
-Odliczanie do wieczności: http://opoka.tv/video/filmy/odliczaniedowiecznosci,mf,vid,fil,p_238.html
-www.prawdapisma.blogspot.com
"Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci"


Cz maja 13, 2010 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 09, 2009 19:45
Posty: 46
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Może coś opowiesz o sobie?


Pt maja 21, 2010 16:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 09, 2009 19:45
Posty: 46
Post Re: Konwersja na katolicyzm
I czy biorąc chrzest to musiałbym przechodzić bierzmowanie i 1 KŚ?


Pt maja 21, 2010 20:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Konwersja na katolicyzm
Wise napisał(a):
I czy biorąc chrzest to musiałbym przechodzić bierzmowanie i 1 KŚ?
Zależy z jakiej wspólnoty chcesz konwertować.
Jeśli z takiej, w której miałeś ważnie udzielany chrzest, to nie będziesz potrzebował rebaptyzacji.
A jeśli takiego chrztu nie miałeś, to prawdopodobnie otrzymasz od razu komunię (bierzmowanie w zależności od dostępności biskupa).
A jeśli się pytasz tylko czy jesteś "zmuszony" do komunii po chrzcie, to chyba odpowiedź brzmi nie, ale
po co przyjmować chrzest, skoro nie chce się przyjmować innych sakramentów?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt maja 21, 2010 21:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL