Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy fetyszyzm jest grzechem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 28, 2010 9:16
Posty: 50
Post Re: Czy fetyszyzm jest grzechem?
Fetyszyzm jest nawet gorszym grzechem niż zwykłe pożądanie kobiety bo jest zboczeniem


Śr paź 13, 2010 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy fetyszyzm jest grzechem?
atom napisał(a):
Fetyszyzm jest nawet gorszym grzechem niż zwykłe pożądanie kobiety
Czym jest zwykłe pożądanie kobiety?
Czy pożądanie własnej żony jest grzechem nieczystości?
atom napisał(a):
bo jest zboczeniem
A czy zboczeniem jest uprawianie seksu tylko w dzień?
Albo "fetysz" seksu przy zgaszonym świetle - zboczenie to czy nie?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr paź 13, 2010 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 12:25
Posty: 9
Lokalizacja: Chorzów, Śląskie
Post Re: Czy fetyszyzm jest grzechem?
A dołączę się...
Według wiedzy, którą zdobyłem, to fetyszyzm jest grzechem - i to grzechem, że tak powiem: fundamelntalnym, podstawowym.
Oczywiście nie chodzi o fetyszyzm pięknych kobiecych stópek, tylko o szersze pojęcie tego zjawiska - znacznie szersze, niż się potocznie przyjęło je rozumieć.
Fetyszyzm należy bowiem rozumieć - IMHO - nie jako upodobanie do tej czy innej części ciała, lecz jako przedkładanie i czczenie zewnętrznych aspektów rzeczywistości bez głębszego ich pojmowania i bez integracji z dążeniem do podstawowego celu, jakim jest Zbawienie - czyli Szczęście: i to wspólne - moje i wszystkich moich bliźnich.
Czyli fetyszyzmem jest oddawanie czci jakimś aspektom (zewnętrznym w stosunku do jądra istoty) rzeczywistości, bez szukania i wielbienia Absolutu (Boga), ktory jest Źródłem rzeczywistości, w tym także wszelkich jej zewnętrznych aspektów.
W rzeczywistości jest to fundamentalny grzech: światło odbite od danego "aspektu rzeczywistości" pochodzi także od Boga, On jest jego Źródłem, ale ponieważ człowiek przez grzech pierworodny ma zakodowane niejako wrodzone odwrócenie percepcji (oczu duszy) od wewnętrznego, Absolutnego Źródła Światła ku światłu odbitemu od pewnych "aspektów rzeczywistości", przeto nie posiadając szerokiej wiedzy (świadomości) rzeczywistych pragnień swej duszy, można bardzo łatwo zbłądzić - i pójść za światłem odbitym (złoty cielec), zamiast kierować się ku jego Źródło.
I to jest właśnie fetysz - największe zagrożenie dla szczęścia człowieka (albo po prostu: jedno z obliczy grzechu - zła fundamentalnego).
Ma on także o wiele bardziej subtelne (również duchowe) aspekty - jeśli temat by "zmartwychwstał", to chętnie podzielę się w nim swoją wiedzą i swoim przemyśleniami...

A fetysz kobiecych stópek? :)
No cóż - jak to fetysz. Jeśli Twoja seksualna uwaga zogniskuje się tylko na nich, pomijając całość ludzkiej seksualności, to będzie to fetysz w sensie grzechu. Co więcej: jeśli nawet tego "fetyszu" w związku między kobietą i mężczyzną nie będzie, lecz w miarę podstawowa seksualność, ale pomijająca wewnętrzne (duchowe) aspekty człowieczeństwa i relacji międzyludzkiej - to z całą pewnością jest to właśnie fetysz (rozumiany jako grzech).
Zatem IMHO jeśli Twoja fascynacja jest rzeczywista (a nie jedynie wyimaginowana), to myślę, że Twojej przyszłej żonie (o ile nie będzie w taki czy inny sposób zablokowana) będziesz mógł dać wiele radości pieszcząc namiętnie jej stopki. Wiem od kobiet, że większość (albo duża część) z nich uwielbia taką formę pieszczot (która dla kobiety jest przy okazji formą adoracji - a jej kobiety bardzo potrzebują, tak są skonstuowane) i w warunkach zdrowej relacji, akceptacji i szacunku dla całości kobiecej seksualności, także dla duchowych jej aspektów, z pewnością dasz kobiecie rozkosz, której na codzień nie może doświadczać. I dasz jej akceptację. I dasz Miłość. A sobie - radość i spełnienie pragnień. I w takim przypadku napewno nie będzie to fetysz (rozumiany jako zjawisko grzeszne).

Wypociłem się co nieco - teraz pewnie czas na atomowy atak w moim kierunku (darujcie cynizm, ale nie mam o forach, szczególnie religijnych - a raczej o poziomach dyskusji na nich - dobrego mniemania).

Szczęść Wam Boże!
Wszystkiego dobrego! :)

_________________
I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli...


Pt mar 06, 2015 14:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Czy fetyszyzm jest grzechem?

5:27 ηκούσατε5:27 You heard 3754ότιthat 4483ερρέθηit was said 3588τοιςto the 744αρχαίοιςancients, ου μοιχεύσειςYou shall not commit adultery.
5:28 1473-11615:28 εγώ δε5:28 But I 3004λέγωsay 1473υμίνto you 3754ότιthat, 3956παςall 3588ο
991βλέπωνlooking at 1135γυναίκαa wife 4314προςfor 3588το 1937επιθυμήσαιlusting 1473αυτήνher, 2235
ήδηalready 3431εμοίχευσενcommitted adultery with 1473αυτήνher 1722ενin 3588τη 2588-1473καρδία αυτού
his heart.


Nakaz dotyczył kobiet zamężnych (cudzych żon- od cudzołóstwo)

Kosciol jednak poszerzył to o wszystkie kobiety w trosce o nie by miały przyszłe relacje czyste, oraz oczywiscie o mężczyznę, by jego patrzenie bylo czyste,nie pożądliwe.


Pt mar 06, 2015 15:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 02, 2014 10:19
Posty: 109
Post Re: Czy fetyszyzm jest grzechem?
atom napisał(a):
Fetyszyzm jest nawet gorszym grzechem niż zwykłe pożądanie kobiety bo jest zboczeniem


Większość ludzi ma jakiś fetysz tylko tego w ten sposób nie określa.


Pt mar 06, 2015 15:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL