Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Pytanie - bioenergoterapia 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
~Ewelinko, szatan jest moim śmiertelnym wrogiem.
Wszystkim innym przebaczyłam. Jeśli o kimś zapomniałam, to teraz ogłaszam, że też mu przebaczam. Jeśli jednak istnieje taka możliwość, że wiesz o czymś, o czym ja nie wiem, to proszę Cię, zacytuj mi tę moją nienawiść.


N mar 06, 2011 11:02

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
oleksa57 napisał(a):
~Ewelinko, szatan jest moim śmiertelnym wrogiem.



Dokładnie

oleksa57 napisał(a):
I na to, że wystarczy się powołać na Chrystusa, a On automatycznie położy swoją rękę na naszych uczynkach.



i trolowaniu


N mar 06, 2011 11:24
Zobacz profil
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
~Ewelinko, oleksa57 napisała:

oleksa57 napisał(a):

~prokonto, dowody proszę. Na to, że bioenergoterapeuci mają jakieś namaszczenie od Boga.
I na to, że wystarczy się powołać na Chrystusa, a On automatycznie położy swoją rękę na naszych uczynkach.


Tak to było napisane, i tak powinno być rozumiane.
Wyrywanie z kontekstu i przekręcanie znaczenia słów to bardzo nieładna praktyka.

Zarzutu trollowania prawdę mówiąc nie rozumiem. Jedyne, co robię na tym forum, to wyrażam swoją opinię, i tyle mi wolno, nawet jeśli nie wszyscy podzielają moje zdanie.


N mar 06, 2011 11:37

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
oleksa57 napisał(a):
O bioenergoterapii bardzo źle świadczy fakt, iż bioterapeuci są często jasnowidzami, wróżą.



oleksa57 napisał(a):
W czasie modlitwy wstawienniczej w Jarosławiu prowadzący miał słowo poznania, które odebrałam jako odnoszące się do mnie, wskazywało na to wiele szczegółów. Wśród innych rzeczy aż trzykrotnie powtórzył: ta osoba nie była u lekarza.


Te słowa poznania to właśnie jasnowidzenie i ty uległaś magi tych słów.


N mar 06, 2011 11:42
Zobacz profil
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
Ojciec Witko powiedział nie tylko to, ale o wiele więcej, ale tego nie ujawniłam na forum. Prawdę mówiąc, nikt nie nie był też chyba i ciekaw, bo wątek zgromadził fanów bioterapeutów, a nie fanów modlitwy.
Ja zaś stosuję się do tej zasady ewangelicznej, która przestrzega, by nie trwonić swoich darów duchowych tam, gdzie zostaną podeptane.
Nie powiedziałam na ten temat nic więcej, co nie oznacza, że niczego więcej nie było.
A był o wiele bardziej znaczący dla mnie przekaz, i były późniejsze dary duchowe.
Gdy działa Bóg, zawsze jest jakiś duchowy bonus, i - wierz, albo nie- był.


N mar 06, 2011 12:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1439

http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=2103

http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1619

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Ostatnio edytowano N mar 06, 2011 12:15 przez Moria, łącznie edytowano 1 raz



N mar 06, 2011 12:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
http://kosciol.wiara.pl/doc/492418.Byle ... oterapeuta

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Ostatnio edytowano N mar 06, 2011 12:20 przez Moria, łącznie edytowano 1 raz



N mar 06, 2011 12:11
Zobacz profil
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
Cytuj:
Te słowa poznania to właśnie jasnowidzenie i ty uległaś magi tych słów.

Dar poznania rzeczywistości nie jest tożsame z jasnowidzeniem usiłującym przewidywać przyszłość.


N mar 06, 2011 12:16

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
oleksa57 napisał(a):
Ojciec Witko powiedział nie tylko to, ale o wiele więcej....

Jest bardzo źle, że reklamujesz ojca wróżbitę, a z taką wiedzą na temat bioenergii albo byłaś lub jesteś ubabrana w tym po uszy.


N mar 06, 2011 13:04
Zobacz profil
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
Ewelinka napisał(a):
Jest bardzo źle, że reklamujesz ojca wróżbitę, a z taką wiedzą na temat bioenergii albo byłaś lub jesteś ubabrana w tym po uszy.

Może więcej szacunku - piszesz na katolickim forum.
Charyzmatyk nie jest nigdy wróżbitą, jak pogardliwie mianujesz duchownego.
Jezus zapowiedział, że Jego wyznawcy będą wyrzucać złe duchy, uzdrawiać, ale tylko zawsze Jego mocą.
Nie plótł nigdy trzy po trzy i jakiejś kanałach energetycznych organizmów "meridianach", ani o energii kosmicznej.


N mar 06, 2011 13:10

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
Alus napisał(a):
Nie plótł nigdy trzy po trzy i jakiejś kanałach energetycznych organizmów "meridianach", ani o energii kosmicznej.

Ale za to "plecie" w nieznanych jezykach.


N mar 06, 2011 13:24
Zobacz profil
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
Cytuj:
Jezus zapowiedział, że Jego wyznawcy będą wyrzucać złe duchy, uzdrawiać, ale tylko zawsze Jego mocą.
Nie plótł nigdy trzy po trzy i jakiejś kanałach energetycznych organizmów "meridianach", ani o energii kosmicznej.

Ewelinka napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie plótł nigdy trzy po trzy i jakiejś kanałach energetycznych organizmów "meridianach", ani o energii kosmicznej.

Ale za to "plecie" w nieznanych jezykach.

Ani Jezus, ani apostołowie po Zesłaniu Ducha Świętego, ani o. Witko, nigdy nie "pletli" w nieznanych językach o kanałach energetycznych, o energii kosmosu......to domena New Age i scientologów, oraz różnej maści astrologów, magów.


N mar 06, 2011 13:38
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
Przestańcie sobie rzucać inwektywami.
Zastanówcie się, dlaczego boicie się tego, co wam nieznane. Tu jest przyczyna emocji. Poradźcie sobie z przyczyną a uwolnicie się od problemu.

Spróbowałem się dowiedzieć w Google kto to jest ów wybitny ekspert od demonologii i bioenergoterapii, pan Grzegorz Bacik.
Oto co znalazłem:

http://www.profeo.pl/grzegorz-bacik
Czytamy tu, że Pan Grzegorz Bacik jest młodym, nieźle wyedukowanym konsultantem podatkowym.

Czy to ten Grzegorz Bacik, który pisuje w wolnych chwilach książki o okultyzmie?
Ciekawe, że w profilu na profeo ani śladu o tych zainteresowaniach.

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/9 ... k-okultyzm

Sklep zachęca do zakupu książki następująco:

Wielu współczesnych ludzi ulega pokusie i szuka uzdrowienia i uwolnienia od zła nie w Bogu, lecz w okultyzmie. Dlatego radzą się jasnowidzów, chiromantów, magów i im podobnych. Zajmują się astrologią, wierzą w horoskopy, a gdy doświadczają choroby, udają się do najprzeróżniejszych okultystycznych uzdrowicieli, którzy zazwyczaj są narzędziami w rękach złych duchów. Książka autorstwa Grzegorza Bacika, w sposób bardzo prosty i zrozumiały, opisuje współczesne zagrożenia związane z kontaktem z okultyzmem, z których tak naprawdę wielu nie zdaje sobie sprawy. Jest tu mowa o magii (maleficium, zabobon, przesąd), spirytyzmie, wróżbiarstwie (astrologia, kartomancja, radiestezja, zabobony, wróżby, przesądy), medycynie okultystycznej (bioenergoterapia, reiki, homeopatia, irydologia, akupunktura, aromaterapia, Feng Shui), o jodze, walkach wschodu, satanizmie...

Ta książka nie tylko powinna przerażać, ale przede wszystkim powinna otwierać nam oczy na rzeczywiste zagrożenia, jakie płyną z okultyzmu. Zagrożenia, o jakich nie wiemy, jakich sobie nie uświadamiamy. A przed którymi w jasny sposób przestrzega zarówno Pismo święte, jak i nauczanie Kościoła katolickiego.

Podkreśliłem frazę, która chyba leży u podstaw wysoce emocjonalnego sporu na temat bioenergoterapii i tzw. okultyzmu na niniejszym forum.

Otóż okultyzm - według definicji Wikipedii:
Okultyzm (łac. occulo — ukrywać, trzymać w tajemnicy; occultus — schowany, ukryty, tajemny) — doktryny ezoteryczne, które zakładają istnienie w człowieku i przyrodzie sił tajemnych, nieznanych i bada możliwości ich wykorzystania, oznacza rzecz "tajemną", "niedostępną". Okultyzm nazywa się również wiedzą tajemną (scientia occulta).

Definicja, jakby nie patrzeć, traktująca właściwie wszystko, czego się dowiadujemy nowego o człowieku i przyrodzie jako "tajemne". Jak się zwał, tak się zwał, nauka przyrody, fizyki, biologii i fizjologii poszła od czasu powstania w ogóle zagadnienia okultyzmu jako takiego bardzo daleko i na szczęście, w odróżnieniu od średniowiecza, przeważnie nikt nie traktował tego rozwoju jako odkrywanie tajemnych, może diabelskich sił. Malo tego, z dobrodziejstw rozwoju wiedzy o fizyce i przyrodzie wciąż korzystamy my wszyscy, a z usług medycznych opartych o współczesną medycynę, rozwiniętą dzięki medycznym badaniom "okultystycznym", korzystają duchowni katoliccy i papieże.

Definicja z wikipedii wydaje się więc groteskowa i niesłuszna.
No ale jest jaka jest. I skądś się wzięła.


Katechizm Kościoła Katolicki nawiązuje w rozdziale 2117 do "tajemnych sił", o których wspomina definicja okultyzmu:

2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

Kościół, jak widać, mądrzejszy jest od wikipedii i określa jako grzeszne nie tajemne siły (bo te mogą przecież być najróżniejszego pochodzenia, w tym boskiego), lecz postępowanie człowieka, ktory chciałby osiągnąć nadnaturalną władzę nad bliźnimi - dzięki pozyskaniu tych tajemnych sił.

W pewnych warunkach i sytuacjach można sobie wyobrazić człowieka, który chce mieć władzę nad ludźmi i w tym celu wykorzystuje tajemne siły sakramentu Kapłaństwa, który to sakrament uzyskuje...

Trzeba myśleć co się czyni i dlaczego się to robi, jaka intencja temu przyświeca.
Chylę czoła przed Twórcami Katechizmu i przez Zatwierdzającym jego treść.

Objawia się tu wielka prawda o której wiedzą święci.
Człowiek grzeszny potrafi i świętość usiłować wykorzystać do swego grzechu - człowiek święty potrafi zagonić diabełki do pracy w Bożym Ogrodzie.

To oczywiście taka przesada jest, za to obrazowa. Nie próbujcie szukać diabełków, by je gonić do pracy w Kościele, bo nie wiecie czy jesteście świętymi ...

Reasumując,
tak wśród lekarzy, jak wśród bioenergoterapeutów zdarzają się ludzie święci i grzeszni.
Zarówno lekarze, jak bioenergoterapeuci posługują się nieraz "tajemnymi siłami ", bo pacjent mimo krótkiego zreferowania - i tak nie rozumie o co w tym chodzi.

To prawda, że byłymi pacjentami bioenergoterapeutów zajmują się czasem egzorcyści. Jednak chyba coraz rzadziej, bo przykłady, jakimi Moria nas obdarza, są coraz starsze, pochodzą raczej z fali promocji książek pana Roberta Tekelego, która była około roku 2005-2007.

Jeszcze większa prawda, o której nikt nie pisze i nikt się tym nie zajmuje, to fakt, iż większość pacjentów medycznych spoczywa na cmentarzach.

Powinniśmy się zawsze trzymać Boga, niezależnie czy jesteśmy katolikami, czy muzułmanami, czy ewangelikami. To uchroni nas od tych "sił tajemnych", które są dla nas niekorzystne, a nawet szkodliwe. Pracując nad sobą, pytajmy siebie i słuchajmy odpowiedzi: Jaka jest moja pozycja względem innych ludzi? Czy staram się poprzez edukację, samokształcenie, ćwiczenia unieść ponad moich bliźnich i być lepszym od nich? Czy uważam większość ludzi za kretynów, z którymi nie ma sensu się liczyć? Czy wykorzystuję do tego celu "tajemne siły" - na przykład wszechstronne studia nad Pismem Świętym, codzienne chodzenie do Kościoła, aby być bardziej z Bogiem niż inni i w ten sposób górować nad ludźmi? A może wolę zajmować się wahadełkiem i wróżbami dla siebie dla koleżanek i sąsiadek? Zamiast po prostu normalnie żyć i funkcjonować?

Jeśli nasza postawa jest taka, jak opisałem, to wpadliście w pułapkę własnego ego.
Istniejecie już nie dla Boga, nie dla ludzi, lecz dla samego siebie a duma was nadyma.
A przecież Jezus wyraźnie nakreślił hierarchię miłości, jakiej oczekuje Bóg od stworzenia.

Po pierwsze, kochaj Boga,
po drugie, kochaj bliźniego swego, jak siebie samego.

Czyli kochaj siebie, po to by umieć kochać innych i by ich kochać.

Cała reszta jest głupstwem.

Błogosławionej niedzieli wszystkim życzę. :)

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


N mar 06, 2011 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 02, 2011 3:34
Posty: 91
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
Alus napisał(a):
Może więcej szacunku.

Jeśli się od kogoś żąda to i samemu należy go okazać.
Wszak o.Witko i Bioenergoterapeuci to nasi bracia.


N mar 06, 2011 14:16
Zobacz profil
Post Re: Pytanie - bioenergoterapia
Cytuj:
Jeśli się od kogoś żąda to i samemu należy go okazać.
Wszak o.Witko i Bioenergoterapeuci to nasi bracia.

Czyżbyś wyczytał w moich postach negację, odrzucenie ludzi parających się bioenegroterapią?
Piszę o metodzie niezidentyfikowanej, niezdefiniowanej, czerpiącej z nieznanego źródła.
Świadectwa ludzi, którzy porzucili paranie się bioenergoterapią stanowią argument, aby zachować daleko idącą ostrożność.


Pn mar 07, 2011 9:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL