Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 17:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Modlitwa podczas snu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 18, 2011 0:17
Posty: 139
Lokalizacja: Gotania, Lubelskie
Post Re: Modlitwa podczas snu
Czasami, jak budzę się rano, " coś " ( chyba dusza ) we mnie śpiewa. Słowa są mniej więcej : " Uwielbiamy Cię, wywyższamy Cię, wychwalamy Cię Panie". Budzę się ze śpiewem, więc może i sen mój Boga chwali :-D .


Cz sie 16, 2012 9:52
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa podczas snu
myślę , że prawie każdy to miał lub ma .- bez ustanku się módlcie - chyba o to chodzi .czy w dzień , czy w nocy - ale to i tak sie modli dusza , a dla niej nie istnieje ani dzień ani noc . :brawo:


So sie 18, 2012 2:40

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Modlitwa podczas snu
" .....a gdy będziem zasypiali, niech Cię nawet sen nasz chwali" to fragment bardzo pięknej pobożnej pieśni oddającej sedno sprawy.Pozdrawiam


So sie 18, 2012 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Modlitwa podczas snu
mnie się nuci i śpiewa od paru miesięcy Liturgia łacińskiej Mszy trydenckiej - różne fragmenty,
codziennie :)
+ często pojawiają się jakieś pieśni, których nie słyszałem przez wiele lat mojego durnego ateizmu, pieśni które znam z dzieciństwa i nastoletniości z różnych Nabożeństw
(bardzo mnie to dziwiło na początku, teraz juz sie do tego przyzwyczaiłem i uznałem to za prezent - takiego małego walkmana od Pana Boga :) )

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


So sie 18, 2012 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Modlitwa podczas snu
epsilon napisał(a):
Dwa razy w zyciu zdarzyly mi sie sny, ktore odbralem jako dreczenie demoniczne


http://pl.wikipedia.org/wiki/Pora%C5%BCenie_przysenne

Cytuj:
Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała, przygniecenia klatki piersiowej lub kończyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Podczas paraliżu możliwe jest również występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych jak i dotykowych.

(...)

Według antropologów paraliż senny może odpowiadać za pojawiający się w wielu kulturach motyw demona nocnego, który paraliżuje swoją ofiarę, czasem po to, by wykorzystać ją seksualnie (por. mara, sukub, inkub).


So sie 18, 2012 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 13, 2005 18:36
Posty: 116
Post Re: Modlitwa podczas snu
MeneMeneTekelUpharsin napisał(a):
epsilon napisał(a):
Dwa razy w zyciu zdarzyly mi sie sny, ktore odbralem jako dreczenie demoniczne


http://pl.wikipedia.org/wiki/Pora%C5%BCenie_przysenne

Cytuj:
Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała, przygniecenia klatki piersiowej lub kończyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Podczas paraliżu możliwe jest również występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych jak i dotykowych.

(...)

Według antropologów paraliż senny może odpowiadać za pojawiający się w wielu kulturach motyw demona nocnego, który paraliżuje swoją ofiarę, czasem po to, by wykorzystać ją seksualnie (por. mara, sukub, inkub).


Już dawno takie zjawisko doczekało się klasyfikacji naukowej (jak widać w powyższych cytatach). Szkoda tylko, że nauka nie tłumaczy skąd i dlaczego te inkuby i sukuby przychodzą, oraz jak się ich pozbyć lub zabezpieczyć przed ich przychodzeniem. Chociaż z drugiej strony trudno się dziwić, że naukowiec nie odsyła do egzorcysty. Akurat egzorcyści znają dobrze te sprawy i potrafią pomóc potrzebującym.

_________________
Zrozum aby uwierzyć, uwierz aby zrozumieć.


Pn wrz 24, 2012 20:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL