Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 03, 2024 18:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez kk? 
Autor Wiadomość
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
malachi martin - kiedyś czytałem jego książkę - zakładnicy diabła - dobra , warta poczytania. :)


Pt wrz 28, 2012 9:08
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
O. Klimuszko parał sie bioenergoteraią, radiestezją, za co płacił okrutną cenę problemami natury duchowej
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... nia_19081/
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... bru_19185/


Ostatnio edytowano Pt wrz 28, 2012 9:36 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt wrz 28, 2012 9:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
-Vi- napisał(a):
biznes-info napisał(a):
I proszę mi nie pisać szatan lucyfer z dużych liter.

A ja przypominam co mówi na ten temat regulamin:

zobowiazuje sie wszystkich uzytkowników do przestrzegania zasad pisowni slownictwa religijnego zgodnie z obowiazujacymi normami ortograficznymi jezyka polskiego. Zasada ta dotyczy równiez imion bóstw oraz osób darzonych szacunkiem w innych wyznaniach.

Proszę więc zacząć stosować obowiązujące normy ortograficzne języka polskiego (Lucyfer jako imię, a także Szatan, jeśli ma się konkretnego zbuntowanego anioła na myśli, piszemy z wielkiej litery). W innym razie będę takie posty zgłaszać do zmoderowania i poprawienia :-|


Dobra: szatan szatanem, on zawsze chciałby być bogiem, ale Bóg jest tylko jeden a on jest tylko stworzeniem. W dodatku lubi siać zamęt, o chociażby w takich różnych gierkach słownych. To także wielki Tytułoman Rzezimieszek. Szatan szatana szatanem pogania. Uwielbiam normy, mamy ich tak wiele ;-). Te ortograficzne też. Co dobrze zrozumiałem Twoje aluzje?

I tak dużo mi brakuje do takiego np Eliasza. Bez względu jakim obrzydzeniem napawa mnie to co pochodzi od szatana mam zawsze szacunek do ludzi zwiedzonych w niego. Zwiedzonych, a nie świadomie mu służących, choć różnicę pomiędzy jednymi, a drugimi chyba może określić tylko Bóg. Dlatego szanuję wszystkich ludzi.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pt wrz 28, 2012 9:32
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Alus napisał(a):
O. Klimuszko parał sie bioenergoteraią, radiestezją, za co płacił okrutną cenę problemami natury duchowej
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... nia_19081/



Tego akurat nie wiedziałem (nie interesowałem sie tym). Jak juz pisałem znałem go tylko jako zielarza i to dobrego. No niestety wplątał byc może nieświadomie w cos złego i zapłacił za to wielka cenę :(

Osobiscie miałem okazje poznac za to o. Grzegorza Srokę, ale tez jako zielarza (czasem stosuje jego mieszanki i to z pozytywnym skutkiem). Z tego co wyczytałem na niego także powołuja sie szarlatani bioenergoterapii...nie wiem czy słusznie bo jak juz wykazałem to lubia oni kłamac i oszukiwac ( co udowodniłemw przypadku s. Mariuszy Bugaj viewtopic.php?f=9&t=32132&start=330 ). Dlatego tez jestem sceptyczny i niedowierzam temu co pisza zwolennicy bioenergo...Manipulantom nie warto wierzyć.

Jedno tylko opowiem o o. Sroce. Spotkałem sie z nim w Rychwałdzie w 1995 r. Zona była wtedy w ciąży i nie wiem czy on chciał sie popisać swoja "wiedzą", ale wziął ja za reke i stwierdził, że urodzi zdrową córke....no cóz jego "wiedza" go zawiodła, urodził mi sie syn :D Jedyne co sie zgadzało to to, ze zdrowy.... :D.
No niestety podczas tej wizyty widziałem jak w poczekalni jakiś szarlatan macha rekoma nad głowa jakiejs kobiety i cos tam mruczy do niej. Nigdy w te bajery nie wierzyłem i wiecej do Rychwałdu nie wróciłem....ale zioła stosuje i mam nadzieję, ze żaden szarlatan nie machał nad nimi łapami :D


Pt wrz 28, 2012 9:42
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Istota magii sprowadza się do tego, że wszystkie byty duchowe są jej podporządkowane. Czyli, że wypowiadając odpowiednie słowa i czyniąc stosowne gesty można nawet Boga przymusić do działania zgodnie z wolą maga. Czyni to więc Boga istotą magiczną, podlegającą prawom od Niego wyższym. Jest to sprzeczne ze wszystkimi religiami korzenia judaistycznego i dlatego w nich nie akceptowane.
Co nie zmienia faktu, że na obrzeżach tych religii zawsze się będą pojawiać prądy magiczne.


Pt wrz 28, 2012 10:09
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
biznes-info napisał(a):
Co dobrze zrozumiałem Twoje aluzje?

Z mojej strony nie padły żadne aluzje. Napisałam, co miałam do przekazania, bardzo wprost. Te same zasady regulaminu, oraz normy ortograficzne języka polskiego, obowiązuje zarówno tych, którzy mają negatywny stosunek do Jahwe, jak i tych, którzy mają takowy do Lucyfera. I zarówno jedni i drudzy - bywa, że wbrew temu, co prywatnie sądzą - do pewnych rzeczy mają się dostosować. To wszystko.


Pt wrz 28, 2012 10:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
-Vi- napisał(a):
W innym razie będę takie posty zgłaszać do zmoderowania i poprawienia :-|


A ja pomyślałem sobie że jednak w tym była aluzja. W porządku jeszcze się nie przyzwyczaiłem że tutaj imię Mąciciela piszę się z dużej litery. W końcu liberalizm, czyli tzw poszanowanie czyiś poglądów dotarło i tu. Ciekawe czy dojdzie też tutaj do tego żeby nie manifestować się ze swoją wiarą ponieważ to bardzo uraża osoby wierzące inaczej. No bo gdzie mam sobie pogadać jaką dla mnie wielką wartością jest Bóg i jaką odrazę budzi we mnie jego wróg (jakikolwiek) szatan jeżeli nie na forum chrześcijańskim?

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pt wrz 28, 2012 11:41
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Cytuj:
A ja pomyślałem sobie że jednak w tym była aluzja. W porządku jeszcze się nie przyzwyczaiłem że tutaj imię Mąciciela piszę się z dużej litery. W końcu liberalizm, czyli tzw poszanowanie czyiś poglądów dotarło i tu.


Dlaczego przekręcasz i piszesz to co ci pasuje, a nie to co jest prawdziwe?

Trzeba naprawde wiele złej woli by w pisaniu imienia Lucyfer z duzej litery widzieć jego czczenie.
odpowiedz czy pisanie Hiltler z duzej litery jest oznaka promocji nazizmu, albo Stalin promocja komunizmu??

Zastanów sie co odpisujesz...a po drugie proponuje zapoznac sie z zasadami pisowni w j. polskim.

P.S.
Chciałbym również przypomnieć, ze na Sardyni 20 maja obchodzi sie wspomnienie św Lucyfera z Cagliari świetego Koscioła katolickiego. Ale to tylko jako dodatkowa informacja i stwierdzenie, ze gdyby od pisowni wszystko zależało to ten człowiek nie byłby świętym.
Nadmierny skrupulantyzm prowadzi do błednych teorii.


Pt wrz 28, 2012 12:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
humalog napisał(a):
Cytuj:
A ja pomyślałem sobie że jednak w tym była aluzja. W porządku jeszcze się nie przyzwyczaiłem że tutaj imię Mąciciela piszę się z dużej litery. W końcu liberalizm, czyli tzw poszanowanie czyiś poglądów dotarło i tu.


Dlaczego przekręcasz i piszesz to co ci pasuje, a nie to co jest prawdziwe?


Jeżeli błędnie uznałem wpis -Vi- za aluzję, to znaczy że tak odebrałem jej odpowiedź i albo się ona pomyliła albo ja. Czy jeżeli napiszę, że twoja odpowiedź sugeruje że kłamię, to też ma znaczyć że mam wiele złej woli?

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pt wrz 28, 2012 13:57
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
cawilian
Cytuj:
Istota magii sprowadza się do tego, że wszystkie byty duchowe są jej podporządkowane. Czyli, że wypowiadając odpowiednie słowa i czyniąc stosowne gesty można nawet Boga przymusić do działania zgodnie z wolą maga. Czyni to więc Boga istotą magiczną, podlegającą prawom od Niego wyższym. Jest to sprzeczne ze wszystkimi religiami korzenia judaistycznego i dlatego w nich nie akceptowane.

Bóg w religiach judaistycznych jest Bogiem , a więc nie podlega prawom wyższym , bo takich praw nie ma .
:olaboga:


So wrz 29, 2012 4:47

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
m.in. unia jewropejska ustaliła, że ich prawo jest wyższe niż Prawo Boga,
dlatego ten babilon upadnie szybko..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


So wrz 29, 2012 7:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Cawillan napisał(a):
wypowiadając odpowiednie słowa i czyniąc stosowne gesty można nawet Boga przymusić do działania zgodnie z wolą maga

Czyli że, poniekąd, kapłan katolicki jest magiem...

trup napisał(a):
Bóg w religiach judaistycznych jest Bogiem, a więc nie podlega prawom wyższym, bo takich praw nie ma.

Przecież on tylko referuje inny punkt widzenia. Nie przyszło Ci do głowy, że jakiś upadły anioł może się podszywać pod Pana Boga wobec maga i czerpać z tego radochę?

noOne napisał(a):
dlatego ten babilon upadnie szybko...

Żebyś się nie zdziwił.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


So wrz 29, 2012 8:50
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Lurker napisał(a):
noOne napisał(a):
dlatego ten babilon upadnie szybko...

Żebyś się nie zdziwił.


Gdy się widzi, co się wyprawia na katolickim forum, to nic już nie może zdziwić.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So wrz 29, 2012 9:56
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
homo_homini_canis_est napisał(a):
Lurker napisał(a):
noOne napisał(a):
dlatego ten babilon upadnie szybko...

Żebyś się nie zdziwił.


Gdy się widzi, co się wyprawia na katolickim forum, to nic już nie może zdziwić.

Wyprawia sie, wyprawia.....okultyści/ magicy bezkarnie szerzą swoje antykatolickie nauki, propaguję techniki.


So wrz 29, 2012 10:00
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
lurker
Cytuj:
Przecież on tylko referuje inny punkt widzenia. Nie przyszło Ci do głowy, że jakiś upadły anioł może się podszywać pod Pana Boga wobec maga i czerpać z tego radochę?

nie zrozumiałeś tekstu . :nonono:


N wrz 30, 2012 11:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL