Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 24, 2024 21:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez kk? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
noOne napisał(a):

Jajko napisał(a):
Każda sroczka swój ogonek chwali. Prawda jest jedna, ale każdy sądzi, że to właśnie on ją zna...

częściowo prawda, bo szatan też "swoje chwali" - tylko że jego ideologie (ateizm, islam, masoński kościół szatana, itd itp) to wielkie oszustwo..
w celu pociągnięcia za sobą jak największej ilości dusz ludzkich w ogień wieczny..



Ba, problem polega na tym, że NIE ISTNIEJE OBIEKTYWNA METODA sprawdzenia, która ideologia jest Prawdą, a która Kłamstwem. Każda ideologia znajdzie swoich zaciekłych zwolenników i przeciwników. NIE WIADOMO, która jest prawdziwa. Można jedynie gdybać i na podstawie NIEPEŁNYCH przesłanek na jakąś się zdecydować.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 26, 2012 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Wybrałeś więc ateizm, bo jest bardziej prawdopodobny? Czy po prostu pasuje Ci ze względów irracjonalnych - ot, na przykład, dobrze się w nim czujesz?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr wrz 26, 2012 21:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Nie potrafiąc wybrać żadnego boga z panteonu bóstw, wybrałem życie bez nich. Tak, uważam że bardziej prawdopodobne jest, że bogowie osobowi, w takim sensie w jaki opisują ich religie, nie istnieją. Tak, dobrze się czuję bez bogów - wyznając jakiegoś boga i słuchając jego nakazów i zakazów, jednocześnie nie wyznawałbym tysięcy innych bogów i nie realizował wszystkich ich nakazów i zakazów - nie mając pewności, że wyznaję tego prawdziwego boga (nikt nie może mieć takiej pewności w sensie obiektywnym) czułbym dyskomfort, że może jednak źle robię, że nie temu bogu co trzeba składam hołd i narażam na straszliwą karę (przynajmniej ze strony Jahwe, nie wiem czy inni bogowie są równie okrutni). Dlatego też nie oddaję pokłonu żadnemu bogu - mniejszy kłopot no i chyba mniejsza kara mnie ewentualnie spotka - wszak nie czczę innego boga niż ten prawdziwy, nie czcząc żadnego :)

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 26, 2012 21:22
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Jajko napisał(a):
Nie potrafiąc wybrać żadnego boga z panteonu bóstw, wybrałem życie bez nich. Tak, uważam że bardziej prawdopodobne jest, że bogowie osobowi, w takim sensie w jaki opisują ich religie, nie istnieją. Tak, dobrze się czuję bez bogów - wyznając jakiegoś boga i słuchając jego nakazów i zakazów, jednocześnie nie wyznawałbym tysięcy innych bogów i nie realizował wszystkich ich nakazów i zakazów - nie mając pewności, że wyznaję tego prawdziwego boga (nikt nie może mieć takiej pewności w sensie obiektywnym) czułbym dyskomfort, że może jednak źle robię, że nie temu bogu co trzeba składam hołd i narażam na straszliwą karę (przynajmniej ze strony Jahwe, nie wiem czy inni bogowie są równie okrutni). Dlatego też nie oddaję pokłonu żadnemu bogu - mniejszy kłopot no i chyba mniejsza kara mnie ewentualnie spotka - wszak nie czczę innego boga niż ten prawdziwy, nie czcząc żadnego :)

Baju baju....niby chłop inteligentny a prawi takie farmazony....


Śr wrz 26, 2012 21:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Że niby co masz na myśli? Jakie farmazony? Napisałem jak ja to wszystko widzę.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 26, 2012 21:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Pomyliłem się. noOne faktycznie uznaje papieża. Co prawda "pod oblężeniem wilków" ale jednak. Przepraszam zatem.

noOne napisał(a):
a tu też bido nie uważałeś, bo też piszesz same kłamstwa,
jak nie czytasz tego co piszę, to potem przynajmniej nie kłam z własnej fantazji

No tak, w bazylice św Pawła, nie Piotra. Kilka kilometrów dalej.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 26, 2012 23:05
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Jajko napisał(a):
Że niby co masz na myśli? Jakie farmazony? Napisałem jak ja to wszystko widzę.

Widzisz, bo tak Ci wygodniej.
Wiele razy tłumaczono, że Bój jest jeden, a ludzie nadali Mu wiele twarzy, imion, cech.
Nie wierzysz - masz takie prawo, ale nie posługuj się dziecinnym argumentem o istnieniu wielości bogów.


Cz wrz 27, 2012 6:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Jajko napisał(a):
Nie zrozumiałem tłumaczenia, ale ono jest bez znaczenia.
itp

Niezły ten dialog :cry:

homo_homini_canis_est napisał(a):
Jeśli Ty mieszasz sprawy Boga ze sprawami magii to ja Tobie współczuję. ( I Tobie podobnym).
Bóg nie ma nic wspólnego z magią, Bóg stworzył naturę, siły, energie i prawa natury.
Bóg brzydzi się magią i ludźmi, którzy magią się zajmują.


Nie mieszam, ale rozdzielam te dwie pozornie podobne sprawy. Nawet podkreśliłem różnice, ale np. Jajko nie zrozumiało tłumaczenia. Szkoda bo myślę że takie zrozumienie ma podstawowe znaczenie, aby odpowiedzieć sobie na pytanie z wątka.

Bóg brzydzi się magią i LUDŹMI ????

Polecam Tobie przeczytanie "Dzienniczka" św. Faustyny. Jak jedno przeczytanie nie pomoże to zalecam czynność powtórzyć do skutku.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz wrz 27, 2012 6:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
Że niby co masz na myśli? Jakie farmazony? Napisałem jak ja to wszystko widzę.

Widzisz, bo tak Ci wygodniej.
Wiele razy tłumaczono, że Bój jest jeden, a ludzie nadali Mu wiele twarzy, imion, cech.
Nie wierzysz - masz takie prawo, ale nie posługuj się dziecinnym argumentem o istnieniu wielości bogów.


To, że niektórzy twierdzą, że jest jeden bóg o wielu twarzach, imionach i cechach nie dowodzi że tak w istocie jest. Miliard, jeśli nie więcej, ludzi składających hołd wielu bogom zdecydowanie zaprzeczy Twemu twierdzeniu i być może uzna je za dziecinną wymówkę by nie czcić wielu bogów - bo tak wygodniej - tylko jednemu oddawać cześć.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 27, 2012 7:02
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Jajko napisał(a):
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
Że niby co masz na myśli? Jakie farmazony? Napisałem jak ja to wszystko widzę.

Widzisz, bo tak Ci wygodniej.
Wiele razy tłumaczono, że Bój jest jeden, a ludzie nadali Mu wiele twarzy, imion, cech.
Nie wierzysz - masz takie prawo, ale nie posługuj się dziecinnym argumentem o istnieniu wielości bogów.


To, że niektórzy twierdzą, że jest jeden bóg o wielu twarzach, imionach i cechach nie dowodzi że tak w istocie jest. Miliard, jeśli nie więcej, ludzi składających hołd wielu bogom zdecydowanie zaprzeczy Twemu twierdzeniu i być może uzna je za dziecinną wymówkę by nie czcić wielu bogów - bo tak wygodniej - tylko jednemu oddawać cześć.

Poza hindusami wszyscy twierdzą, że jest jeden Bóg.
Nadają Mu tylko inne imiona i cechy.


Cz wrz 27, 2012 7:32
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Pojawiają się w temacie magii kolejni wciskający innym elementy religii których nie wyznają i poglądy, jakich nie mają. Intensywność mącenia w temacie wzrasta. Zwraca to uwagę, w takich tematach rządzi diabeł i rodzą się demony.
I nic nie pomoże deklarowanie czytania siostry Faustyny.
Dzienniczek trzeba przeżyć, a nie przeczytać, proszę pana.
I nie mieszać go ze sprawami magii, bo nie ma z magią nic wspólnego.

Po prostu trzymajcie się od magii z daleka i bądźcie czyści.
Tak proponuję, a zrobicie zgodnie z waszą wolą.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Cz wrz 27, 2012 7:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Proszę się trzymać tematu!
A temat jest o magii, a nie bóstwach innych religii.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz wrz 27, 2012 7:59
Zobacz profil
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Alus napisał(a):
Widzisz, bo tak Ci wygodniej.
Wiele razy tłumaczono, że Bój jest jeden, a ludzie nadali Mu wiele twarzy, imion, cech.
Nie wierzysz - masz takie prawo, ale nie posługuj się dziecinnym argumentem o istnieniu wielości bogów.

Alus napisał(a):
Poza hindusami wszyscy twierdzą, że jest jeden Bóg.
Nadają Mu tylko inne imiona i cechy.

Są jeszcze religie przedchrześcijańskie, tzw. neopogaństwo. One podchodzą pod politeizm (który według Biblii jest chyba grzechem, i to nie lekkim).
Ja miałam taki moment, że zastanawiałam się nad rodzimowierstwem słowiańskim. Wyklarowała się u mnie wiara w Siłę Wyższą (chociaż są wciąż w tym wszystkim elementy pogańskie), ale gdybym miała wybór pomiędzy takim jednym Jahwe (o określonych cechach, w tym - ukierunkowaniu na człowieka), a wiarą w wielu bogów ukierunkowanych na różne aspekty, wybrałabym oczywiście politeizm. Wydaje mi się bardziej prawdopodobny :)

Edit: Pisałam i wysyłałam post równocześnie z moderatorem.


Ostatnio edytowano Cz wrz 27, 2012 8:01 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz wrz 27, 2012 7:59
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Od "dobrej" magii energoteraputycznej mającej źródło w Bogu, czy tej "złej" pochodzącej od szatana?

szumi - magia jest nierozerwanie związana z wielbóstwem, religiami wschodu.


Cz wrz 27, 2012 8:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: dlaczego magia (wg mnie nieistniejac jest zakazana przez
Rzeczywiście trochę odbiegliśmy od tematu. To ja postaram się do niego wrócić.
Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest banalna: wykoszenie konkurencji. Wierny ma słuchać tylko swego boga, a nie innych bogów i ma zakaz zajmowania się magią i innymi czarami-marami. Jedynie słuszne jest tylko to, co każe dany bóg i tylko tego trzeba się trzymać. Wszystko inne jest be, bo kasa idzie do innych a nie do swoich kapłanów.

Oczywiście nie jest to powiedziane tak otwartym tekstem, tylko odpowiednio zawoalowane, aby jak najwięcej ludzi dało się nabrać. I to często działa. Ale coraz mniej, bo ludzie mają swobodny dostęp do informacji i nie opierają swej wizji świata tylko na tym, co powie kapłan podczas obrzędów. Ludzie sami widzą i rozumieją. Stąd odwrót od tradycyjnych religii i zainteresowanie innymi kultami, magiami itp. Każdy człowiek poszukuje czegoś odpowiedniego dla siebie. Mnie jest dobrze bez kultu bóstw, a i magia mnie nie pociąga - znaczy się, chciałbym umieć to co Harry Potter, ale kompletnie nie wierzę w tego rodzaju magię. Podobnie z Voodoo, Tarotem, astrologią - dla mnie to takie same wciskanie kitu jak religie. Co nie znaczy, że jest to z gruntu złe. Porady różnych wróżek czy tarocistek mogą mieć wartość psychologiczną, a więc trudno nazwać je złem. No chyba, że Vi postawi mi wirtualnego Tarota (czy jak to się nazywa) i udowodni, że karty powiedzą jej coś o mnie czego nie ma szansy wiedzieć. Wtedy zmienię zdanie...(znaczy się, wówczas uznam, że nie jest to totalne wciskanie kitu, a nie że jest to złe...)

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 27, 2012 8:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL