Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 14, 2010 20:35
Posty: 163
Post Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
Dlaczego w ogóle ten temat?
Bo często natrafiam na różne "pseudo objawienia" które z różnych powodów ludzi jakoś wciągają

te pseudo "objawiania" które mówią człowiekowi że jak się zastosuje do zawartych w nich wskazówek (czyi np. świece, zasłaniane okna, konkretna forma modlitwy) to dzięki temu przetrwa
a inaczej nie przetrwa
są, wg mnie fałszywe

nie wierzę w żadne świece, zasłanianie okien itd.
nie polegam na sobie, swojej wiedzy i umiejętnościach, "dobrym przygotowaniu" i własnej czujności
ok, czujność właściwie pojęta jest ważna - to znaczy jaka czujność ?
(Jezusowi chodzi o to, żeby po prostu troszczyć się o sprawy Boże, swoją dusze, Jego wolę itd.
nie mówić sobie "ociąga się , pewnie nie przyjdzie" itd.)
ale czujność mnie nie zbawi,

ostatecznie zdaję się po prostu na Jego łaskę, miłosierdzie
ufność, wiara w Miłosierdzie, relacja z Nim itd.

jakie ewentualnie objawianie można by uznać? (nie koniecznie je uznać, ale w ogóle rozważyć ich uznanie)

no np. takie w którym Bóg zamiast straszyć dodaje otuchy
(zamiast mówić ile to zła na świecie się dzieje, mówi o tym, że Jest, że pomaga nam, że nie musimy się bać)
żebyśmy byli odważni,
żebyśmy zdali się całkowicie na Niego
(a nie np. mówi że jak zastosujemy się do jakichś instrukcji to zagwarantuje nam zbawianie / przetrwanie)
takie w którym Bóg zapewnia o Swojej Miłości
obecności
odpowiada na nasze problemy, potrzeby
i przede wszystkim karmi nas
czytając Jego Słowo czujemy że On nas karmi
pokój wewnętrzny, wzrost miłości, wiary, ufności itd.

czytając Jego Słowo rozpoznajemy w Nim naszego Boga
tego w którego wierzymy
rozpoznajemy Go sercem
słyszymy Prawdę, którą wybraliśmy, w która uwierzyliśmy itd.

jeśli ktoś czyta np. o tym, jak powinien się bać i ile to zła jet na świecie i słyszy w tym tą "prawdę" w którą uwierzył no to raczej nie wierzy on w tego samego Boga co ja, czyli w tą samą Prawdę


Wt paź 16, 2012 18:14
Zobacz profil
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
"Gdy wyłącza sie rozum, człowiek chętnie ulega zbiorowemu szaleństwu.Dotyczy to zarówno wiernych, jak i księży oraz hierarchów kościelnych" - mówi dominikanin ojciec Paweł Gużyński.

Róznego rodzaju "objawienia" jak i "cuda" mnoża nam sie i mnoża bez końca.
Na szczęście (tak słyszałem), papież Benedykt XVI zlecił powołanie komisji sprawdzającej relacje nawiedzonych, których będą teraz badali psychiatrzy i psycholodzy (także ludzie niewierzący). Lekarze psychiatrzy przebadają osobę zgłaszającą cudowne zjawisko, a prawnicy przyjrzą się jej życiu, sprawdzając, czy w przeszłości nie fabrykowała dowodów innych objawień. Na końcu komisja przeprowadzi analizę, czy człowiek, który był świadkiem cudu, nie czerpie z niego korzyści majątkowych.

Skończą sie więc jakies "Człowieki-Adamy" i tym podobne anonimy, głoszące "objawienia" w odcinkach....chociaz czy ja wiem? Zbiorowe szaleństwo może oprzeć sie nawet samemu Papieżowi i dalej bedzie to samo.


Wt paź 16, 2012 18:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
Popieram to co piszesz na temat ostrożności. Na tym forum sporo było o objawieniach. Dyskusja toczyła się między zwolennikami, a przeciwnikami, lub po prostu ludźmi ostrożnymi. Istotnie można odnieść wrażenie że coś tu nie gra i dojść do wniosku że bezpiecznie będzie dac sobie z tym spokój i zaufać po prostu bożemu miłosierdziu. Ale i tu jest pewne niebezpieczeństwo. Tak jak wielu ludzi swoją postawą np dyskusja o chipach, mnie odstrasza, zniechęca, zupełnie nie przekonuje. Ale drugą skrajność widzę w samodcydowaniu co uznam, a co nie. Skąd Twoja pewność że Bóg mowi do nas tych w slowach otuchy? Skąd pewność że nie przestrzega? Robił to od starożytności, więc czemu i dziś nie?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt paź 16, 2012 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
Humalogu, to będzie nadal, po prostu jeden człowiek przekonany o swojej misji,wyklnie cały Kościół z papieżem, skoro sprzeciwiają się bożemu objawieniu (a że tylko jeden człowiek ma wyłączność na nie...).

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt paź 16, 2012 18:44
Zobacz profil
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
WIST napisał(a):
Humalogu, to będzie nadal, po prostu jeden człowiek przekonany o swojej misji,wyklnie cały Kościół z papieżem, skoro sprzeciwiają się bożemu objawieniu (a że tylko jeden człowiek ma wyłączność na nie...).


No też jestem tego zdania....ale dlatego własnie będę sie twardo trzymał zdania Koscioła, a nie widzimisie "objawicieli" i ich zwolenników.


Wt paź 16, 2012 18:52
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
humalog napisał(a):
"Gdy wyłącza sie rozum, człowiek chętnie ulega zbiorowemu szaleństwu.Dotyczy to zarówno wiernych, jak i księży oraz hierarchów kościelnych" - mówi dominikanin ojciec Paweł Gużyński.

Róznego rodzaju "objawienia" jak i "cuda" mnoża nam sie i mnoża bez końca.
Na szczęście (tak słyszałem), papież Benedykt XVI zlecił powołanie komisji sprawdzającej relacje nawiedzonych, których będą teraz badali psychiatrzy i psycholodzy (także ludzie niewierzący). Lekarze psychiatrzy przebadają osobę zgłaszającą cudowne zjawisko, a prawnicy przyjrzą się jej życiu, sprawdzając, czy w przeszłości nie fabrykowała dowodów innych objawień. Na końcu komisja przeprowadzi analizę, czy człowiek, który był świadkiem cudu, nie czerpie z niego korzyści majątkowych.

Skończą sie więc jakies "Człowieki-Adamy" i tym podobne anonimy, głoszące "objawienia" w odcinkach....chociaz czy ja wiem? Zbiorowe szaleństwo może oprzeć sie nawet samemu Papieżowi i dalej bedzie to samo.

Nie skończą się - Kościół nie podejmuje żadnych badań anonimowych wizjonerów, ani treści "objawień, orędzi".
Od lat w przypadkach objawień nie godzących w naukę Kościoła, wizjonerzy współpracujący opiekunami duchowymi, poddawani są wszechstronnym badaniom lekarskim, w tym psychiatrycznym.


Wt paź 16, 2012 20:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 14, 2010 20:35
Posty: 163
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
WIST napisał(a):
Skąd Twoja pewność że Bóg mówi do nas tych w słowach otuchy? Skąd pewność że nie przestrzega? Robił to od starożytności, więc czemu i dziś nie?

dziękuję za cały post oraz za zwrócenie na to uwagi
sama o tym też myślałam jak już napisałam temat
właśnie o tym, że Bóg również i ostrzega

i rzeczywiście nie mogę tak sobie decydować jak mi się podoba :) co jest objawieniem a co nie
staram się przedstawić to w jaki sposób ja na to patrzę aby może pobudzić do jakiejś refleksji w tym kierunku
trochę przynajmniej opowiedzieć, (wszystkiego raczej nie dam rady, bo ciągle nowe myśli mi przychodzą do głowy)

na podstawie ostatnich moich doświadczeń z Odnowy uważam że to ostrzeganie czy upominanie nas przez Boga mieści się w pewnych "ramach Jezusowych" , duchowo pomaga, umacnia, utwierdza w wierze, i miłości
ważnym kryterium jest tutaj porównanie do tego jak Jezus mówił w Ewangelii
np. Bóg mówi do człowieka "miej nadzieję w sercu, bo dałem ci już wszystko czego potrzebujesz" (do mnie tak powiedział)
albo mówi "nie bądź niedowiarkiem lecz wierzącym" "odwagi, Ja Jestem nie bójcie się" "dlaczego zwątpiłeś małej wiary"

no ale ...
Bóg może też powiedzieć "plemię żmijowe" "jak długo mam was znosić" (może to też jest jakiś rodzaj objawiania , nie wiem :) ) i wtedy to już chyba nie umacnia duchowo ale może ma na celu mocno kimś wstrząsnąć i sprawić że się nawróci albo coś...


Wt paź 16, 2012 20:10
Zobacz profil
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
Dopowiem - Bóg przestrzega, ale nie straszy przerażającymi wizjami katastrof, zagłady - Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje sie serce moje, gdy oni wracaja do mnie...Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki mojej. Jeśli uciekają przed miłosiernym sercem moim, wpadną w sprawiedliwe ręce moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca kiedy uderza do mnie. Napisz, ze przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenia i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Koscioła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiajac ich samym sobie i daję im czego pragną (Dzienniczek 1728)


Wt paź 16, 2012 20:40
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
Cytuj:
Dopowiem - Bóg przestrzega, ale nie straszy przerażającymi wizjami katastrof, zagłady -
może by tak dorzucić
Cytuj:
A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą. I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata

może to i nie jest straszenie , ale tak jest napisane . Dlatego lepiej nieraz postraszyć . :spoko:


Śr paź 17, 2012 23:45
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
Owszem, ale - o dniu onym nie wie nikt - więc straszenie...dziś...jutro...przygotuj gromnice, a najlepiej trzy, zgromadź zapasy żywności...zamontuj zasłony w oknach, nijak się ma do zapowiedzianej Paruzji.
Do przepowiedzianych wydarzeń mamy przygotowywać się systematyczznie w jeden, wskazany przez Jezusa sposób czuwajcie z czystym sercem.


Cz paź 18, 2012 7:01
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
twoje słowa
Cytuj:
Dopowiem - Bóg przestrzega, ale nie straszy przerażającymi wizjami katastrof, zagłady -

a to słowa z pisma
Cytuj:
A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszon

dlatego nie wprowadzaj w błąd ludzi . :prysznic:


Cz paź 18, 2012 17:24
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
trup napisał(a):
twoje słowa
Cytuj:
Dopowiem - Bóg przestrzega, ale nie straszy przerażającymi wizjami katastrof, zagłady -

a to słowa z pisma
Cytuj:
A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszon

dlatego nie wprowadzaj w błąd ludzi . :prysznic:

To popraw błąd i zechciej choć w przybliżeniu podać datę.
Albo nie rozumiesz czytanego tekstu, albo tendencyjnie i uporczywie piszesz li tylko wedle własnego konceptu pomijając argumenty w rodzaju cytatów z Biblii.


Cz paź 18, 2012 21:43
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
odniosłem sie do twoich słów
Cytuj:
Dopowiem - Bóg przestrzega, ale nie straszy przerażającymi wizjami katastrof, zagłady -

bo mówisz nieprawdę , żeby ci to uświadomic przywołałem tekst
Cytuj:
A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszon

- co widzisz w tych slowach ?
No właśnie . :)


Cz paź 18, 2012 22:45
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
Cytuj:
- co widzisz w tych slowach ?


W wyrwanych z kontekstu słów niewiele da sie ujrzeć....należy czytac całość.

Bo ja widzę przede wszystkim TO:

Cytuj:
I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata


Ale jak ktoś opiera swoja wiarę na strachu....no to jego problem.
Pierwsi chrześcijanie jakos nie bardzo sie lekali, skoro z takim utęsknieniem oczekiwali przyjścia Jezusa w Chwale.


Pt paź 19, 2012 7:46
Post Re: Objawienia (wg. mnie) tak ogólnie
humolog
Cytuj:
W wyrwanych z kontekstu słów niewiele da sie ujrzeć..

rusz wyobrażnie albo to co tam masz pod czaszką i odnieś sie do tych słów
Cytuj:
A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszon

a jak nie wiesz o co chodzi to pocztaj resztę . :help:


Pt paź 19, 2012 8:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL