Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Zobaczyć Boga w drugim człowieku 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So paź 06, 2012 17:33
Posty: 18
Post Zobaczyć Boga w drugim człowieku
Przepraszam z góry jeśli to nie powinno znaleźć się w tym wątku .
Doświadczyłam ostatnio czegoś bardzo dziwnego z jednej strony ale bardzo wielkich entuzjazmem mnie to zapaliło.
Gdy byłam na koncercie TGD w Krakowie nie zbyt dobrze widziałam scenę więc postanowiłam stanąć w jakieś lepszej pozycji by się skupić ,wyciszyć .W tym właśnie momencie zobaczyłam po raz pierwszy tak"pięknego" człowieka ,i nie chodzi tylko o cielesne piękno ale bardziej duchowe ,jakbym zobaczyła Boga w tym człowieku ,nie mogłam od niego oderwać oczu ,patrząc jak wielbi Boga .Po pewnym czasie wydawało mi się aczkolwiek nie jestem pewna że ten człowiek uśmiechnął się do mnie i to jakby wlało pokój w moje serce.Potrzebowałam tego ,wiem to bardzo dziwne takie doświadczenie ,ale mam nadzieję że po prostu ja sobie tego nie ubzdurałam i ktoś też kiedyś widział takie realne piękno Boże w człowieku ,dobroć bijącą od człowieka ,nie wiem sama jak to nazwać


So lis 10, 2012 18:02
Zobacz profil
Post Re: Zobaczyć Boga w drugim człowieku
Hmm, ciekawe doświadczenie :) Myślę, że jest równie ważne, aby umieć zobaczyć Jezusa w człowieku, który z jakiegoś powodu budzi naszą odrazę, niechęć czy nawet nienawiść. Ostatnio zainspirowały mnie słowa forumowiczki, która napisała że prosi Boga, aby nauczył ją patrzeć na człowieka (do którego ona nie może się przekonać) Jego, Boskimi oczami. Mniej więcej coś takiego: Boże, jeśli Ty kochasz tego człowieka, pomóż mi dostrzec w nim to, co wartościowe i dobre.
Chyba każdy z nas ma, lub miał w swoim otoczeniu taką osobę, którą najchętniej omijałby z daleka i w żaden sposób nie potrafi dostrzec w niej nic pozytywnego. Myślę, że taka modlitwa skierowana do Boga pozwoli nam uwolnić się od niechęci do drugiego człowieka.
A to, co napisałaś jest bardzo naturalne. Osoby będące blisko Boga, żyjące Jego słowem przyciągają wewnętrznym pokojem i radością :)


So lis 10, 2012 18:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 27, 2012 12:50
Posty: 62
Post Re: Zobaczyć Boga w drugim człowieku
Zobaczcie teraz sami, jak na przykładzie powyższego tematu ujawnia się całkowita niemoc języka w odnoszeniu się do sprawy Boga.

Twierdzimy, iż możemy dostrzec Boga w drugim człowieku, a ja dostałem ostrzeżenie od moderatora za to, że radykalizuję to stwierdzenie doprowadzając do możliwości ubóstwienia człowieka do rangi Chrystusa.

Dlatego tak mocno odrzucam katolicyzm, bo nie potrafi sobie poradzić z własnymi implikacjami, kastrując człowieka zarówno z logicznego myślenia, jak i duchowej potencji.

Opowiadam się za Chrystusem i Jego sposobem przeżywania tak człowieczeństwa, jak i męskości. Tylko rzeczywiste naśladowanie Chrystusa, całkowite wyrzeczenie się dóbr ziemskich i przyjemności i umiłowanie Najwyższego doprowadza nas ludzi - do rangi bycia samym Chrystusem.

Zauważyłem że nie mogę tutaj w ogóle mówić o Chrystusie z ewangelii. Tutaj panuje Jezus gitary i spotkań neokatechumenalnych. Nie takiego "chrystusa" kocham.

Każdy kto miłuje Chrystusa, jakiego przedstawia nam ewangelia, sam z siebie zobowiązuje się do wyrzeczenia, do opróżnienia by BYĆ PEŁNIĄ. Wszechświat wlewa się w materię która jest elektrolitem. Ile razy jeszcze mam mówić że każdy z nas może stać się Chrystusem.

Pomijamy drogę Mistrza, ponieważ nam nie pasuje, stąd cała armia teologów do przeinaczania prostych zasad Życia.


Cz lis 22, 2012 14:53
Zobacz profil
Post Re: Zobaczyć Boga w drugim człowieku
pandarasta napisał(a):
mam nadzieję że po prostu ja sobie tego nie ubzdurałam i ktoś też kiedyś widział takie realne piękno Boże w człowieku ,dobroć bijącą od człowieka ,nie wiem sama jak to nazwać


ja także widziałam takie piękno, nic ci się nie ubzdurało.
Jezus Chrystus staje się widzialny w drugim człowieku, 'w jego dobru'.

"... narodził się z Maryi Dziewicy i był do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu"


So lis 24, 2012 14:05

Dołączył(a): So paź 06, 2012 17:33
Posty: 18
Post Re: Zobaczyć Boga w drugim człowieku
To się ciesze ,że nie jestem odosobniona w takim doświadczeniu


So lis 24, 2012 16:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL