Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
Słyszałam u pewnego księdza egzorcysty, że noszenie kolczyków przez kobiety nie jest dobre. Dlatego, że kolczyki są symbolem zniewolenia. Jak wy patrzycie na ta sprawę? czy ktoś juz sie spotkał z tym stwierdzeniem?


N gru 02, 2012 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 12:04
Posty: 53
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
Pewnie, jakby się uprzeć to wszystko może być symbolem zniewolenia. Ciężko jest ocenić o co chodziło temu księdzu egzorcyście na którego się powołujesz, ponieważ nie przytoczyłaś jego wypowiedzi a jedynie przytoczyłaś, że ów ksiądz coś takiego powiedział, co uniemożliwia umiejscowienia tego w jakimś konkretnym kontekście. Niemniej jednak...

Wydaje mi się, że widzenie we wszystkim pokus, zniewolenia i działania szatana to też jest pewna forma zniewolenia. Człowiek zamiast cieszyć się z życia, darów bożych patrzy tylko na to gdzie może na niego czyhać diabeł. Nie szkoda na to życia?

Powinniśmy się raczej skupić na tym co na prawdę odsuwa nas od Boga, i sądzę że zamiast szukać tego w zachowaniu innych ludzi, przedmiotach, powinniśmy zacząć od tego co jest w nas.

Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym.


N gru 02, 2012 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
szukajcie DOBRA, a nie zła, abyście żyli...


N gru 02, 2012 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
Rafka napisał(a):
Słyszałam u pewnego księdza egzorcysty, że noszenie kolczyków przez kobiety nie jest dobre. Dlatego, że kolczyki są symbolem zniewolenia. Jak wy patrzycie na ta sprawę? czy ktoś juz sie spotkał z tym stwierdzeniem?

Na zachodzie już niektórzy księża noszą kolczyki nie tylko na uszach ale też w nosie, ta moda za parę lat i do nas dotrze. Zawsze byliśmy "w tyle" za zachodem.
Mój zaprzyjażniony kapłan też mówił, że widzenie we wszystkim pokus, zniewolenia i działania szatana to też jest pewna forma zniewolenia.

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


N gru 02, 2012 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
Słyszałam że... Jak już napisał Pankracy to niewiele mówi. Ja się nie spotkałem z takim zdaniem i trudno mi znaleźć uzasadnienie takiego myślenia. Są jednak ludzie, którzy głoszą dziwne treści. Z jakiegoś powodu popadli w skrajność w swoim myśleniu. Warto dać im szanse wyjaśnić swoje stanowisko i tak powinni zrobić. Ale nie ma obowiązku przyjmować tego, bo takich nauk jest wiele. To jest zdanie tych ludzi. Może u źródła takich przekonań są zupełnie trafne obserwacje i spostrzeżenia, czy doświadczenia, ale z czasem pojawiają się naleciałości wynikające np ze zbyt dużego przekonania że ja mam racje, albo z tego że ktoś z swej wierze jest radykalny, więc i jego sądy radykalizują się.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N gru 02, 2012 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2012 18:10
Posty: 65
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
Zakazane znaki


Śr gru 05, 2012 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
Ksiądz opowiedział mi o kobiecie którą uwalniał i doszedł do tego że chodzi o kolczyli. Dlatego, że ta kobieta dostała zaczarowane kolczyli przez jakiegoś guru sekty. Te akurat były zaczarowane.


Śr gru 05, 2012 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
zaczarowane kolczyki :)

Myślę, że chodziło o to - że te kolczyki były jakimś symbolem sekty.
Jednym z tych niebezpiecznych znaków okultystycznych.

"Słoniki na szczęście" też są wprowadzaniem zabobonu w dom, życie.


Pt gru 07, 2012 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
urodzonywpanu napisał(a):


Boże, i znowu ten nieszczęsny "Krzyż Nerona" i "Krzyżyk z kokardką" ileż można wałkować te bzdury?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt gru 07, 2012 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
Rafka napisał(a):
Ksiądz opowiedział mi o kobiecie którą uwalniał i doszedł do tego że chodzi o kolczyli. Dlatego, że ta kobieta dostała zaczarowane kolczyli przez jakiegoś guru sekty. Te akurat były zaczarowane.

Myślę że tak powinien brzmieć początek tego tematu. Ta treść jest zupełnie inna, niż Słyszałam u pewnego księdza egzorcysty, że noszenie kolczyków przez kobiety nie jest dobre. Dlatego, że kolczyki są symbolem zniewolenia. Jak wy patrzycie na ta sprawę? czy ktoś juz sie spotkał z tym stwierdzeniem? Czemu tak od początku nie napisałaś, tego nie rozumiem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt gru 07, 2012 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2012 18:10
Posty: 65
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
JedenPost napisał(a):
urodzonywpanu napisał(a):


Boże, i znowu ten nieszczęsny "Krzyż Nerona" i "Krzyżyk z kokardką" ileż można wałkować te bzdury?

zobaczymy jak się bedziesz śmiał, jak sie kiedyś okaże, że Twoja ignorancja Cię zgubiła.


Wt gru 11, 2012 18:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
JedenPost napisał(a):
Boże, i znowu ten nieszczęsny "Krzyż Nerona" i "Krzyżyk z kokardką", ileż można wałkować te bzdury?

A właśnie. Serio istnieją sekty, których guru obwieszają swoich uczniów pacyfami? Bo w anch łatwiej mi uwierzyć, bogowie egipscy i te sprawy - ale żeby pacyfka...?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr gru 12, 2012 2:17
Zobacz profil
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
urodzonywpanu napisał(a):
JedenPost napisał(a):
urodzonywpanu napisał(a):
Boże, i znowu ten nieszczęsny "Krzyż Nerona" i "Krzyżyk z kokardką" ileż można wałkować te bzdury?
zobaczymy jak się bedziesz śmiał, jak sie kiedyś okaże, że Twoja ignorancja Cię zgubiła.
Tak, tak. Podkowa noszona lub przybijana brzuścem na dół daje kasę (bo przypomina woreczek), a brzuścem do góry - szczęście. Nie zaleca się też zmieniać zbyt często położenia nad drzwiami, bo w końcu gwoździe się wyślizną i kawał żelastwa runie na głowę. A to spory niefart, chyba że na głowę rozwścieczonej (censored), która wychodząc trzasnęła mocno drzwiami...
Ignorancja szkodzi.

Swoją drogą, widziałem już kolczyki z podkówkami. Ciekawe jak to by wyglądało w nosie. Do góry, czy na dół :biggrin:


Pt gru 14, 2012 14:16

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
WIST. Na początku dobrze napisałam dlatego, że ten ksiądz tak mi mówił.


Wt gru 18, 2012 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: czy noszenie kolczyków to juz zniewolenie???
A to jest dowód na to:
http://www.youtube.com/watch?v=ZlOQizW4lCg
jest wyrażnie mowa o noszeniu kolczyków w czasie 0:47:15.


Pn wrz 09, 2013 8:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL