Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 18:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Życie zakonne, a szkoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 8:23
Posty: 8
Post Życie zakonne, a szkoła
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, mam pytanie, czy można wstąpić do zakonu nie kończąc szkoły średniej, i czy w ogóle istnieje taki zakon? zastanawiałem się nad Paulinami, mam 19 lat i z powodu złego towarzystwa, nie zdałem 2 razy i chodzę do zawodówki i modlę się o to by tylko dostać się do jakiegoś zakonu mając to wykształcenie gimnazjalne, nie kończąc szkoły zawodowej, pozdrawiam, prosił bym o odpowiedź :)


Wt sty 22, 2013 8:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
na wieki wieków amen. napisz coś więcej o swoim powołaniu. najlepiej pytać u źródła. ale wiem że w zakonach bracia też wysyłają do szkoły jeśli jest taka potrzeba. a zawodówka nikomu nie przeszkadza. byle byś ją skończył tym razem :-) poza tym z tego co się orientuje przed wstąpieniem zawsze jest rozmowa "kwalifikacyjna" z przełożonym klasztoru. warto pojechać albo chociaż napisać i się podpytać co i jak.

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Wt sty 22, 2013 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 8:23
Posty: 8
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
Bogu coś chciałbym dać więcej od siebie, modlę się często, pomagam ludziom i staram się być dobrym człowiekiem i jestem ministrantem i żarliwie służę w kościele, uwielbiam ciszę i modlitwę, i eucharystię, jak patrze się na zakonników to marzę by tak samo zostać zakonnikiem i ta myśl mnie obchodzi od czasu gdy się nawróciłem mam wrażenie, że mam powołanie, się popytam przełożonych bardzo dziękuję za odpowiedź, z Bogiem! :)


Wt sty 22, 2013 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
z powołaniem jest tak że nigdy nie ma się 100% pewności. codziennie trzeba pytać Pana na modlitwie <gdzie mnie chce>. jeśli masz kontakt z Zakonnikami rozmawiaj z nimi. pozwól prowadzić się Duchowi Świętemu i zaufaj Jemu w podjęciu decyzji. proszę bardzo :) z Bogiem

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Wt sty 22, 2013 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 15, 2011 17:05
Posty: 23
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
Bez matury (a w konsekwencji studiów wyższych) nie możesz mieć święceń kapłańskich. Natomiast prawdopodobnie przyjęliby cię na brata zakonnego.


Śr sty 23, 2013 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 10:03
Posty: 34
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
Oczywiście, że przyjmują bez matury - ale wtedy albo robisz ją w zakonie albo nie. Jeśli nie to nie ma mowy o święceniach prezbiteratu. Myślę, że ważne jest jednak odnalezienie się w danym charyzmacie :) Do czego Cię ciągnie, co chciałbyś robić. Wolałbyś się realizować głównie w modlitwie czy też praca i modlitwa :) Jeśli chcesz pogadać to zapraszam.

_________________
"Tak, kocham krzyż, tylko krzyż; kocham go dlatego, że widzę go na ramionach Jezusa Chrystusa.” (św. O. Pio)


Wt cze 18, 2013 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 16:34
Posty: 7
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
http://www.powolania.org/warunki-przyjecia
Z tego co się orientuje brat nie musi mieć matury.(Pallotyni)


Śr cze 19, 2013 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 20, 2013 20:36
Posty: 3
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
Tak. Brat zakonny nie musi mieć matury, ale musi mieć wykształcenie średnie


Cz cze 20, 2013 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 10:03
Posty: 34
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
Romerek, mój znajomy który jest w zakonie, w momencie wstąpienia do niego był po zawodówce, teraz robi mgr, wcześniej zrobił lic. oraz jakieś specjalności.
Najrozsądniej byłoby zadzwonić, napisać, podjechać do zgromadzenia, które jest bliskie sercu i się zorientować. To najpewniejsze źródło informacji.
Tu na tym forum, tylko w dziale chyba ogłoszenia apele, Kamilianie zapraszają mężczyzn do siebie na dni rozeznania czy coś takiego. Więc spokojnie możesz skorzystać mrpeterson199 jeśli chcesz :)
Zarówno ojcowie jak i bracia są tam fajni. Wiem z autopsji :)

_________________
"Tak, kocham krzyż, tylko krzyż; kocham go dlatego, że widzę go na ramionach Jezusa Chrystusa.” (św. O. Pio)


Pt cze 21, 2013 8:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 8:23
Posty: 8
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
Jeśli chodzi o powołanie, teraz szukam jakiś dni skupienia, ale teraz kapucynów jestem z Oleśnicy k. Wrocławia, jest lato i sezon na różne dni skupienia i rekolekcji myślę że trafie na jakieś, Duch Święty prowadzi a ja idę za nim. Dziękuje za bardzo dużo rad na tym forum i proszę o modlitwę w intencji powołaniowej i znalezienia Jakiegoś zgromadzenia, Jeszcze raz dziękuje! z Modlitwą!


So lip 20, 2013 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 8:23
Posty: 8
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
Szczęść Boże!
Witam, ponownie po kilku latach mojej nieobecności na forum i wgl. Do prawdy fajnie by było iść do zakonu, ale pomyślałem inaczej, i przemyślałem wszystko, okazuje się, że próbowałem uciec przed życiem, i chciałem iść do tego zakonu i w ogóle. Po roku 2015, postanowiłem się oddać Bogu, i by pomógł mi rozeznać powołanie, przez znaki i zrozumienie życia, i czytanie pisma świętego. Zakon staje się trudną decyzją, i małżeństwo też, chociaż wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy, dzięki za wszelką pomoc, i proszę o modlitwę. PAX Pozdrawiam ;)


So sty 23, 2016 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Życie zakonne, a szkoła
Szczęść Boże. witaj ponownie. zawsze masz jeszcze do wyboru 3 drogę - samotność... ewentualnie Zakon Świecki czy też instytut świecki... dróg do wyboru masz sporo - podstawą jednak tego jest fundament a nim jest Bóg... i poki co tego się trzymaj - reszta wyjdzie "w praniu" :)

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


N sty 24, 2016 13:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL