Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Przepisy dot.czystości(?) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 23:22
Posty: 19
Post Przepisy dot.czystości(?)
Witam na imię mi Piotrek,mam pytanie na temat nie dotykania rzeczy nieczystych nie tylko ofiar poświęconych bożkom,wszystko co związane z utrzymywaniem czystości.Jakie są aktualnie przepisy,czy ktoś może wie?Byłbym bardzo wdzięczny.


Śr sty 30, 2013 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
ale o jakie dotykanie rzeczy nieczystych ci chodzi? Jakie rzeczy są nieczyste?

_________________
Ania


Cz sty 31, 2013 8:46
Zobacz profil
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
Cytuj:
Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!».
Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o to przysłowie. Odpowiedział im: «I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. I mówił dalej: «Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».
Mk 7,14-23


To jest aktualne.


Cz sty 31, 2013 9:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
Kiedy właśnie Jezus mówi, że nieczyste są nasze myśli, słowa i czyny a nie jakieś przedmioty...

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz sty 31, 2013 23:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 23:22
Posty: 19
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
Cześć dziękuję za pomoc.Dokładnie chodzi mi o to kiedy na przykład ktoś pracuje na czarno i kupuje coś za zarobione pieniądze-czy te pieniądze są nieczyste i wszystko za nie kupione(rety kiedy to piszę jest mi tak głupio,nie chce być formalista ani ortodoksyjny chcę poznać prawo Pana Boga).


N lut 03, 2013 15:10
Zobacz profil
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
pającze-mały napisał(a):
Cześć dziękuję za pomoc.Dokładnie chodzi mi o to kiedy na przykład ktoś pracuje na czarno i kupuje coś za zarobione pieniądze-czy te pieniądze są nieczyste i wszystko za nie kupione(rety kiedy to piszę jest mi tak głupio,nie chce być formalista ani ortodoksyjny chcę poznać prawo Pana Boga).

Jeśli nie ma możliwości pracować na umowę, to sytuacja wymusza pracę na czarno.
Trudno mówić w takiej sytuacji o nieczystych pieniądzach.
Nieczyste byłyby gdyby zostały ukradzione.
Praca jest powinnością człowieka, św. Paweł nakazuje - Kto nie pracuje, niech nie je.


N lut 03, 2013 15:26

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
Pracując na czarno dostałeś pieniądze za swoją pracę. Pieniędzy nie dostało Państwo (US, ZUS). Owszem, nie jest to w porządku - bo nie będzie dróg, szkół, emerytur. Ale ty dostałeś pieniądze za pracę - te nie są "nieczyste".


Śr lut 06, 2013 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 23:22
Posty: 19
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
Cześć dziękuję za pomoc.Chciałbym zapytać Was ostatni raz w tym temacie:Jakie przepisy dotyczące czystości obowiązują w dzisiejszych czasach.

Na pewno:

-nie spożywać krwi.
-nie spożywać tłuszczu.
-nie spożywać ofiar przygotowanych bałwanom.

Co jeszcze?


Śr mar 06, 2013 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
Nie ma czegoś takiego w chrześcijaństwie, a co do przepisów innych religii, pytaj swoich duchownych, bo chyba nie jesteś katolikiem.


Śr mar 06, 2013 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
Czy gdyby tak bardzo byly by istotne skladniki na jakie Rozkladasz pozywienie? JEZUS rozmnozylby ryby i dal do jedzenia tlumom? Czy ryby nie sa tluste i czy upuszcza sie im krew?
JEZUS powiedzial "...Czyz cialo nie jest wazniejsze od pokarmu.."
Kael juz odpowiedzial na Twoje pytanie.
Zostan w pokoju.


Śr mar 06, 2013 23:38
Zobacz profil
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
Cytuj:
Pracując na czarno dostałeś pieniądze za swoją pracę. Pieniędzy nie dostało Państwo (US, ZUS). Owszem, nie jest to w porządku - bo nie będzie dróg, szkół, emerytur. Ale ty dostałeś pieniądze za pracę - te nie są "nieczyste".
- dlaczego nie jest to w porządku , gość pracował i dostał kasę .Jeżeli żyjesz w państwie polskim i rząd polski zadecydował , że będzie dopłacał do aborcji , in vitro i eutanazji (a ty o tym wiesz ) to co jest większym grzechem
1 ukryć dochody i nie płacić podatku (świadomość na co przekazywane sa twoje pieniądze )
2 zgodzić się na to wszystko ze świadomością że i tak nic na to nie poradzisz
3 wyrażać swój sprzeciw i narazić się na pewność kary , którą poniesiesz - za nawoływanie do czynów niezgodnych z prawem polskim (może dołożę tutaj iż masz rodzinę i odpowiadasz za jej utrzymanie.)
Życie jest tak rozbudowane że nie ma jednej opcji do wyboru , dostajesz kilka , a jedną musisz wybrać . :)


Pt mar 15, 2013 21:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 20, 2011 13:57
Posty: 136
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
trup, Katolik ma obowiązek płacić podatki, niezależnie od tego na co idą ("oddaj Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie"). Gdyby to było nieetyczne, to Kościół przecież dawno by zrezygnował z dotacji państwowych, a jednak cały czas jest dofinansowywany. Poza tym, idąc tym tokiem rozumowania, wszyscy powinniśmy przestać płacić, a w związku z tym, szkoły i szpitale musiałyby przestać funkcjonować (pomijając oczywiście inne wydatki). Nie płacąc podatków nie uratujesz nikogo od aborcji, czy eutanazji. W tej chwili zresztą z wymienionych przez Ciebie kwestii, tylko aborcja w przypadku choroby dziecka lub gwałtu jest finansowana przez państwo, a przez Kościół potępiana. Nie dofinansowuje się eutanazji i in vitro. A już na pewno nie jest grzechem płacenie podatków, z których jakaś mikroczęść przeznaczana jest na usuwanie ciąży w tych ekstremalnych przypadkach. Nie podatnik ponosi winę, inaczej wszyscy byśmy byli ekskomunikowani...

W omawianym przypadku nie w porządku jest zaś to, że pracodawca nie odprowadza podatku i wg mnie to on ponosi winę i ma na sumieniu grzech. Przecież pracownik nie ma płaconych składek, ani na zus, ani ubezpieczenia zdrowotnego, jest w tym wypadku ofiarą, nie grzesznikiem.

_________________
Dwie osoby pojmują tę samą sytuację tak różnie, aż nasuwa się wątpliwość, czy to istotnie ta sama sytuacja. Mnie, jednej i tej samej osobie, zdarza się pojmować jedną i tę samą sytuację tak różnie, aż nasuwa się pytanie, czy chodzi o tę samą osobę.S.M.


So kwi 27, 2013 16:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
trup napisał(a):
Cytuj:
Pracując na czarno dostałeś pieniądze za swoją pracę. Pieniędzy nie dostało Państwo (US, ZUS). Owszem, nie jest to w porządku - bo nie będzie dróg, szkół, emerytur. Ale ty dostałeś pieniądze za pracę - te nie są "nieczyste".
- dlaczego nie jest to w porządku , gość pracował i dostał kasę .Jeżeli żyjesz w państwie polskim i rząd polski zadecydował , że będzie dopłacał do aborcji , in vitro i eutanazji (a ty o tym wiesz ) to co jest większym grzechem
1 ukryć dochody i nie płacić podatku (świadomość na co przekazywane sa twoje pieniądze )


No właśnie, na co? Zgodnie ze swoim sumieniem nie dołożysz do aborcji i eutanazji - brawo, tyle że tym samym nie dołożysz też do szpitali, szkół, domów dziecka, policji, opieki społecznej, bezpieczeństwa narodowego... jak Ci się to widzi?

Alchemiczka napisał(a):
W omawianym przypadku nie w porządku jest zaś to, że pracodawca nie odprowadza podatku i wg mnie to on ponosi winę i ma na sumieniu grzech. Przecież pracownik nie ma płaconych składek, ani na zus, ani ubezpieczenia zdrowotnego, jest w tym wypadku ofiarą, nie grzesznikiem.


Pomijając już, że nader często pracodawca zmusza pracownika, który podjął legalną pracę, do przejścia do pracy na czarno, dając mu do wyboru to lub zwolnienie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt kwi 30, 2013 13:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Przepisy dot.czystości(?)
pającze-mały napisał(a):
Cześć dziękuję za pomoc.Dokładnie chodzi mi o to kiedy na przykład ktoś pracuje na czarno i kupuje coś za zarobione pieniądze-czy te pieniądze są nieczyste i wszystko za nie kupione(rety kiedy to piszę jest mi tak głupio,nie chce być formalista ani ortodoksyjny chcę poznać prawo Pana Boga).

I tak nie edzie dróg, szkół i emerytur. Wszytkie pieniadze i tka ida do wilkiego wora bez dan i małe korzyści dla obywatela z podatków które płaci. Szpitlae toną w długach a NFZ stawia sobie coraz nowe siedziby, tak samo ZUS wszedzie trąbia że brak pieniędzy dla emerytów a Zus remontuje i stawia nowe siedzimy. W łodzi obecnie powstaje nowa za 30 mln zł. Jesli tka sa wykorzystywane nasze podatki to chyba mamy prawo sie wkurzać i nie patrzeć na to wszytko biernie.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Cz gru 05, 2013 7:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL