Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Moja droga do Boga - czyli kiedy naprawdę zacząłem wierzyć. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Moja droga do Boga - czyli kiedy naprawdę zacząłem wierz
http://blog.wiara.pl/olijula/2013/12/14/dzialanie-boze proszę link Nie wiem czy kogoś zainteresuje.....Ale można sobie przeczytać :-)


So sty 11, 2014 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Moja droga do Boga - czyli kiedy naprawdę zacząłem wierz
kropeczka super!! Chwała Bogu!!! Dla Niego wszystko jest możliwe.


So sty 11, 2014 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Moja droga do Boga - czyli kiedy naprawdę zacząłem wierz
wspaniały blog! Dziękuję że go zalinkowałaś! Chwała Panu!

_________________
Ania


N sty 12, 2014 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Moja droga do Boga - czyli kiedy naprawdę zacząłem wierz
dziękuję kropeczko :-) nie taki wspaniały ale miło usłyszeć takie słowa. To po prostu odczucia płynące z mojego serca......


N sty 12, 2014 10:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 22:41
Posty: 219
Post Re: Moja droga do Boga - czyli kiedy naprawdę zacząłem wierz
Fajny temat. Zastanawiam się czy nie warto by było wpisywać to co wiemy na temat nawróceń też innych osób. W końcu mamy tzw obowiązek misyjny ,a taki temat pozwala zrozumieć innych, co może się jakoś przełożyć na większą ,,wydajność'' :)./////

Co do mnie...
Ja nawróciłem się w skrajnie małomodny sposób- jak na dzisiejsze czasy. Wychowałem się w katolickiej rodzinie, przez pewien etap mojej młodości byłem wierzący i praktykujący, ale po pewnym czasie tak się złożyło że praktykujący już nie za bardzo. W zasadzie to samo co inni nie-praktykujący, jednak z pojedynczym wyjątkiem ,ze chodziłem do kościoła w niedziele i święta.
Nawrócenie rozpoczęło się wtedy kiedy uświadomiłem sobie ,że jeżeli nie chce dostać się do piekła, to niestety nie mam wyboru, muszę przestrzegać Bożego prawa. Nie chciałem się nawrócić bo pogański styl życia mi się bardzo podobał..i podoba nadal (gdybym wiedział ,że za to nie grozi mi piekło to w przeciągu sekundy stał bym na nowo poganinem).Od momentu kiedy powziąłem decyzje ,że się nawracam dostałem lekką depresje i przez kila dni nie było mnie w szkole do której jeszcze chodziłem ( to był okres szkoły średniej).W końcu musiałem zrobić nowy porządek w swoim życiu który musiał spełniać katolickie standardy..a tu np byłem tuż tuż od romansu z jedną ładną koleżką...:), było co tracić.Ale ostatecznie poszło dość gładko. W nawróceniu tym pomógł mi pewien wierzący znajomy, ale o prostym, przejrzystym,rzeczowym oraz nie-emocjonalnym sposobie mówienia- no przynajmniej kiedy porównać go do większości księży.
Co śmieszne przez ładnych kilka lat chodziłem do kościoła jako nie praktykujący( z przyzwyczajenia, żeby nie mieć problemów w rodzinie itd) i żaden ksiądz nie zachwiał przez najdosłowniejszą sekundę moim odstępstwem. Dzisiejsze Kazania są skonstruowane dla ludzi którzy w jakiś sposób postrzegają/ są skłonni postrzegać boże prawo jako coś ładnego, fajnego, jako ideał itp.Ale ideały to rzecz względna- a moje ideały wg których chciałbym żyć były i są w paru punktach przeciwne... . Tak więc dopiero jak mi ktoś wprost powiedział ,że jeżeli nie chce skończyć w wiecznym piekle to muszę i nie ma dyskusji, to był przełom. Potem na nowo zastanowiłem się czy wierzę w Boga ( i co za tym idzie też w piekło) i od tamtego momentu jak na razie jestem wierzący.
No ,ale o kazaniach w tym kontekście założyłem już jakiś czas temu inny temat.: viewtopic.php?f=36&t=27757 ( straszenie piekłem a kryzys praktyki)

_________________
...Tyś jest Piotrem Opoką, a na tej opoce wybuduje kościół mój,a bramy piekielnego nie przemogą...
( w języku Aramejskim ewangelista użył słowa "kepha"(opoka),w dwóch miejscach)
_______________________________________________________


Pn sty 20, 2014 18:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL