Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 03, 2024 11:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Ksiądz Sawa i 'jego' zagrożenia duchowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 22:11
Posty: 2
Post Ksiądz Sawa i 'jego' zagrożenia duchowe
Witam serdecznie wszystkim forumowiczów. :) Wpisywałam w wyszukiwarkę i wydaje mi się, że tego tematu jeszcze nie było.
Otóż, od wczoraj czy przedwczoraj, w każdym razie od kilku dni, zrobił się szum wokół... hm, wykazu? listy? zagrożeń duchowych, opracowanej przez ks. Przemysława Sawę. Podejrzewam, iż to dlatego, że spis 'niebezpiecznych' zespołów muzycznych jakimś cudem pojawił się nie gdzie indziej, jak na pudelku :biggrin: . Chciałam znaleźć cały plik i proszę: http://pl.gloria.tv/?media=414701, podobno można też otworzyć przez stronę http://www.diecezja.waw.pl/medicina/war ... ozenia.pdf (u mnie nie znajduje serwera).

Moje pytanie: co o tym myślicie? Nie tylko o zespołach, ponieważ ten temat był wałkowany wielokrotnie (większości z wymienionych przez ks. Sawę i tak nie znam, choć przyznam, że szczerze zaskoczyło mnie to, iż na liście znalazł się Nickelback, Nightwish, Rammstein i The Police, osobiście posiadam koszulkę i bluzę Rammsteina i teraz nie wiem - wyrzucić? zatrzymać?), ale na przykład o tym samobójstwie w rodzinie, tkwieniu w grzechu (zazwyczaj powtarzamy grzechy, jak chociażby kłamstwo), filtrach magicznych (co to w ogóle jest? herbatki na oczyszczanie też się liczą? .____.), sztukach walki a sportach walki, maskach afrykańskich i tego typu pamiątkach (znajomy ksiądz ma tego kilka w domu i nie widzę, aby miało to na niego jakiś zły wpływ, no i kto nie przywiózł sobie piramidki z Egiptu, choćby w postaci breloczka?), smokach (czyli moja przyjaźń do Khaleesi też jest nie w porządku, bo lubię jej smoki :( ), Sailor Moon (anime dzieciństwa, oprócz paru odcinków naprawdę nie widzę tam nic złego?) ? Rozumiem, że ksiądz sięga wiedzą głębiej niż my; kiedy w mojej parafii były misje, z zainteresowaniem słuchałam kazań księży sercanów na takie tematy, jeden powiedział wtedy mądrą rzecz odnośnie zagrożeń demonicznych: 'trzeba o tym wiedzieć, ale nie myśleć'. Czy takie listy, jak ta ks. Sawy, nie sprawiają przypadkiem, iż zaczynamy zastanawiać się nad każdą jedną rzeczą lub piosenką, którą usłyszymy? Ja dość często tak mam (skrupulanckie sumienie) i obawiam się, że po przeczytaniu tego popadnę w jakąś paranoję.


Cz lip 25, 2013 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Ksiądz Sawa i 'jego' zagrożenia duchowe
Wydaje mi się, że ogólnie różne takie listy złych rzeczy ostatnio nagłośnione w mediach internetowych, przez wielu wyśmiane, mogą nie spełniać swojej roli. Weźmy Harrego Pottera (HP). Przyznam że nie do końca rozumiem w czym jest z nim problem. Mamy przecież bajki o gadających zwierzętach, o wiedźmach i to nie jest uznawane za złe. Mamy Władcę Pierścieni (WP) gdzie przecież jest pełno magii, czarodziejów itp. A jednak HP się nieraz potępia, a WP nie. Podobnie z muzyką. O muzyce możemy mówić że jest nieodpowiednia z trzech powodów. Zbyt głośna uszkadza słuch. W warstwie tekstowej może zawiera oczywiste, lub ukryte złe teksty, co jest dla naszego intelektu nie tyle groźne, co godne odrzucenia jako niezgodne z naszymi przekonaniami. Według niektórych jest jeszcze trzecia warstwa, ta duchowa, gdzie te piosenki jakoś działają otwierając nas (tzw furtki) dla działania złego.

Natomiast ilekroć czytam wypowiedzi autorów - skrupulantów, boję się. Bo tutaj dochodzi czynnik bardzo trudny. Tłumaczenie nic nie daje, bo problem jest i z osobistą oceną i zdolnością do kierowania się pewną logiką. Absurdalny strach, męczące myśli. To nie sfera której może pomóc zestaw cudzych opinii. Co sądzę o kwestii napisałem wyżej, natomiast co sądzę o tym Twoim problemie, to na pewno wiele zależy na ile nad tym panujesz. Bo jeśli nie panujesz to ciężko cokolwiek pisać. Problemem nie są te piosenki, ale Twoja zdolność do panowania nad myślami. Nad tym musisz pracować, a żadne problemy duchowe, czy materialne nie będą nie do przeskoczenia. Bo tutaj niestety różni ludzie napiszą różne rzeczy.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lip 25, 2013 22:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL