Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Jak osiągnąć świętość? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
zefciu napisał(a):
Alumn napisał(a):
Wielu świętych czuło, że Boga nie ma. Czasami jest to wręcz działanie Boga. Jak myślisz, jak szybciej osiągnąć świętość? Z trudem czy bez?
Nie da się bez trudu. Dlatego Chrystus mówił o "ciasnej bramie" i dlatego świętych czcimy jak wojowników, którzy odnieśli zwycięstwo.

Nie da się bez trudu - a św Dyzma łotr ukrzyżowany wraz z Chrystusem.


Śr sty 29, 2014 12:01
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Alus napisał(a):
Nie da się bez trudu - a św Dyzma łotr ukrzyżowany wraz z Chrystusem.
Rozumiem, że śmierć krzyżowa to taki pikuś, że zachować przy niej pokorę i przyznać, że cierpi się słusznie to żaden trud...


Śr sty 29, 2014 12:48
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie da się bez trudu - a św Dyzma łotr ukrzyżowany wraz z Chrystusem.
Rozumiem, że śmierć krzyżowa to taki pikuś, że zachować przy niej pokorę i przyznać, że cierpi się słusznie to żaden trud...

Jezus zapowiedział Dyzmie zbawienie gdy wyznał swa wiarę, a nie z powodu śmierci na krzyżu.


Śr sty 29, 2014 12:58
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Kozioł napisał(a):
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie da się bez trudu - a św Dyzma łotr ukrzyżowany wraz z Chrystusem.
Rozumiem, że śmierć krzyżowa to taki pikuś, że zachować przy niej pokorę i przyznać, że cierpi się słusznie to żaden trud...

Jezus zapowiedział Dyzmie zbawienie gdy wyznał swa wiarę, a nie z powodu śmierci na krzyżu.

Właśnie o tym piszę.
Problem zbawienia postrzegany u katolików i protestantów dobrze objaśnia ks. Blachnicki
http://www.blachnicki.oaza.pl/conf/agape/rnz1.html


Śr sty 29, 2014 13:00
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Kozioł napisał(a):
Jezus zapowiedział Dyzmie zbawienie gdy wyznał swa wiarę, a nie z powodu śmierci na krzyżu.
Tak więc Twoim zdaniem wyznanie "my słusznie cierpimy" jest zupełnie nieistotne z punktu widzenia jego zbawienia?
Alus napisał(a):
Problem zbawienia postrzegany u katolików i protestantów
Czyli nagle się okazuje, że protestanci i katolicy wszystko postrzegają tak samo. Tylko głupie semilabeliańskie kacapy coś tam sobie wymyśliły...


Śr sty 29, 2014 14:01
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
zefciu napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jezus zapowiedział Dyzmie zbawienie gdy wyznał swa wiarę, a nie z powodu śmierci na krzyżu.
Tak więc Twoim zdaniem wyznanie "my słusznie cierpimy" jest zupełnie nieistotne z punktu widzenia jego zbawienia?

A ich cierpienie wynikało z ich występnego, zbrodniczego życia.
Zbawienie Dyzmy wynikało z uwierzenia w Chrystusa, gdyby wynikało z cierpienia zbawienia doznałby i drugi łotr.

Cytuj:
Czyli nagle się okazuje, że protestanci i katolicy wszystko postrzegają tak samo. Tylko głupie semilabeliańskie kacapy coś tam sobie wymyśliły...

Nie wiem czy nagle, wiem jak to postrzegał ks Blachnicki.


Śr sty 29, 2014 14:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Oczywiście, że zbawienie jest przez wiarę, a nie przez cierpienie - co nie znaczy, że wiara nie wiąże się z trudem i cierpieniem. Męczennicy są święci nie dlatego, że po prostu cierpieli, tylko dlatego, że cierpieli za wiarę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 29, 2014 14:19
Zobacz profil
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Alus napisał(a):
gdyby wynikało z cierpienia
Widzę, że uczysz się od Kozła wmawiania innym poglądów, których nie wyrazili. Gdzie niby coś takiego napisałem albo zasugerowałem?
Cytuj:
Nie wiem czy nagle, wiem jak to postrzegał ks Blachnicki.
A jak ks. Blachnicki postrzega życie monastyczne?


Śr sty 29, 2014 14:19
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
gdyby wynikało z cierpienia
Widzę, że uczysz się od Kozła wmawiania innym poglądów, których nie wyrazili. Gdzie niby coś takiego napisałem albo zasugerowałem?

Tak zrozumiałam to zdanie
Cytuj:
Tak więc Twoim zdaniem wyznanie "my słusznie cierpimy" jest zupełnie nieistotne z punktu widzenia jego zbawienia?



Cytuj:
A jak ks. Blachnicki postrzega życie monastyczne?

Nie wiem, musiałabym poszukać.


Śr sty 29, 2014 14:49
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Alus napisał(a):
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
gdyby wynikało z cierpienia
Widzę, że uczysz się od Kozła wmawiania innym poglądów, których nie wyrazili. Gdzie niby coś takiego napisałem albo zasugerowałem?

Tak zrozumiałam to zdanie
Cytuj:
Tak więc Twoim zdaniem wyznanie "my słusznie cierpimy" jest zupełnie nieistotne z punktu widzenia jego zbawienia?
Proponuję więc douczenie się języka polskiego.
Cytuj:
Cytuj:
A jak ks. Blachnicki postrzega życie monastyczne?

Nie wiem, musiałabym poszukać.
I to jest właśnie problem zasłaniania się autorytetami.


Śr sty 29, 2014 15:05
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Cytuj:
Proponuję więc douczenie się języka polskiego.

Równie dobrze mogę Ci złośliwie powiedzieć - proszę nauczyć się poprawnie z sensem formułować zdania.
Tylko po co?
Cytuj:
I to jest właśnie problem zasłaniania się autorytetami.

Nie chodzi o autorytety, ale o zrozumienie kwestii zbawienia....wiara bez uczynków jest martwa, uczynki bez łaski zbawienia, którym daje Chrystus, są pustymi gestami.


Śr sty 29, 2014 15:21
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Alus napisał(a):
Równie dobrze mogę Ci złośliwie powiedzieć - proszę nauczyć się poprawnie z sensem formułować zdania.
Nie, nie możesz tego uczynić "równie dobrze", bo moje zdanie było precyzyjne. Święty Dyzma wyznał swoje grzechy i przyjął cierpienie jako karę. Nigdzie nie napisałem, że cierpienie samo w sobie było zbawienne, ale że stosunek do niego.
Cytuj:
Nie chodzi o autorytety, ale o zrozumienie kwestii zbawienia....wiara bez uczynków jest martwa, uczynki bez łaski zbawienia, którym daje Chrystus, są pustymi gestami.
No i co w związku z tym? Bo Kozioł postuluje "bezbolesne zbawienie", które niczego od człowieka nie wymaga. Ks. Błachnicki twierdzi, że protestanci wcale tak nie wierzą. Widocznie ks. Błachnicki nie poznał jeszcze Kozła.


Śr sty 29, 2014 15:50
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Cytuj:
Za darmo, z łaski i niezasłużenie.
Trzeba jeszcze ten dar przyjąć, więc uwierzyć.
Jest to prosta i błyskawiczna droga. Nie trzeba jej dodatkowo okraszać trudem, cierpieniem, czy jakas ofiarą. Ofiara została juz złozona - jedna i doskonała.

Znasz inna "drogę"?


Cytuj:
No i co w związku z tym? Bo Kozioł postuluje "bezbolesne zbawienie", które niczego od człowieka nie wymaga. Ks. Błachnicki twierdzi, że protestanci wcale tak nie wierzą. Widocznie ks. Błachnicki nie poznał jeszcze Kozła.

Czy rzeczywiście Kozioł twierdzi, że życie Ewangelią nie wymaga trudu, czy tylko pisze o "okraszaniu".
"Bądź wola Twoja" na każdą chwilę, to nie usilne szukanie "zbawczego cierpienia" czy "zbawczych czynów".
"Brzemiona jedni drugich noście" tylko z miłości, a nie dla nagrody/zasłużenia na zbawienie.
W Wigilijnym Dziele pomocy Dzieciom uczestniczą pospołu Elois, Diakonia i Caritas.


Śr sty 29, 2014 16:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Ja tam tych "sprzeczności" nie widzę, ale ja mam wadę wzroku, może dlatego :)
Już nieraz to padło.
Wiara jest konieczna do Zbawienia i inaczej się nie da. Nasza prawda wiary mówi "łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna" . Zgadza się to całkowicie z tym co pisze Kozioł.
Jak wiemy z Pisma, wiara bez uczynków jest martwa. Martwa wiara nas raczej nie zbawi, i kwestia czy to wogóle wiara jeśli mówimy że wierzmy a kompletnie nic nie robimy, tzn robimy ale odwrotnie:) Wiara, żeby była żywa i realna, musi przejawiać się w naszym postępowaniu, w sobie niesie już nawrócenie, przestrzeganie przykazań, miłość bliźniego. Bez tego jest tylko pustym słowem. No i tyle chyba:)

_________________
Ania


Cz sty 30, 2014 12:25
Zobacz profil
Post Re: Jak osiągnąć świętość?
Alus napisał(a):
Czy rzeczywiście Kozioł twierdzi, że życie Ewangelią nie wymaga trudu, czy tylko pisze o "okraszaniu".
No to mi wyjaśnij, co pisze Kozioł i czemu się tak uparcie ze mną kłóci, skoro ja niby wyznaję to samo?
Cytuj:
"Bądź wola Twoja" na każdą chwilę, to nie usilne szukanie "zbawczego cierpienia" czy "zbawczych czynów".
A gdzie ja coś takiego napisałem, bądź choćby zasugerowałem?


Cz sty 30, 2014 13:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL