Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problemy z wyobraźnią 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 18:31
Posty: 2
Post Problemy z wyobraźnią
Wiem, że to dziwne, ale niemalże odkąd pamiętam mam takie dwa wyobrażenia:
1. To może i chore, ale lubię sobie wyobrażać, że jestem w związku z osoba niepełnosprawną- nie podnieca mnie to ani nic w tym typie, nie wiem skąd się to bierze, ale myślę, że po prostu imponowałoby mi tak przezwyciężanie słabości itd. poza tym czuję, że taka osoba nie miałaby cech, które przeważnie irytują mnie u płci przeciwnej. Czy to złe?
2. Czasem, gdy obejrzę film, czy przeczytam książkę wyobrażam sobie, że jestem w podobnej stylistyce i podobna do bohatera, który najbardziej mi przypadł do gustu. Problem w tym, że często moje ulubione postacie to osoby niejednoznaczne, które wyrządziły wiele zła (dobre postacie są wdg mnie tworzone wszystkie na jedno kopyto). No i też wyobrażam sobie, że robię coś złego np. dlatego że znalazłam się w sytuacji niemal bez wyjścia. Oczywiście odróżniam to od świata realnego i myślę, że w rzeczywistości postąpiłabym inaczej. Czy jednak takie myśli są złe i czy powinnam zaprzestać czytania książek, które je u mnie wywołują?
Ostatnio mam dużo dylematów tego typu itd. (co jest pewnie spowodowane nerwicą) ale zdecydowałam, że pójdę do księdza po wizycie u psychologa i będę spokojniejsza, bo boje się, że teraz albo spowiedź wywołałaby u mnie większy lęk albo podeszłabym do niej tak zdenerwowana i zestresowana, że nie do końca dobrze bym powiedziała o moich problemach.


Cz lut 19, 2015 18:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Problemy z wyobraźnią
Już pierwsze linijki sugerują tu jakieś zaburzenia. W gruncie rzeczy nie za bardzo rozumiem czemu tutaj o to pytasz. Problemem jest owa nerwica i ona zaburza percepcję. Dlatego nie pytaj o to czy grzeszy bo nie w tym jest problem. Psycholog ok i kierownik duchowy ok. Żadne fora i analizowanie czy "deptanie mrówek" to grzech, najlepiej śmiertelny. Jeśli spowiedź to problem to co dopiero wątek na forum może namieszać.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt lut 20, 2015 13:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL