Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wcielenia" 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
A dlaczego tak agresywnie "nas" atakujesz?

Kto tu cos "odrzuca"?


Śr cze 17, 2015 9:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
Kael napisał(a):
A dlaczego tak agresywnie "nas" atakujesz?

Kto tu cos "odrzuca"?


Pokorniutko proszę o nauczenie mnie, w jaki sposób zadać pytanie w sposób NIEAGRESYWNY?

Czy chodzi tu o zastąpienie słowa ODRZUCA słowem POMIJA?

Wiem, że moja arogancja, a może i chamstwo, nie ma granic. Dlatego, proszę, naucz mnie właściwej formy. Abym więcej nie błądził.

(Chciałbym jeszcze zadać pytanie, dlaczego tylko jedno z "was" potraktowało to (to znaczy co?) za agresję.)


Śr cze 17, 2015 11:12
Zobacz profil
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
Mozna to bylo inaczej sformulowac.
Chyba nikt niczego nie odrzucil, poza moze WISTem, ktory zadal pytanie, czy to zjawisko w ogole istnieje)?
Czy oczekiwales, ze twoj pomysl (nawet firmowany o. Klimuszko) wyjasnia wszystko i zamyka dyskusje?
I jak niby mamy to rozstrzygnac?

Tu mozemy sobie tylko gdybac.


A reszta "nas" moze jeszcze nie przeczytala twojego wpisu


Śr cze 17, 2015 11:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
Kael napisał(a):
Mozna to bylo inaczej sformulowac.
Chyba nikt niczego nie odrzucil, poza moze WISTem,
...
A reszta "nas" moze jeszcze nie przeczytala twojego wpisu


Jeśli dobrze rozumiem odpowiedź, to moja agresja polegała na użyciu słowa "DLACZEGO"? (Chyba, że nieświadomie dotknąłem "tabu".) Czy dobrze zrozumiałem? Unikam agresji, jak potrafię. Dlatego zależy mi na wytłumaczeniu. Chcę zrozumieć błąd i więcej nie popełniać.


Śr cze 17, 2015 13:39
Zobacz profil
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
andej napisał(a):
Dlaczego odrzucanie możliwość "spontanicznej" telepatii, tj. przypadkowego przechwytywania pewnych informacji?
Dlaczego odrzucacie wyjaśnienia Klimuszki dotyczące fragmentów wiedzy/świadomości osób zmarłych?

Jak dla mnie agresywne bylo, zupelnie nieuzasadnione, powtorzone dwukrotnie pytanie “dlaczego odrzucacie?“
Nikt niczego nie odrzucal, a o Klimuszce nic wczesniej nie wspominales. Jak mozna wiec bylo to odrzucic?

Na pewno to raczej nic nie wiadomo, poza tym, ze takie zjawiska istnieja. Niektore male dzieci widza tez osoby, dla innych ludzi niewidzialne. Np bawia sie ze zmarlym rodzenstwem.
Potem z tego “wyrastaja“.


Śr cze 17, 2015 13:49

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
labcio napisał(a):
witam
Trapi mnie kwestia rzekomego pamiętania przez małe dzieci poprzedniego wcielenia. Czytałem w kilku miejscach że jest dość sporo przykładów na świecie gdy małe dziecko pamięta poprzednia swoje wcielenie i pokazuje fakty z poprzedniego życia.
Nigdy nie wierzyłem w takie rzeczy, zwłaszcza gdy chodziło o osoby dorosłe, bo wiadomo ktoś może kłamać, może być......

Może być wyobraźnia dziecięca. Przykład: niewidzialny przyjaciel.


Śr cze 17, 2015 15:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
JedenPost napisał(a):
Ale akurat to wyjaśnienie w żadne sposób nie tłumaczy tego, co podobno ma miejsce w tych historiach, tj. zgodności podawanych przez dzieci "pamiętanych z poprzedniego życia" faktów z rzeczywistością.
Dziecko mogło słyszać daną historie np. w telewizji. Powszechnie znane są przypadki, ze dziecko, zajmujac sie swoimi sprawamio, na pozór nie zwraca uwagi na rozmowę dorosłych, ale potem potrafi ja potórzyc ze szczegółami.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr cze 17, 2015 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
Kael napisał(a):
...
Jak dla mnie agresywne bylo, zupelnie nieuzasadnione, powtorzone dwukrotnie pytanie “dlaczego odrzucacie?“
Nikt niczego nie odrzucal, a o Klimuszce nic wczesniej nie wspominales. Jak mozna wiec bylo to odrzucic?
...

Dzięki. Rozumiem. Powinienem dać dwukropek i wyliczenie. Sorry.
Czy odrzucić można, tylko to o czym napisałem? Nie śmiem powtórzyć drugiego słowa z poprzedniego zdania, aby nie okazało się to agresją. Zatem inaczj. Czy słowem tym nie można nazwać pominięcia tematu?


Kael napisał(a):
...
Na pewno to raczej nic nie wiadomo, poza tym, ze takie zjawiska istnieja. Niektore male dzieci widza tez osoby, dla innych ludzi niewidzialne. Np bawia sie ze zmarlym rodzenstwem.
Potem z tego “wyrastaja“.

I te osoby przekazują im fakty z poprzedniego wcielenia? A deja vu wywodzi się z zabawy ze zmarłym rodzeństwem?

Zbyt poważanie potraktowałem drugie słowo tytułu tego wątku.


Cz cze 18, 2015 12:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
Wzmiankę o ewentualnym ponownym wcieleniu przedstawiał już Jezus :
Cytuj:
(9) A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie. (10) Wtedy zapytali Go uczniowie: Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz? (11) On odparł: Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. (12) Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał. (13) Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.
(Ew. Mateusza 17:9-13, Biblia Tysiąclecia)
Jednak zarówno ponowne wcielanie się jak i śmierć jest tego samego rodzaju oszustwem szatana. Co do śmierci :
Cytuj:
(25) Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie. (26) Co zaś dotyczy umarłych, że zmartwychwstaną, czyż nie czytaliście w księdze Mojżesza, tam gdzie mowa "O krzaku", jak Bóg powiedział do niego: Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. (27) Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie. (28) Zbliżył się także jeden z uczonych w Piśmie, który im się przysłuchiwał, gdy rozprawiali ze sobą. Widząc, że Jezus dobrze im odpowiedział, zapytał Go: Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań? (29) Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden.

(Ew. Marka 12:25-29, Biblia Tysiąclecia)
Chodzi tu mianowicie o formę furtki jaką możemy otrzymać aby coś prawidłowo zadziałać w kierunku zbawienia się.
Głowny błąd polega na traktowaniu ciała jako naszej jaźni czy duszy a to nie jest ono. Bo ono choć używane przez ducha to przecież ciałem nie jest.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt paź 30, 2015 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
labcio napisał(a):
witam
Trapi mnie kwestia rzekomego pamiętania przez małe dzieci poprzedniego wcielenia. Czytałem w kilku miejscach że jest dość sporo przykładów na świecie gdy małe dziecko pamięta poprzednia swoje wcielenie i pokazuje fakty z poprzedniego życia.
Nigdy nie wierzyłem w takie rzeczy, zwłaszcza gdy chodziło o osoby dorosłe, bo wiadomo ktoś może kłamać, może być chory psychicznie itd.
Ale co z małymi dziećmi które wskazują dokładne dane z poprzedniego życia?
Jak to wyjąsnić, opętanie?
A tu przykładowy linki
http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2886
https://vimeo.com/118982783

dzięki za pomoc


jeśli te dzieci nie prowadzą życia sakramentalnego to może być właśnie takie wytłumaczenia jak przypuszczałeś. Opętanie. Ludzie nie mają takiego czegoś jak poprzednie wcielenia, to jest kłamstwo diabła, który chce oszukiwać ludzi. złe duchy mogą takie rzeczy robić i się biednymi dziećmi posługiwać, żeby ludzie się takimi pierdołami zajmowali zamiast studiować Słowo Boże, modlić się, kochać Jezusa i żyć godnie po chrześcijańsku.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N lis 29, 2015 0:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
Jest jeszcze kwestia weryfikacji tego co dziecko opowiada. Skąd wiadomo ze nie zmyśla? Sam słyszałem opowieśc 3-latka, który jakoby "wczoraj" podrożował ze swym kolegą (takze wymyślonym) statkiem kosmicznym. Jeśli dzieci fantazują odnosnie do teraźniejszości, dlaczego nie miałyby fantazjować co do przeszłości?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N lis 29, 2015 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
Esencja istnienia inaczej Bóg a ja wole slowo swiadomosc jest wszystkim i jest też w nas. Skoro może wszystko to i posiada pamięć, nie resetowana przy zmianie form bo musialaby zresetowac samą siebie, pamięć która czasem wypływa w jednej z form. Ot i cala tajemnica wyjaśniona.


N lis 29, 2015 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
boże_dziecię napisał(a):
Esencja istnienia inaczej Bóg a ja wole slowo swiadomosc jest wszystkim i jest też w nas. Skoro może wszystko to i posiada pamięć, nie resetowana przy zmianie form bo musialaby zresetowac samą siebie, pamięć która czasem wypływa w jednej z form. Ot i cala tajemnica wyjaśniona.



Pisz proszę z przecinkami, bo ciężko zrozumieć o co chodzi, naprawdę.
Esencja czego? i do czego ty Boga porównujesz?
Każdy człowiek ma jedną świadomość i jedną pamięć, zatem dziecko jak mówi o czymś tam z przeszłości to są dwie opcje - albo mały święty żyjący pełnią życia sakramentalnego (ale żaden święty takich głupot nie będzie opowiadać, że pamięta coś z poprzedniego wcielenia, bo to nie jest nauka chrześcijańska!) albo mały opętany niestety albo po-zniewalany ciężko.
to są kwestie życia duchowego i materia duchowa, jakieś demoniczne ścierwo robi sobie jaja z ludzi po prostu, żeby się zajmowali pierdołami. Ludzie, módlcie się na różańcu, czytajcie Pismo Święte i zapomnijcie o takich głupotach jakie media czasami podają.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N lis 29, 2015 19:11
Zobacz profil
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
Ciekawy film dokumentalny, zwłaszcza część o chłopcu imieniem Cameron.
https://www.youtube.com/watch?v=xAQLfx77uOA


N lis 29, 2015 20:45

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Jak wyjaśnić pamiętanie przez dzieci "poprzeniego wciele
dominikbartlomiej napisał(a):
Esencja czego? i do czego ty Boga porównujesz?

Esencja to inaczej ... mmm esencja, fundament wszystkiego, źródło, początek. Nie umiem bardziej wytłumaczyć. Esencja to najlepsze słowo.

dominikbartlomiej napisał(a):
Każdy człowiek ma jedną świadomość i jedną pamięć, zatem dziecko jak mówi o czymś tam z przeszłości to są dwie opcje - albo mały święty żyjący pełnią życia sakramentalnego (ale żaden święty takich głupot nie będzie opowiadać, że pamięta coś z poprzedniego wcielenia, bo to nie jest nauka chrześcijańska!) albo mały opętany niestety albo po-zniewalany ciężko.
to są kwestie życia duchowego i materia duchowa, jakieś demoniczne ścierwo robi sobie jaja z ludzi po prostu, żeby się zajmowali (censored).

Tak, jest jedna świadomość ale nikt jej nie ma i nie posiada.
Może wyjaśnij co ty pod pojęciem świadomości rozumiesz.
I skąd biorą się u ciebie te silne emocje, możesz podać ich źródło?

dominikbartlomiej napisał(a):
Ludzie, módlcie się na różańcu, czytajcie Pismo Święte i zapomnijcie o takich głupotach jakie media czasami podają.

Dla twojej wiedzy jeżeli nie zauważyłeś: chrześcijaństwo rozprzestrzeniło się po całym globie i na wszystkie kraje, Pismo Święte jest najbardziej rozpoznawaną książką. W Europie od średniowiecza ludzie budują kościoły, potem pobudowali domy rekolekcyjne, wprowadzili religię do szkół i modlą się oni i ich dzieci, czytają i to masowo ale.... wygląda, że jest coraz gorzej a kierunek naprawy tej sytuacji zaczyna się biegunowo odwracać, kościoły pustoszeją. Czy coś tu nie działa, jakieś wnioski z twojej strony?


N lis 29, 2015 21:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL