Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 17:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Prawa nieprzestrzegane. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 08, 2015 17:00
Posty: 3
Post Prawa nieprzestrzegane.
Zauważyłem, że katolicy sugerują się tylko ciasno powybieranymi prawami występującymi w paru wersjach Biblii.
Jest dwanaście przykazań i to raczej katolicy wiedzą. Jednak w książce można znaleźć co najmniej drugie tyle praw. Na ten przykład (nie będe podawał miejsc w Biblii, nie umiem) Kobiety powinny nosić spudnice z czteroma frędzlami. Nie wolno też sadzić przenżyto i nosić ubrań z kilku włukien (chiną się to nie spodoba:) ) Kolejnym, bardzo nie lubianym przez coponiektórych momentem jest ten w którym jest napisane, że nie wolno tworzyć obrazów Boga i modlić się do nich (kościół tego nie zrobi, za dużo obrazów, po pewnej części nie ich wina) z tego co mi wiadomo jest tam też napisane, że nie wolno się smucić ale to kompletne wariactwo. :)


Pn cze 08, 2015 17:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Prawa nieprzestrzegane.
Bardzo ważne jest to odważnie pokłonu obrazom. Inaczej ta treść nie ma sensu bo skoro jest zakaz tworzenia to po co pisać o poklonie. Na 99 procent jestem pewny ze zasugerowałeś się czyjąś pisania wroga Kościołowi. Reszta to takie same wydane problemy analizowane tutaj już wiele razy i to dawno temu. Naprawdę uważałem ze to będzie odkrywcze dla ludzi na forum?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn cze 08, 2015 18:00
Zobacz profil
Post Re: Prawa nieprzestrzegane.
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Zauważyłem, że katolicy sugerują się tylko ciasno powybieranymi prawami występującymi w paru wersjach Biblii.
To są różne wersje Biblii? Co masz na myśli? Kanony, tłumaczenia?
Cytuj:
Jest dwanaście przykazań
A jak to liczysz?
Cytuj:
Jednak w książce można znaleźć co najmniej drugie tyle praw.
Żydzi wyliczają w Torze 613.
Cytuj:
Na ten przykład (nie będe podawał miejsc w Biblii, nie umiem)
Jakie magiczne zdolności są potrzebne do podania siglum biblijnego?
Cytuj:
Kobiety powinny nosić spudnice
Co powinny nosić?
Cytuj:
z czteroma
Z czym?
Cytuj:
Nie wolno też sadzić przenżyto
Jak nie wolno sadzić?
Cytuj:
i nosić ubrań z kilku włukien
Z czego?
Cytuj:
(chiną się to nie spodoba:)
Czym się nie spodoba?
Cytuj:
) Kolejnym, bardzo nie lubianym przez coponiektórych
Przez kogo?
Cytuj:
momentem jest ten w którym jest napisane, że nie wolno tworzyć obrazów Boga i modlić się do nich
O której godzinie to jest napisane?
Cytuj:
(kościół tego nie zrobi, za dużo obrazów, po pewnej części nie ich wina)
Jest to oczywiście nie wina, tylko zasługa Kościoła.
Cytuj:
z tego co mi wiadomo jest tam też napisane, że nie wolno się smucić ale to kompletne wariactwo. :)
A to ciekawe, gdzie taki generalny zakaz smucenia się znalazłeś.


Wt cze 09, 2015 8:24

Dołączył(a): Pn cze 08, 2015 17:00
Posty: 3
Post Re: Prawa nieprzestrzegane.
Ogulnie ksiądz mi mówił, że smucenie się jest grzechem nie wiem na ile jest to prawda. Nie trzeba mi wyskakiwać z trzynastoma błędami językowymi w moim tekście bo nie o to tu chodzi. Nie znam innego określenia na te dynksy niż frędzle, ale to chyba wszyscy wiedzą co to. Na ten przykład czasami jest to na zasłonach. Kiedyś ludzie mieli na to inne określenie ale teraz pisanie takich żeczy byłoby dosyć nieodpowiednie. I owszem jest to WINA kościoła bowiem jest napisane w Biblii (przynajmniej tej wersji co ja ją czytałem) iż nie wolno składać modłów obrazom czy przedstawiają boga anioła czy prostownicę. Nie są potrzebne żadne MAGICZNE umiejętności do podawania miejsc w Biblii tylko wiedza jak to się robi a ja takiej wiedzy niestety nie posiadam. Chyba wiecie co to przenżyto. Jak się trzymacie zasad biblijnych to trzymajcie się wszystkich przenta sadzić wam nie wolno. To samo tyczy noszenia ubrań z kilku materiałów. I nie zapominajcie o mułach! Teraz proszę o normalną odpowiedź z czymś więcej niż wciskaniem mi błędów. Nie tyczy się to pierwszego komentarza. Specjalne pozdrowienia dla wszystkich nieznających określenia coponiektórzy.


Wt cze 09, 2015 13:28
Zobacz profil
Post Re: Prawa nieprzestrzegane.
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Ogulnie ksiądz mi mówił, że smucenie się jest grzechem nie wiem na ile jest to prawda.
Zależy od powodu i skutków owego smucenia się.
Cytuj:
Nie trzeba mi wyskakiwać z trzynastoma błędami językowymi w moim tekście
Nie trzeba sadzić trzynastu błędów językowych w taki krótkim tekście.
Cytuj:
Nie znam innego określenia na te dynksy niż frędzle, ale to chyba wszyscy wiedzą co to. Na ten przykład czasami jest to na zasłonach. Kiedyś ludzie mieli na to inne określenie ale teraz pisanie takich żeczy byłoby dosyć nieodpowiednie.
No dobrze. Ale co ma do tego Biblia?
Cytuj:
I owszem jest to WINA kościoła bowiem jest napisane w Biblii (przynajmniej tej wersji co ja ją czytałem) iż nie wolno składać modłów obrazom czy przedstawiają boga anioła czy prostownicę.
A jeśli przedstawiają Wcielone Słowo Boże?
Cytuj:
Nie są potrzebne żadne MAGICZNE umiejętności do podawania miejsc w Biblii tylko wiedza jak to się robi a ja takiej wiedzy niestety nie posiadam.
To ją posiądź. Bez tej wiedzy jakakolwiek dyskusja z Tobą na tematy biblijne będzie strasznie trudna.
Cytuj:
Chyba wiecie co to przenżyto.
Ja słyszałem o pszenżycie. O przenżycie już nie.
Cytuj:
Jak się trzymacie zasad biblijnych to trzymajcie się wszystkich przenta sadzić wam nie wolno.
Przenta ani przenżyta sadzić nie wolno. A czy wolno siać pszenżyto? A jeśli nie wolno, to czemu?
Cytuj:
I nie zapominajcie o mułach!
Obiecuję, że muły będą zawsze w mojej pamięci. Tylko co to ma do Biblii?
Cytuj:
Teraz proszę o normalną odpowiedź z czymś więcej niż wciskaniem mi błędów.
Wybacz dziecko, ale błędy robisz z własnej i nieprzymuszonej woli. Nikt Ci ich nie wciska.
Cytuj:
Specjalne pozdrowienia dla wszystkich nieznających określenia coponiektórzy.
Również pozdrawiam wszystkich piszących po polsku.


Wt cze 09, 2015 13:35
Post Re: Prawa nieprzestrzegane.
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Nie są potrzebne żadne MAGICZNE umiejętności do podawania miejsc w Biblii tylko wiedza jak to się robi a ja takiej wiedzy niestety nie posiadam.
W Biblii każda księga ma nazwę, każda podzielona jest na rozdziały, a każdy rozdział na wiersze. Weź Biblię w rękę, otwórz na dowolnej stronie i juz się zorientujesz. Zachowaj jednak ostrożność, bo Biblia nie jest zbiorem wersetów, a podział na rozdziały jest umowny (zobacz np.tutaj lub tutaj)
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Chyba wiecie co to przenżyto.
Pszenżyto powstało pod koniec 19 wieku, a zaczęto je stosować w połowie 20 wieku.
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Teraz proszę o normalną odpowiedź z czymś więcej niż wciskaniem mi błędów.
Ale o co konkretnie pytasz?


Wt cze 09, 2015 13:59

Dołączył(a): Pn cze 08, 2015 17:00
Posty: 3
Post Re: Prawa nieprzestrzegane.
Teraz wiem jak to się robi. Dzięki!
A pytam dla czego katolicy się do tych zasad nie stosują? W średnowieczu to rozumiem. Nawet gdyby ktoś znał łacinę to byle kmiecia by nie postawili obok księgi i to bardzo dla nich warznej. Ale teraz prawie każdy ma w domu książkę a zwłaszcza Biblię.


Wt cze 09, 2015 14:07
Zobacz profil
Post Re: Prawa nieprzestrzegane.
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Teraz wiem jak to się robi. Dzięki!
A pytam dla czego katolicy się do tych zasad nie stosują?
No to proszę wskazać konkretne zalecenia biblijne, do których się katolicy nie stosują.


Wt cze 09, 2015 14:12

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Prawa nieprzestrzegane.
Jest jeszcze gorzej. O ile mi wiadomo, żadne z wyznań chrześcijańskich nie przestrzega np. nakazu, zabicia żony, która chcąc rozdzielić męża i walczącego z nim napastnika, dotknęła ręką przyrodzenia tegoż napastnika. Nakaz taki jest zapisany w Biblii, a tymczasem nie słyszałem jeszcze miłośnika zasady Sola Scriptura z kościoła założonego przez samego Jezusa oczywiście kilka(-naście, -dziesiąt) lat temu, który uważałby za właściwe stosowanie się do niego.


Wt cze 30, 2015 17:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL