Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 21:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Dążenie do doskonałości szatańskie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 21:35
Posty: 37
Post Dążenie do doskonałości szatańskie?
:| Lubiłem kiedyś uczyć się programowanie,rysowanie i gry terazwiem że wiele rzeczy jest szatanskich :( tak wiec byc lepszym czlowiekiem w tym świecie (madrzejszym ,bogatszym itd..) czy zostać taką samą miernotą jaką jestem bo Bóg nas kocha i akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy czy ktoś może dać rzetelną odpowiedź :(


Śr gru 09, 2015 12:48
Zobacz profil
Post Re: Dążenie do doskonałości szatańskie?
Pierwsze Pytanie: Czytujesz Ewangelie?

To na pewno znasz te przypowiesc
Cytuj:
Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. 15 Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz 16 ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. 17 Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. 18 Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. 19 Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. 20 Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: "Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem". 21 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" 22 Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: "Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem". 23 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" 24 Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: "Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. 25 Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!" 26 Odrzekł mu pan jego: "Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. 27 Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. 28 Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. 29 Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma2. 30 A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".

Mt 25,14-30


Śr gru 09, 2015 12:54
Post Re: Dążenie do doskonałości szatańskie?
Kael napisał(a):
Pierwsze Pytanie: Czytujesz Ewangelie?

To na pewno znasz te przypowiesc
Cytuj:
Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. 15 Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz 16 ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. 17 Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. 18 Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. 19 Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. 20 Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: "Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem". 21 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" 22 Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: "Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem". 23 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" 24 Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: "Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. 25 Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!" 26 Odrzekł mu pan jego: "Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. 27 Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. 28 Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. 29 Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma2. 30 A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".

Mt 25,14-30


Trzeba tu pamietac o tym ze monety sa tu jedynie zobrazowaniem tematu,a nie przykladem dazenia do bogactwa finansowego.
Dary od Boga maja byc powielane, a nie kasa jako wartosc materialna.


Śr gru 09, 2015 13:55
Post Re: Dążenie do doskonałości szatańskie?
To tez trzeba wykladac czarno na bialym?
Przeciez to jasne, ze chodzi tu o talenty w naszym rozumieniu, czyli zdolnosci. Chyba wiesz, dlaczego zdolnosci nazywamy talentami?

Innymi slowy: zdolnosci, ktore nam dal Pan Bog mamy nie zakopywac, tylko pomnazac dla wspolnego dobra.
A poza tym sa w PS liczne zalecenia co do doskonalosci duchowej, czyli czynnej milosci blizniego i panowania nad negatywnymi uczuciami.
Google jest tu duza pomoca.


Śr gru 09, 2015 14:00
Post Re: Dążenie do doskonałości szatańskie?
Nie pisalem tego jako krytyke, tylko jako dodatek na wypadek gdyby ktos probowal to na opak zrozumiec. :-)


Śr gru 09, 2015 14:05
Post Re: Dążenie do doskonałości szatańskie?
Aha ;-)

A autor pytania ... zniknal.


Śr gru 09, 2015 14:12
Post Re: Dążenie do doskonałości szatańskie?
Kael napisał(a):
Aha ;-)

A autor pytania ... zniknal.


Moze byl jedynie objawieniem. :-)


Śr gru 09, 2015 14:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 21:35
Posty: 37
Post Re: Dążenie do doskonałości szatańskie?
dziekuje za rzetelne odpowiedzi bardzo mi to pomogło


Śr gru 09, 2015 16:37
Zobacz profil
Post Re: Dążenie do doskonałości szatańskie?
O..ooooooo, pojawil sie ponownie. :-)
Teraz juz znam odpowiedz na zagadke, co to jest co pojawia sie i znika. :-)


Śr gru 09, 2015 20:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL