Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 16:32



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Sakrament pokuty 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 06, 2016 12:43
Posty: 1
Post Sakrament pokuty
Dzien dobry
Piszę do was z zapytaniem dotyczacym sakramentu pokuty a mianowicie, od pewnego czasu zastanawiam się nad ostatnimi mioimi spowiedziami po ktorych nie zawsze odmawiałem pokutę a jednoczesnie przyjmowałem komunię swiętą, czsami się zdarzało że pokutę odmawiałem w krótkim czasie przed kolejną spwiedzią
O sytuacji nie wykonania zadanej pokuty przez kapłana wspominałem na spowiedzi.
Mam konkretne pytanie czy przyjmowanie komuni św bez odmowienia zadanej pokuty przez kapłana jest grzechem
Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedz


Śr sty 06, 2016 12:59
Zobacz profil
Post Re: Sakrament pokuty
Najlepiej pogadać o tym ze spowiednikiem i wyłożyć mu dlaczego doszło do takiej sytuacji.

Forum to nie jest miejsce do rozstrzygania o takich sprawach. Zamykam.


Śr sty 06, 2016 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Sakrament pokuty
No nie. Stan łaski uświęcającej nie zależy od odprawienia pokuty. Bywają pokuty nie do wykonania od razu, choćby uczestnictwo w konkretnym nabożeństwie. Nie ma określonego "terminu wykonania" pokuty (chyba że zostało to wyraźnie określone). Można w tym czasie przystępować do Komunii św. i nie jest to żadnym grzechem.

O nieodprawieniu pokuty, powodach tego, ewentualnej zamianie tejże (bo i tak się zdarza) należy powiedzieć przy kolejnej spowiedzi.

Natomiast warto się zastanowić, jak wygląda moje zadośćuczynienie Pany Bogu i bliźnim, jeśli zaniedbuje się nawet tak szczątkową jego formę. Tu może leżeć poważniejszy problem...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt sty 26, 2016 11:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL