Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kilka problemów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 22, 2013 14:08
Posty: 12
Post Kilka problemów
Cześć wszystkim :D
Ostatnio dostałem +10 do wiary i w związku z tym zrodziło się w moim sercu kilku pytań. Nie znam żadnego księdza, z którym mógłbym szczerze o tym porozmawiać, więc zdecydowałem się zapytać was. Jak coś to jestem młodym 16-letnim człowiekiem ;)

1.Pytanie nr. jeden
Ostatnio dużo się modlę, około 30 min rano, 30 min wieczorem i kilka razy po kilka minut w ciągu dnia i... męczy mnie to. Zwłaszcza, że moja modlitwa jest dosyć schematyczna:

zawsze najpierw czytam kawałek Pisma Św, odmawiam Ojcze Nasz, potem Zdrowaś Maryjo, Aniele Boży, Wyznanie Wiary, Akty Strzeliste, zmodyfikowaną wersję Aktu Miłości, nazywaną przeze mnie Aktem dziękczynienia (np. Boże choć tego nie pojmuje, jednak za wszystko dziękuję, za wszystko co jest stworzone, boś dał dobro nieskończone), którą odmawiam około 10 razy, następnie Chwała Ojcu... i Pod Twoją Obronę.
Potem Pana Boga przepraszam, następnie mu dziękuję (zwykle jest to dokładnie to samo co powiedziałem w "Akcie Dziękczynienia"), i proszę o łaski dla mnie i całego świata.

I kurczę, trochę mi się to duży. Z drugiej strony, boję się że jeśli czegoś zrezygnuje to będzie to grzech lenistwa z mojej strony i że zawiodę tym Pana Boga. Co nie zmienia faktu, ze czuję... przesyt. Co z tym zrobić?


2.Pytanie nr. dwa
Cierpię na takie cudo (a przynajmniej tak mi się wydaje) które nazywa się nerwica natręctw (http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 38382.html). Nikt mi jej nie stwierdził, ale mnóstwo objawów pasuje.

Bardzo często pojawia się w moim umyśle myśl...: A może byś się pomodlił?
To jest strasznie kłopotliwe!
Np. Oglądam z siostrą kreskówkę i w moim umyśle pojawia się ta myśl. I co kurczę teraz? Powiedzieć Panu Bogu: Nie mam dla ciebie czasu? -To chyba grzech, nie? Czy rzucić nagle wszystko i zacząć się modlić? Też dziwne...
Dawniej z takimi, natrętnymi myślami radziłem sobie ignorując je, ale teraz, skoro dotyczą one Pana Boga, to czy nie byłoby to utwardzanie własnego serca?
Co na to poradzić?

Prosiłbym was o szybkie odpowiedzi. Nie jestem specjalnie zdesperowany, ani nieszczęśliwy, nie zmienią one raczej mojego światopoglądu... ale doradzą jak lepiej przebywać z Panem Bogiem.

Pozdrawiam wszystkich, z gór dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Podpłomyk ;)


Cz sty 28, 2016 19:19
Zobacz profil
Post Re: Kilka problemów
Podpłomyk napisał(a):
Cierpię na takie cudo (a przynajmniej tak mi się wydaje) które nazywa się nerwica natręctw (http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 38382.html). Nikt mi jej nie stwierdził, ale mnóstwo objawów pasuje.

To może właśnie powinien. Stwierdzić :) Ktos kompetentny z kim przerobisz również inne swoje problemy, bo ten ktoś właśnie od tego jest. Forum jakby mniej ;-)


Cz sty 28, 2016 21:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Kilka problemów
Moim zdaniem jeśli Twoja modlitwa staje się schematem a ten schemat przeszkadza w relacji z Bogiem to należy go przemyśleć. Uprościć i zostawić istotę modlitwy

Natomiast co do nerwicy wieku tutaj pisało z podobnym problemem. Nie jesteś w tym sam. Tylko ze znając skutki nerwicy ważne jest abys nie dał się temu co ona podpowiada. Modlitwa nie musi być udręką na sile. Nie powinna. Proponuje abyś starał się rozsądnie podchodzić do problemu a nie sugerował tymi obawami jakie masz. Pamiętaj ze Bóg nie jest bezmyślny. Nie o razi się wiedząc że masz taki problem. Zasada nr jeden to nie sugerować się tym co pochodzi od zaburzenia.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sty 29, 2016 9:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 22, 2013 14:08
Posty: 12
Post Re: Kilka problemów
Dziękuję wam obu, a szczególnie WIST za rozwianie wielu moich wątpliwości ;)
Jesteście wspaniali ;)
Pozdrawiam Podpłomyk ;-)


Pt sty 29, 2016 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kilka problemów
Podpłomyk: Bóg nigdy nie przychodzi w lęku i niepokoju (1J 4,18). To co wiąże się z lękiem nie jest od Niego. A jak nie jest od Niego, należy to zignorować. Właśnie w imię zaufania do Niego.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lut 02, 2016 10:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Kilka problemów
trzeba wierzyc w moc modlitwy Zanim zaczniesz się modlić.
Uświadom sobie obecność Boga w twoim wnętrzu, bo ty jesteś Jego świątynią.
Zobacz Jego radość z tego, że ty się z Nim spotkasz, że pragniesz, aby to On cię zmieniał.
Poczuj Jego ogromną miłość do siebie bez względu na to, w jakim jesteś stanie duchowym, moralnym, psychicznym, fizycznym, materialnym...
Wzbudź wiarę w sercu w moc Jezusa obecnego w twoim wnętrzu, który chce cię uzdrowić, uwolnić, przyjść z pomocą twoim bliskim poprzez uzdrowienie, uwolnienie...
Jeśli masz dar języków, módl się często tym darem, a zwłaszcza po każdej z poniższych modlitw
Dziękuj dobremu Bogu za wszystko, co masz i co posiadasz.
Przeproś za wszystkie swoje grzechy i zaniedbania


So lut 13, 2016 12:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL