Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 17:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Kiedy powstaje dusza? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
Kozioł napisał(a):
Post, który komentowałeś odnosił się do limbus puerorum. Unikniesz nieporozumienia, jeżeli następnym razem wskażesz co twój post komentuje.

Nieprawda.
Mój pierwszy post w tym temacie był stronę wcześniej:
Nieurodzone dziecko, czy w ogóle nieochrzczone dziecko, albo dziecko, które jeszcze nie osiągnęło wieku używania rozumu, owszem będzie cieszyć się w niebie szczęśliwością, ale naturalną. Ot, taką, jaką jest w stanie jego bezrozumność zaakceptować i go uszczęśliwić.
Osoby, które zmarły już w wieku używania rozumu osiągając zbawienie, w niebie cieszyć się będą szczęściem nadprzyrodzonym polegającym na obcowaniu z Bogiem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 29, 2016 17:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
Czyli przez całą wieczność w niebie dziecko będzie nierozwinięte? Nie lepiej było by go najpierw potrzymać w czyśccu aby nauczyło się miłości?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 29, 2016 17:46
Zobacz profil
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
medieval_man napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Post, który komentowałeś odnosił się do limbus puerorum. Unikniesz nieporozumienia, jeżeli następnym razem wskażesz co twój post komentuje.

Nieprawda.
Fakt, jest namieszane. Odnosisz się do komentarza w komentarzu na twój post. Nie rozpoznałem sytuacji. Sorry. Ułatw mi następnym razem, bo wzrok ostatnio trochę mi siada.


Pn lut 29, 2016 17:56
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
Andy72 napisał(a):
Czyli przez całą wieczność w niebie dziecko będzie nierozwinięte? Nie lepiej było by go najpierw potrzymać w czyśccu aby nauczyło się miłości?

Trywializując to każdy z nas wobec nie tylko Boga, ale także i aniołów jest w pewnej mierze "niedorozwinięty". Nagle w niebie nie staniemy się czystymi inteligencjami.
A Ty chcesz niewinne dziecko pchać do czyśćca? Sumienia nie masz?
:lol:
Miłość jest aktem woli wynikającym z poznania i następującego po poznania wyboru. Jak dziecko nie używające rozumu może dokonywać wyborów?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 29, 2016 19:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
A Ty wolisz by niewinne dziecko było nierozwinięte w Niebie i nie pojmowało Boga?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 29, 2016 19:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
Ma zagwarantowaną wieczną, choć naturalną szczęśliwość.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 29, 2016 19:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
A w Niebie to nie można się już rozwijać?
Weźmy przykład, matka wyskrobała dziecko, wyspowiadała się i poszła do Nieba gdzie ma nadnaturalną szczęśliwość, podczas gdy dziecko przez całą wieczność bez swojej winy ma tylko naturalną szczęśliwość (!)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 29, 2016 19:50
Zobacz profil
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
Jak naprawdę będzie wie jedynie Bóg, a dla nas wskazanie Próżne dociekania pozostaw mędrcom tego świata (Dzienniczek).


Pn lut 29, 2016 19:52

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
medieval_man napisał(a):
Nieurodzone dziecko, czy w ogóle nieochrzczone dziecko, albo dziecko, które jeszcze nie osiągnęło wieku używania rozumu, owszem będzie cieszyć się w niebie szczęśliwością, ale naturalną. Ot, taką, jaką jest w stanie jego bezrozumność zaakceptować i go uszczęśliwić.
Osoby, które zmarły już w wieku używania rozumu osiągając zbawienie, w niebie cieszyć się będą szczęściem nadprzyrodzonym polegającym na obcowaniu z Bogiem.


Wykaż mi proszę błąd w moim rozumowaniu. (nie kłócę się, tylko chcę zrozumieć, gdzie prawdopodobnie robię błąd)

  • Bóg kocha dziecko nienarodzone nieskończenie. Bardziej niż jakikolwiek człowiek. Niewiarygodne się zatem wydaje, by Bóg nie chciał dla takiego dziecka maksymalnej, nadprzyrodzonej, nieskończonej szczęśliwości, polegającej na obcowaniu z Nim.
  • Bóg jest wszechmocny. Jest ponad naturą, bo ją stworzył. Niewiarygodne się zatem wydaje, by Bóg nie był jakoś w stanie obejść problemu niedostatecznego rozwoju dziecka. Np. (wymyślam) natychmiast, w momencie śmierci lub tuż przed nią, cudownie podnosząc stopień rozwoju intelektu, świadomości, woli dziecka.
  • Boża wszechmoc może być ograniczona przez ludzką odmowę przyjęcia Jego pomocy i Jego woli. Niewiarygodne się wydaje, by takie dziecko dokonało takiej odmowy.
Ergo, skoro dziecko nie ma żadnej własnej winy, Bóg znajdzie jakiś sposób, by obdarzyć go największą szczęśliwością.

Gdzie błąd?

mediaval_man napisał(a):
Nie wierzę, że nigdy o tym nie czytaliście, ani was na katechezie o tym nie poinformowano...

Troszkę szukałem na ten temat, i z tego co pamiętam, to Kościół twierdzi, że nie wie, co się z tymi dziećmi dzieje, że odmawia z tego powodu dania jednoznacznej odpowiedzi, ale radzi ufać Bogu i oddawać te dzieci Bożej miłości. Chyba, że coś źle zrozumiałem.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn lut 29, 2016 20:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
Wszelkie różnice między ludźmi w niebie nie mogą być niesprawiedliwe, skoro Bóg jest sprawiedliwy.

Pojęcia szczęścia nadprzyrodzonego i szczęścia naturalnego nie są precyzyjnie zdefiniowane i stąd może wydawać się, że jest między nimi większa różnica niż faktycznie występująca.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt mar 01, 2016 19:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
Różnica jest kolosalna. Szczęście naturalne to na przykład ktoś się ożeni, ma dzieci i żyje w zdrowiu.
Natomiast cierpienie i śmierć na ziemi są po to by uzyskać szczęście nadnaturalne.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt mar 01, 2016 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 8:14
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
@Dotka1898 bardzo współczuję... Tak się składa, że w tym samym miesiącu (dokładnie 17.02.2016) również my z żoną straciliśmy dziecko (7. tydzień ciąży). Wierzę, że Bóg ma dobre rozwiązanie również dla tak małych dzieci. Jezus nie po to cierpiał, umarł na krzyżu, wygrał z grzechem i ze śmiercią, żeby nie móc pomóc w takich sytuacjach. Wierzę, że Bóg ma rozwiązanie i można być spokojnym również o los tak małych dzieci.

Myślę też, że Boże rozwiązanie jest o wiele prostsze, niż można by na pierwszy rzut oka przypuszczać. Chciałbym Ci polecić artykuł, który kiedyś napisałem: "Jest nadzieja" (http://www.biblijny.net/artykuly/jest-nadzieja.html).


Pt mar 18, 2016 11:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kiedy powstaje dusza?
Bardzo krótko: jeśli dziecko się poczęło (a skoro była ciąża, to się poczęło), to miało też duszę nieśmiertelną.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt mar 18, 2016 11:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL