Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Sport 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 13, 2016 12:00
Posty: 20
Post Sport
Witajcie. Jeżeli ciało jest 'przystosowane' do sportu, wiele rzeczy ze sportem przychodzi łatwo i szybko, może być to talentem od Boga? Raczej nie pomaga to innym ludziom, bo jak... Czy Bóg chce by takie osoby rozwijały się sportowo? Słyszę czasem że ciało jest nic nie warte. Czy sport może być talentem?


Pt wrz 09, 2016 22:14
Zobacz profil
Post Re: Sport
A dlaczego sport nie może być talentem?


Pt wrz 09, 2016 22:18

Dołączył(a): So sie 13, 2016 12:00
Posty: 20
Post Re: Sport
Myślę w takim sensie, że nie daje on dobra osobom trzecim (dwie osoby to współpraca człowieka z Bogiem).


Pt wrz 09, 2016 22:34
Zobacz profil
Post Re: Sport
A jakieś zródło dla tego poglądu?


Pt wrz 09, 2016 23:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Sport
nawrocenie napisał(a):
Słyszę czasem że ciało jest nic nie warte.

Głupoty słyszysz. Jak świątynia Ducha Swiętego może być nic nie warta?

Cytuj:
Czy sport może być talentem?

Oczywiście, czemu nie? Jeden ma talent do muzyki, inny do matematyki, trzeci do sportu. Każdy talent należy rozwijać i każdy należy dobrze wykorzystać.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt wrz 09, 2016 23:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2016 15:11
Posty: 3
Post Re: Sport
Dlaczego nie pomaga? A radość, którą daje innym oglądanie sportu? A świadectwo tych, którzy sport uprawiają (zawodowo) i jednocześnie całą swoja nadzieję pokładają w Bogu?


Wt wrz 13, 2016 7:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sport
Mniszek2016 napisał(a):
Dlaczego nie pomaga? A radość, którą daje innym oglądanie sportu? A świadectwo tych, którzy sport uprawiają (zawodowo) i jednocześnie całą swoja nadzieję pokładają w Bogu?


Bo sport wywyższa względem innych, a przecież to my mamy sie poniżać!
W końcu kto sie poniży za życia zostanie wywyższony, i tak dalej....

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 15, 2016 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2016 11:32
Posty: 5
Post Re: Sport
To wszystko zależne od tego jak pojmuje się rywali i samą rywalizację.
Nie ma to najmniejszego związku z tym co pisze Robek. Nie taka jest idea sportu, by się wywyższać.

_________________
Co na żylaki? Przeczytaj recenzję Diosminex


Pn wrz 26, 2016 9:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sport
Milena78 napisał(a):
To wszystko zależne od tego jak pojmuje się rywali i samą rywalizację.
Nie ma to najmniejszego związku z tym co pisze Robek. Nie taka jest idea sportu, by się wywyższać.


A jaka jest idea sportu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 26, 2016 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Sport
Sport wobec nikogo nie wywyższa. Sportowiec, olimpijczyk nawet wielokrotny, jest dokładnie takim samym człowiekiem jak każdy inny. Jeśli czuje się większy od innych, to - proszę wybaczyć - jest po prostu głupi.

Natomiast należy dostrzec i być wdzięcznym za Boży dar, jakim jest talent w jakiejś dziedzinie, należy też docenić wysiłek włożony w osiągnięcie wyniku (bo sam talent to zbyt mało). Dobro trzeba widzieć, docenić i być wdzięcznym.

Pamiętając, że w żaden sposób nie czyni mnie to "większym" niż inni.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt wrz 27, 2016 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 27, 2016 14:18
Posty: 3
Post Re: Sport
bert04 napisał(a):
Głupoty słyszysz. Jak świątynia Ducha Swiętego może być nic nie warta?

Skąd pewność, że ciało jest świątynią Ducha Świętego?
Duch święty - tchnienie, oddech boga.
Więc może tak naprawdę nie ma ducha świętego, a odpowiednie wybory należy po prostu nazwać inteligencją?
Idąc dalej, jeżeli miałbyś rację, że ciało jest świątynią ducha świętego, to dlaczego musi być coś warta?

bert04 napisał(a):
Oczywiście, czemu nie? Jeden ma talent do muzyki, inny do matematyki, trzeci do sportu. Każdy talent należy rozwijać i każdy należy dobrze wykorzystać.

Sport to nie talent. Z talentem człowiek się rodzi. Kondycję fizyczną można wyćwiczyć.
Jeżeli malarz nie urodzi się z artystyczną duszą i drygu do malowania, jego obrazy będą puste i nie będą miały nic wspólnego z pięknem i sztuką.


Wt wrz 27, 2016 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 23, 2016 12:15
Posty: 12
Post Re: Sport
Dlaczego sport miałby być sprzeczny z wolą Bożą?
ludzie mają różne dary, jeden zdobywa Nobla za odkrycie penicyliny, inny pisze zachwycający utwór muzyczny... inny z kolei jest matką lub ojcem kochającej rodziny, w której tworzy dobrą atmosferę... jeszcze inny uprawia sport i doskonali się w tym..
Myślę, że rola talentu jest przeceniana. Każdy człowiek ma wiele predyspozycji, a we wszystkim 90% to ciężka praca, 10% to talent.

Po pierwsze: sportu (i niczego innego) tak naprawdę nie uprawia się tylko dla siebie.
Wszystko, co robimy, ma wpływ na otoczenie.
Uprawiając sport, amatorsko czy zawodowo, daje się przykład innym w dbaniu o ciało. Dbałość o kondycję fizyczną jest wartością uniwersalną, doceniają ją ludzie o wszelkich światopoglądach - od chrześcijańskich po ateistyczne - gdyż sport daje wymierne korzyści zarówno "ziemskie" jak i "niebieskie" (dobre zdrowie, fajne hobby, przełamywanie własnych ograniczeń, hart ducha, fair play, walka z lenistwem).
Wielu ludziom takim jak np. Chodakowska, udało się zmotywować innych do ćwiczeń. Ale nie trzeba być Chodakowską, dla mnie wystarczy na przykład widok uśmiechniętej wysportowanej osoby na osiedlu, na porannym joggingu, żeby zachęcić mnie do sportu :)

Po drugie: sport jest chyba tak stary, jak cywilizacja. Owszem, podejrzewam, że zrodził się w wyniku walki o przetrwanie (np. podejrzewam, że już jaskiniowcy, którzy wychodzili polować z dzidami, robili sobie w międzyczasie zawody "kto rzuci dalej i celniej" - pewnie jako trening, ale też jako próbę udowodnienia swojego prestiżu społecznego i umiejętności). Dlatego sport amatorski jest potrzebny, bo ludzie wysportowani po prostu "mogą więcej zrobić" - dla siebie i innych. A sport, jaki widzimy na ekranach (olimpiada, mundial...) jest na pewno ogromną inspiracją dla milionów ludzi. Poza tym, sport to hobby, każdy człowiek ma prawo mieć jakieś prywatne zainteresowania dla samorozwoju.

I po trzecie : Sport w Biblii.
W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. (2 Tm 4,7). Skoro Paweł porównuje swoją wiarę - swoje oczko w głowie - do sportu, to znaczy, że sport darzy ogromnym szacunkiem.

Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali. Każdy, który staje do zapasów, wszystkiego sobie odmawia; oni, aby zdobyć przemijającą nagrodę, my zaś nieprzemijającą. Ja przeto biegnę nie jakby na oślep; walczę nie tak, jakbym zadawał ciosy w próżnię, lecz poskramiam moje ciało i biorę je w niewolę, abym innym głosząc naukę, sam przypadkiem nie został uznany za niezdatnego.”
- kolejny opis relacji Wiara - Sport; 1Kor 9: 24-27

Również jeżeli ktoś staje do zapasów, otrzymuje wieniec tylko /wtedy/, jeżeli walczył przepisowo 2 Tm 2:5 - pochwała fair play

Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje - List do Efezjan 5,29

pozdrawiam :) :)


Wt wrz 27, 2016 21:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL