Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:09



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Złamana przysięga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 12, 2017 15:55
Posty: 1
Post Złamana przysięga
Witam

Mam 17 lat i mój problem przedstawia się następująco: Ostatnio po dłuższej przerwie powróciłem do czynu jakim jest masturbacja... Jednak na chwile po całym zajściu czułem wyrzuty sumenia, że popełniam grzech i nie myśląc wiele i robiąc to raczej pod wpływem emocji złożyłem Bogu przysięgę, że nie dopuszcze się już takowego czynu... Jednak nie potrafiłem długo wytrwać w tych słowach, gdyż następnego dnia zwyczajnie musiałem rozładować ten cały popęd... Moje pytanie brzmi: co mam teraz począć? Czy Bóg jest w stanie mi to wybaczyć? Oraz czy "rozładowywanie" popędu seksualnego raz na jakiś czas i regularne spowiadanie się z tego można uznać za szczególne wykroczenie przeciwko prawom Bożym?


N mar 12, 2017 16:30
Zobacz profil
Post Re: Złamana przysięga
Do uzyskiwania odpowiedzi na takie pytania jest konfesjonał, a nie forum.


Pn mar 13, 2017 7:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Złamana przysięga
Przysiąg nie należy składać pod wpływem emocji. Ale z nieroztropnie złożonych spowiednik może zwolnić. A nieroztropne jest przysięganie czegoś, nad czym się nie panuje.

Bóg "jest w stanie" wybaczyć wszystko, jeśli człowiek żałuje. Grzech przeciw Duchowi Świętemu polega na tym, że człowiek nie żałuje.

Masturbacja jest grzechem przeciw przykazaniu nie cudzołóż. Jako taka jest grzechem ciężkim. Chyba że wchodzi w grę np. uzależnienie, co nie zmienia zła czynu, ale zmniejsza winę. W tej kwestii trzeba porozmawiać ze spowiednikiem. Zawsze jednak będzie konieczne postanowienie poprawy. Postanowienie, nie jego realizacja. Masz postanowić, podjąć walkę, nie ją wygrać. Podejście: raz na jakiś czas sobie zgrzeszę, ale potem się wyspowiadam, jest niebezpiecznie bliskie zuchwałej ufności w Boże miłosierdzie.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 22, 2017 11:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL