Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Przyjaźń damsko-męska 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 22:48
Posty: 9
Post Przyjaźń damsko-męska
Od roku próbuję znaleźć odpowiedź na moje pytanie
Chodzę co miesiąc i rozmawiam o tym również z moim spowiednikiem duchowym
Mam pryzjaciela. Człowiek ten uratował mi zycie. JEst szczesliwym mezem i ojcem. Mnie, jak mowi uwielbia, uwielbia ze mna rozmawiac, wydurniac sie, razem tworzyc muzykę. Rozumiemy się na wielu polach. Wspieramy itd. JEst to osoba ktora kompletnie mnei nie pociąga fizycznie. I cale szczęście.
On tez stale mnie zapewnia, ze nie mysli o mnie w kategoriach fizycznych. Wie tez ze mam kochajacego meza i dzieci i nie ma zlych zamiarow wobec mnie. I ufam, ze w zyciu by mnie nie skrzywdził, czy zwiodł na złe drogi.
Problem tkwi w tym, ze ja te nasza przyjazn oceniam bardzo roznie, bardzo zmiennie, kazdego dnia inaczej. Duzo patrze przez pryzmat oceny tej relacji przez mojego meza lub przez ksiedza mojego. A oni tej relacji nie znaja, nie tkwią w niej.
Moj przyjaciel spokojnie patrzy na nasza przyjazn, tylko ja stale mu zadaje pelno pytan, badam, co tam jest miedzy nami i wielu rzeczy sie obawiam, czy nie grzesze, czy jestem uczciwa itd.
Maz, wiadomo jest w jakims stipniu o to zazdrosny. Kazal kontaktowac sie z nim tylko w sprawach pracy. Jednak czasem zdarza mi sie "grypsowac" z nim wirtualnie. ale nie flirtowac! rozrozniam flirt od pisania głupotek.
Nasz relacja bliska jest chyba jak słynny duet damsko-meski - Prokop i Wellmann (DDTVN). Naprawde, cos w tym stylu:) nie ma tam miejsca na nic erotycznego. Jest duzo radosci z przebywania razem. Czy to naprawde zle?
Czy jako zona mam byc posluszna mezowi i odciac sie od niego mimo ze sama sobie zadam tym ból? wiele razy probowalam sie odciac..Ale moj przyjaciel "nie pozwalał mi". walczyl o kontakt na rozne sposoby. sprawa jest dl amnei bardzo skomplikowana. Gdybysmy mieli przyzwolenie, gdyby nie ten rozseskualizowany swiat, ktory kojarzy taka pare przyjaciol tylko z jednym, to bysmy mogli spokojnie sie przyjaznic, a tak to czuje ze robie cos nie tak....:(


Śr mar 22, 2017 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
Mój znajomy ksiądz, który trochę w konfesjonałach przesiedział powiedział mi kiedyś, że choćby ona była czysta jak łza a on suchy jak popiół to z połączenia i tak wyjdzie z tego błoto. Ja tam w bajki o przyjaźni damsko-męskiej nie wierzę. Nawet jeżeli na Ciebie to nie działa, to nie wiesz na 100%, czy na kolegę też nie działa. Piszesz, że mimo zerwania kontaktu ten kolega wciąż go odnawia. Dla mnie jest to bardzo wymowne. Prawdziwa przyjaźń daje wolność, kolega najwyraźniej nie ma pełnej wolności.


Śr mar 22, 2017 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
tofinka napisał(a):
Gdybysmy mieli przyzwolenie, gdyby nie ten rozseskualizowany swiat, ktory kojarzy taka pare przyjaciol tylko z jednym, to bysmy mogli spokojnie sie przyjaznic, a tak to czuje ze robie cos nie tak....:(


Skoro sama nie jesteś w stanie decydować co będziesz robić w swoim życiu, to w tej sytuacji mąż się za to weźmie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 22, 2017 19:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 21, 2017 23:32
Posty: 4
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
Hmmm, spróbuj szczerze porozmawiać z mężem, ŻE NIC WAS NIE ŁĄCZY oprócz przyjaźni. Jeśli to nie pomoże, to w pewnym stopniu ogranicz te znajomość, a więcej czasu spędzaj z ukochanym. Rozmawiaj, róbcie to co lubicie robić razem w wolnym czasie, nie dawaj swojemu mężowi poczucia " bycia na drugim planie ". Pozdrawiam !


Śr mar 22, 2017 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
Sorry, ale chodzisz po brzegu dachu. Mąż słusznie jest zazdrosny - nie tylko dlatego, że relacja brana za czystą TERAZ bardzo łatwo może przejść w zupełnie inną formę.
Otóż mąż ma prawo być zazdrosny także o sam poziom relacji - i myślę, że powinnaś coś z tym zrobić nie tyle ze względu na "posłuszeństwo" co ze względu na dobro Waszego małżeństwa.
Wiem, że to trudne.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 22, 2017 21:01
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 22:48
Posty: 9
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
z mężem jestem blisko duchowo, dużo rozmawiamy. Z nim się też przyjaźnię. Dobrze nam ze sobą i duchowo i fizycznie. Czasem może emocjonalnie trcohę kulejemy, ale tez mówiłam mu o tym, że czasem mało czuję wsparcia emocjonalnego z jego strony. A w sumie przyjaciel mi to daje. to jest ta nasza luka małżenska.
A mąż zwyczajnie nie pojmuje naszej przyjaźni, bo jest innym typem człowieka. Nie ma towarzystwa. Je i dzieci to jego jedyne towarzystwo. Ja jestem otwarta na ludzi, na przyjaźń.
Ale przyznam, ze gdyby on mialtaa przyjaciolke to bylabym zazdrosna. .... i tu koło się zamyka.


Cz mar 23, 2017 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
Pchasz swojego kolegę prosto w bagno. Jestem facetem i gdyby jakaś kobieta znalazłaby się w moim życiu w takiej relacji do mnie jak Ty do kolegi, to nie ma siły, w końcu byłby z tego problem. Mam mnóstwo koleżanek, niektóre z nich znam z 15-20 lat, od czasów szkoły. Większość z nich jest atrakcyjna dla mnie. Nie bronię się przed gadaniem z nimi, wydaje mi się też, że mnie lubią, zawsze pożartujemy z czegoś, pośmiejemy się, podroczymy. Ale też nie mam 20 lat, nie wierzę w przyjaźń damsko-męską. Ja bym od swojej żony zażądał zakończenia takiej znajomości. Podobnie patrząc chłodnym okiem, gdyby żona zażądała ode mnie zakończenia takiej znajomości, to przyznałbym jej rację, pozostałaby jedynie kwestia jak bardzo emocjonalnie byłbym zaangażowany w tę przyjaźń. Mówiłaś, że ten kolega szuka kontaktu z Tobą kiedy próbujecie to ograniczyć. Dla mnie to czytelny znak, że już mu narobiłaś bałaganu w głowie. Pamiętaj, że faceci z reguły próbują postępować logicznie, jeżeli kolega nie postępuje logicznie, tzn. że go bałamucisz. To forum jest już pewnie którymś z kolei miejscem, gdzie próbujesz uzyskać aprobatę dla tej znajomości.


Cz mar 23, 2017 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 22:48
Posty: 9
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
to forum jest pierwszym moim wirtualnym miejscem gdzie suzkam odpowiedzi, niekoniecznie aprobaty. Chcialam zeby ktos na to inny popatzryl z zewnatrz,. I koniecznie osoby wierzace. Jak ja i moj przyjaciel.
Skoro powyzsze odpowiedzi wyrazaja nieufnosc w te relacje to mam powtredzenie, ze cos tu nie tak.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Z Bogiem


Cz mar 23, 2017 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
Skoro pierwsze miejsce to ok, myślałem, że jest inaczej.


Cz mar 23, 2017 14:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
Ja, z kolei, nie wierzę we frazesy typu "nie istnieje przyjaźń damsko-męska". Trzeba podejść indywidualnie do danej sytuacji.

tofinka, proponowałbym więcej mówić mężowi o tym, czego Ci brakuje w związku. Najlepiej w formie wyjaśniającej, co mógłby zrobić, abyś dobrze się czuła i co byś chciała. Na pewno nie zmieni się całkiem ale warto pamiętać, że najczęstsze problemy w związkach to tak naprawdę problemy z komunikacją.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 23, 2017 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
No dobrze soul33, ale tofinka wspomniała, że kiedy próbowała ograniczyć kontakt to ten facet bardzo starał się utrzymać kontakt, odnowić go itp. Wydaje mi się, że to bardzo ważna informacja w tej sprawie. Tofinka deklaruje, że z jej strony wszystko jest w porządku i chyba nie mamy podstaw jej nie wierzyć. Ale o tamtym gościu nie wiemy nic.


Cz mar 23, 2017 15:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
tofinka napisał(a):
z mężem jestem blisko duchowo, dużo rozmawiamy. Z nim się też przyjaźnię. Dobrze nam ze sobą i duchowo i fizycznie. Czasem może emocjonalnie trcohę kulejemy, ale tez mówiłam mu o tym, że czasem mało czuję wsparcia emocjonalnego z jego strony. A w sumie przyjaciel mi to daje. to jest ta nasza luka małżenska.
A mąż zwyczajnie nie pojmuje naszej przyjaźni, bo jest innym typem człowieka. Nie ma towarzystwa. Je i dzieci to jego jedyne towarzystwo. Ja jestem otwarta na ludzi, na przyjaźń.
Ale przyznam, ze gdyby on mialtaa przyjaciolke to bylabym zazdrosna. .... i tu koło się zamyka.

Rozmowa z mężem to jedno, a praca nad sobą to drugie. Próbowałaś konsultacji psychologiczno-terapeutycznej? Albo jakiejś terapii par prowadzonej przez katolickich psychologów?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 23, 2017 15:33
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
Na pewno to dobry pomysł, aby porozmawiać z psychologiem. Zawsze warto zastanowić się nad przyczynami danego stanu rzeczy i czy spełnia on jakieś funkcje w naszym życiu.

Pomyślałem o tym, ponieważ opis przedstawionej znajomości skojarzył mi się z takim beztroskim radosnym spędzaniem czasu, które może działać jako dystansujące wobec realnego życia, które nie zawsze jest tylko łatwe, przyjemne i bez obowiązków, jak ta znajomość. Zachowanie tego mężczyzny też wydaje mi się trochę dziwne. Ja bym nigdy zajętej kobiecie nie powiedział, że ją "uwielbiam" (czasem można usłyszeć stwierdzenie, że ktoś uwielbia czyjeś poczucie humoru ale w innym znaczeniu teraz sobie nie przypominam). W ogóle tak to można mówić najbliższym, wobec których naturalnym jest okazywanie uczuć w tak wyrazistej formie, np. żonie albo córce. Sam może jeszcze mógłbym tak powiedzieć do mojej młodszej siostry, gdy była nastolatką, ale teraz, gdy już od długiego czasu jest dorosła, to też nie bardzo pasuje.

A zatem to tylko kolejny powód, aby odbierać tę znajomość jako oderwaną od rzeczywistości. Nad tym oraz innymi ewentualnymi aspektami sytuacji na pewno warto się zastanowić.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 24, 2017 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 22:48
Posty: 9
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
o Psychologu pomyslę, ale przyznam ze sceptycznie do tego podchodzę. Dziwnie tak mowic o kims i wydawac o nim opinię jak sie kogos nie zna. Psycholog musialaby pewnie rozmawiac z nami dwojgiem. Z kolei wiem , ze moj przyjaciel chce isc na rozmowe do mojego ksiedza. On caly czas uspokoja mnie , ze taki juz jest ze w zyciu jak kogos kochal czy lubi to na calego. Ma krąg swoich ludzi oddanych i traktuje ich jak bliska rodzine. PEwnie ksiedzu tez chce to tak przedstawic. On caly czas traktuje mnie jak siostre, troche uzaleznil mnie emocjnalnie od siebie. Ja czuje, ze zaczelam uciekac, nie kontaktuje sie mimo ze go lubie. Wmawiam sobie ze to zło, ze nie tedy droga. A potem przyjdzie nam znowu spotkac sie w pracy i co ja pocznę....chyba bede musiala kogos grac, kogos innego, zeby nei pogadac z nim lub pogadac czysto formalnie, sztucznie, bez zaglebiania sie. Smutne to i trudne, gdy sie juz nawiazalo wiele wpsolnych tematow.


So mar 25, 2017 23:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Przyjaźń damsko-męska
Różańca w ręku i czasu. Tego Ci potrzeba. Nie rozumiem, po co ten kolega ma iść do Twojego spowiednika? Przecież oczywistym jest, że kolega będzie lobbował za utrzymaniem znajomości. Twój spowiednik powinien ocenić sytuację bez jakiegoś lobbingu. Trochę wydziwiacie :)


N mar 26, 2017 0:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL