Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Świętość jest jak... wektor i maraton 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Świętość jest jak... wektor i maraton
Kpł 11:43-45 bw
(43) Nie kalajcie siebie samych przez spożywanie któregokolwiek płaza, który pełza i nie zanieczyszczajcie się nimi, bo przez nie staniecie się nieczystymi,
(44) albowiem Ja, Pan, jestem Bogiem waszym! Uświęcajcie się i bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty! Nie zanieczyszczajcie siebie samych żadnym płazem, który pełza po ziemi,
(45) bom Ja Pan, który was wyprowadziłem z ziemi egipskiej, aby być Bogiem waszym. Bądźcie więc świętymi, bom Ja jest święty.

1P 1:14-16 bw
(14) Jako dzieci posłuszne nie kierujcie się pożądliwościami, jakie poprzednio wami władały w czasie nieświadomości waszej,
(15) lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym,
(16) ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.


Takie wezwanie do bycia świętym na wzór Świętego Boga, jak widać, znajdujemy jednakowo w Starym i Nowym Przymierzu!
ŁAŁ :!: Jak to możliwe, by być świętym jak sam Bóg jest Święty?!...
Czy to nie jest jakaś pomyłka?...

W bardzo przystępny sposób o świętości wypowiada się mówca w tej krótkiej serii kazań: http://chomikuj.pl/zbyszekg4/*e2*9e*a1+ ... 5*9b*c4*87
Jak się przekonacie, świętość jest bardzo łatwo osiągnąć, a porównać ją można do wektora i maratonu... Dlaczego? O tym już nie napiszę - zapraszając do wysłuchania kazań... oraz do rozmowy na ten bardzo ważny temat.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr kwi 19, 2017 10:45
Zobacz profil WWW
Post Re: Świętość jest jak... wektor i maraton
Fuj! Widzę, że uczysz się od servusa jego obrzydliwej praktyki fałszowania Biblii na oczach innych. Cytujesz fragment, gdzie mowa jest "bądźcie świętymi bo ja jestem Święty". I za chwilę piszesz własny wymysł "być świętym jak sam Bóg jest Święty?". Naprawdę Wam nie jest wstyd takich praktyk?


Śr kwi 19, 2017 12:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Świętość jest jak... wektor i maraton
Dzięki za zwrócenie uwagi, może faktycznie nie przemyślałem tego, co zaznaczyłeś...
Nie mam możliwości korekty; mimo to zapraszam do posłuchania serii kazań, bo moje niedopatrzenie nie umniejsza ich wartości.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr kwi 19, 2017 12:26
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Świętość jest jak... wektor i maraton
Fajny chomik, mnóstwo kazań tam jest.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 19, 2017 12:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 10, 2016 8:24
Posty: 27
Post Re: Świętość jest jak... wektor i maraton
W radiowej Jedynce zaczęłam od niedawna odsłuchiwać- na krótko przed północą- Biblię Audio, fragment z Pisma Świętego bądż Ewangelii na każdy dzień w świetnej interpretacji aktorskiej w reżyserii Krzysztofa Czeczota.
Kapitalna sprawa!:-))


Wt kwi 25, 2017 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Świętość jest jak... wektor i maraton
Augustynka napisał(a):
W radiowej Jedynce zaczęłam od niedawna odsłuchiwać- na krótko przed północą- Biblię Audio, fragment z Pisma Świętego bądż Ewangelii na każdy dzień w świetnej interpretacji aktorskiej w reżyserii Krzysztofa Czeczota.
Kapitalna sprawa!:-))

A chcesz posłuchać całości z tego, co już zrobiono?
Masz taką opcję: http://bibliaaudio.pl/pobierz/
pobierz i słuchaj, na chwałę Bożą... :-D

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt kwi 25, 2017 13:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Świętość jest jak... wektor i maraton
Wyżej @zefciu słusznie mi zwrócił uwagę. Jest też o tym tu: http://biblianpd.pl/pl/newslettery/slow ... -17-npd-2/
zacytuję:
"Na uwagę zasługuje fakt, że Bóg nie stawia człowiekowi nierealistycznego zadania bycia Świętym jak On sam. Taka świętość nie jest dostępna dla nikogo poza Najwyższym. Bóg wzywa ludzi do prostej, realnej świętości, tzn. do codziennego unikania grzechu z uwagi na to, że On jest Święty. Chodzi więc o podążanie ku Bogu śladami Jezusa."

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr kwi 26, 2017 9:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL