Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Wąska Brama... 
Autor Wiadomość
Post Re: Wąska Brama...
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie ma w chrześcijaństwie kryterium "odczuwania". Przeciwnie, wszyscy mistycy są zgodni, że owo "odczuwanie" (i pogoń za tym "odczuwaniem") jest najczęstszym źródłem odejść, a nawet kłopotów demonicznych. Szatan bardzo chętnie płaci tą fałszywą (i, co tu ukrywać, przyjemną) walutą.



To straszne, co piszesz, że nie ma w chrześcijaństwie kryterium "odczuwania"
Taka wiara jest martwa.


Cz kwi 27, 2017 16:42
Post Re: Wąska Brama...
wybrana napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie ma w chrześcijaństwie kryterium "odczuwania". Przeciwnie, wszyscy mistycy są zgodni, że owo "odczuwanie" (i pogoń za tym "odczuwaniem") jest najczęstszym źródłem odejść, a nawet kłopotów demonicznych. Szatan bardzo chętnie płaci tą fałszywą (i, co tu ukrywać, przyjemną) walutą.



To straszne, co piszesz, że nie ma w chrześcijaństwie kryterium "odczuwania"
Taka wiara jest martwa.

Ależ jest odczuwanie, ale wiele tych odczuwań zasługuje na Chrystusowe Idź precz ode Mnie szatanie!.


Cz kwi 27, 2017 18:45
Post Re: Wąska Brama...
W naszej wierze nie chodzi o zachwyty, ochy i achy ale o konkret - krzyz. Czyli Kazanie na Gorze i pelnienie woli Ojca az do konca.

Moga zdarzac sie tzw pocieszenia, ale nie sa stanem normalnym, stalym i powszechnym.

Mysle, ze najpozniej wtedy, kiedy uniesienia sie skoncza i kiedy rzeczywistosc i trudne charaktery we wspolnocie sie ujawnia, przekonacie sie o tym sami. Oczywiscie, moze znowu pojdziecie sobie do kolejnej grupki wzajemnej adoracji i niczego sie nie nauczycie, ale moze zaczniecie w koncu sie zastanawiac?


Cz kwi 27, 2017 19:13
Post Re: Wąska Brama...
wybrana napisał(a):
To straszne, co piszesz, że nie ma w chrześcijaństwie kryterium "odczuwania"
Taka wiara jest martwa.
No i proszę. Zadałem wybranej trzy konkretne pytania:
  • Jak przekonać chrześcijan twierdzących, że mają komunię z Bogiem, że ich komunia jest zwiedzeniem, a komunia servusa i wybranej prawdziwa?
  • Jak pogodzić fakt, że Franciszek został przy błędnym zdaniem wybranej nauczaniu KRK z jego "nowym narodzeniem"?
  • Dlaczego servus i wybrana tak lubią się wydzierać?
I co? Na które z pytań powyższe ma być odpowiedzią? Mam wrażenie, że wybrana nie odpowiada na pytania co do zasady.


Pt kwi 28, 2017 6:48
Post Re: Wąska Brama...
zefciu napisał(a):
wybrana napisał(a):
To straszne, co piszesz, że nie ma w chrześcijaństwie kryterium "odczuwania"
Taka wiara jest martwa.
No i proszę. Zadałem wybranej trzy konkretne pytania:
  • Jak przekonać chrześcijan twierdzących, że mają komunię z Bogiem, że ich komunia jest zwiedzeniem, a komunia servusa i wybranej prawdziwa?
  • Jak pogodzić fakt, że Franciszek został przy błędnym zdaniem wybranej nauczaniu KRK z jego "nowym narodzeniem"?
  • Dlaczego servus i wybrana tak lubią się wydzierać?
I co? Na które z pytań powyższe ma być odpowiedzią? Mam wrażenie, że wybrana nie odpowiada na pytania co do zasady.


Nikt się nie wydziera oprócz ciebie, bo stosujesz epitety niezbyt kulturalne.
Nikt nie chce nikogo na siłę przekonywać. Wierz w to co chcesz. Mi twoja wiara nie przeszkadza w niczym. Ja mam prawo do własnych odczuć i przekonań. Piszemy na forum, więc mamy prawo przedstawiać swoje racje.
Potrafisz tylko oskarżać i wywyższać swoją rację, natomiast osoby o innej wyrażonej racji chcesz poniżyć i oskarżyć. Kieruje tobą pycha i to jest dla ciebie niebezpieczne.


Pt kwi 28, 2017 9:48
Post Re: Wąska Brama...
wybrana napisał(a):
Nikt się nie wydziera oprócz ciebie, bo stosujesz epitety niezbyt kulturalne.
Po pierwsze - proszę wskazać te epitety. Po drugie - non sequitur - można niezbyt kulturalne epitety wypowiadać nawet szeptem.
Cytuj:
Nikt nie chce nikogo na siłę przekonywać.
Nie na temat. Nie pisałem o żadnym przekonywaniu na siłę. Pisałem o jakimkolwiek argumencie, który nie będzie miał charakteru "słowo przeciwko słowu".
Cytuj:
Mi
No i znowu - dlaczego nie po polsku?
Cytuj:
Piszemy na forum, więc mamy prawo przedstawiać swoje racje.
No ja właśnie tego od Ciebie się domagam - abyś przedstawiła swoje racje. Dlaczego tego nie czynisz?
Cytuj:
Potrafisz tylko oskarżać i wywyższać swoją rację
No i proszę - już leci ad personam.


Pt kwi 28, 2017 10:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wąska Brama...
@zefciu... a mógłbyś zamiast "darcia się" używać nie nacechowanego złymi emocjami słowa "krzyczeć"?
Jak widzisz, wybrana nie zrozumiała, że używając słowa "drzeć się" masz na myśli pisanie całych wyrazów wielkimi literami, co w netykiecie uważane jest za krzyk.
Natomiast nie spotkałem w netykiecie określenia takiego sposobu pisania mało kulturalnym "darciem się".

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 28, 2017 11:55
Zobacz profil WWW
Post Re: Wąska Brama...
zefciu napisał(a):
No to bez sensu jest cały Wasz pobyt na tym forum - co usiłujecie uzyskać tłumacząc ludziom coś, czego, sama przyznajesz wytłumaczyć się nie da?
Tzn. słyszysz tę pieśń tak na cały regulator? Nie umiem inaczej wyjaśnić tych wersalików. Strasznie lubicie się wydzierać.


A czyje to ad personam?


Pt kwi 28, 2017 12:01
Post Re: Wąska Brama...
wybrana napisał(a):
A czyje to ad personam?
A Twoje.

Odpowiesz na pytania, czy nie odpowiesz? Do listy doszło jeszcze jedno: jakich niekulturalnych epitetów użyłem?

@medieval_man: mógłbym. Tym niemniej wybrana zarzuca mi używania epitetów, a przecież "darcie się" to nie epitet. Stąd wynika, że wybrana obraża się za jakieś inne moje wypowiedzi, niż ta o "darciu się". Nie chce mi jednak wyjaśnić, jakie.


Pt kwi 28, 2017 12:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wąska Brama...
Ależ się czepiasz słówek...
Sądzę, że dobrze zrozumiałeś, co wybrana miała na myśli pisząc o "epitetach", ale postanowiłeś jeszcze jej dopiec w związku z nieprawidłowym użyciem kolejnego słowa.
:lol:

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 28, 2017 12:17
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL