Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Duszpasterstwo dla dziewczyn? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 21:02
Posty: 1
Post Duszpasterstwo dla dziewczyn?
Cześć! Od niedawna wpadłam na pewien pomysł... Szukam w internecie jakiś zgromadzeń, duszpasterstw dla dziewczyn, ale nie znalazłam odpowiedniego dla mnie. Pomyślałam, że może trzeba wziąć sprawę w swoje ręcę i założyć ową grupkę? Nie będę się za bardzo rozpisywać, ale choruję na nerwcię lękową i rzadko wychodzę z domu... Od niedawna czuję, że chciałabym być bliżej Boga. Może to było by pierwsza taka grupka stworzona w internecie, a spotkania może będą się odbywały raz na jakiś czas (to do ustalenia...). Każdy pomysł jest mile widziany! Strój, który byłby znakiem rozpoznawczym ustalimy wspólnie- może jakaś alba? Dziewczyny, jeśli macie podobnie (nie czujecie powołania do małżeństwa, pragniecie być bliżej Boga, poznać fajne przyjaciółki, dzielić się swoim świadectwem, mieć oparcie w Bogu i nie tylko...) to piszcie do mnie na priv.


Śr lip 05, 2017 21:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Duszpasterstwo dla dziewczyn?
Dziś ruch na forach w Internecie bardzo spadł. Aby rozreklamować taką inicjatywę, trzeba by jeździć po parafiach albo chociaż pisać lub dzwonić i przekonywać do pozwolenia na rozwieszenie ogłoszenia i najlepiej, aby ksiądz poinformował o tym z ambony. Do tego można spróbować w dowolnych wspólnotach.

Taka strona musiałaby być grupą na FB albo specjalnym forum (koniecznie z możliwością logowania przez FB).

Nie bardzo tylko widzę możliwość uwiarygodnienia Twojej wspólnoty internetowej. Dlaczego dany proboszcz miałby wyrazić zgodę na reklamę? Na samą ulotkę na tablicy ogłoszeniowej może się zgodzi ale przydałby się jakiś argument.

Nasze forum i cały portal należą do kurii wrocławskiej. To już daje jakąś wiarygodność. Gdybyś miała możliwość ogarnięcia tego od strony technicznej i włączyła w to jakieś osoby duchowne, wtedy można by spróbować namówić naczelnego wiara.pl na podłączenie tego pod naszą domenę. Bez tego pozostaje grupa na FB i rozwieszenie ogłoszeń w parafiach. Przynajmniej próba uzyskania zgody u proboszcza.

Ale, jak się domyślam, nerwica lękowa przeszkadza we włóczeniu się po parafiach. A gdyby udało Ci wyzdrowieć z nerwicy, wtedy może niespecjalnie miałabyś motywację. Czy też może jednak pomyliłem się?

W każdym razie nerwica lękowa to niezwykle trudny i męczący problem. Bardziej niż wydawać by się mogło z suchego opisu. Znam kilka osób, które borykały się z tym. Jeśli nie znałaś tej książki, polecam: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/166514/p ... o-zmagania

Istnieją też grupy terapeutyczne. Również są bardzo wartościowe.

Niestety moja odpowiedź raczej nie spełniła Twoich oczekiwań ale napisałem to, co naprawdę myślę. Powodzenia.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lip 06, 2017 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 13:07
Posty: 103
Post Re: Duszpasterstwo dla dziewczyn?
Napiszę, co myślę. Zauważyłam ten wątek już kilka dni temu.
Duszpasterstwo wymaga duszpasterza. Realnego.
Twój pomysł to najwyżej kółko internetowych znajomych o motywach religijnych. Choć rozumiem, że na razie nie znalazłaś nic, co Ci pasuje.
Blokuje Cię zapewne choroba. jest trudna, rozumiem. Myślę, że nerwica nie jest najbardziej dobrym motywem do tworzenia duszpasterstwa. Jakie są szanse terapii? Co może dobrego przynieść?

I na dodatek nie pomaga tu dziwny pomysł z albami...

Jest w świecie realnym mnostwo form wspólnotowego działania czy zakorzenienia dla kobiet, które opisujesz słowami: "nie czujecie powołania do małżeństwa, pragniecie być bliżej Boga, poznać fajne przyjaciółki, dzielić się swoim świadectwem, mieć oparcie w Bogu i nie tylko...". Trzeba tylko się rozejrzeć, wyjść do ludzi, popytać, poczytać w necie, dokąd się zwrócić. Takie osoby, jakie opisujesz, mogą znaleźć swoje miejsce w grupach uznanych, uwiarygodnionych przez Kościół. Miejsce na dluższą chwilę, na parę lat, na zasadniczą częśc życia albo i na zawsze...
Ciekawi mnie, jaką lukę chcesz wypełnić, czego Twoim zdaniem nie ma w świecie realnym. To intrygujące.
I czy nie starczyłoby napisać: "szukam wierzących znajomych" zamiast czgos w stylu: "zakładamy duszpasterstwo".

Nie przekreślam pomyslu. Ale mam kolosalne wątpliwosci.


So lip 08, 2017 1:28
Zobacz profil
Post Re: Duszpasterstwo dla dziewczyn?
Soul33 napisał(a):
Nasze forum i cały portal należą do kurii wrocławskiej.


Całe życie myślałam, że katowickiej.


So lut 17, 2018 17:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL