Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Czy będziesz zbawiony? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
[...] - edytowane przez szumi

czytelnikBiblii napisał(a):
# nie jesteś we wrogich relacjach z absolutnie wszystkimi ludźmi (przecież rodzina się chyba Ciebie nie wyrzekła?)


A co to ma do rzeczy czy mnie się ktoś wyrzekł czy też nie?
Zresztą ojciec mnie nigdy nie lubił, konkretnie to nie wiem dlaczego tak jest, zresztą w wielu obyczajowych filmach jest pokazana sytuacja że ojciec jedno z dzieci lubi bardziej a pozostałe już nie specjalnie, więc taki schemat jest czymś co sie może zdarzyć.
Natomiast matka tutaj też nie bardzo mnie lubi, w końcu jest problem z tym polem które chce sprzedać a matka by chciała żebym oddał za darmo, więc tutaj też jest dosyć trudna nerwowa sytuacja.
Pozostała część rodziny, to już oni nie specjalnie mnie lubią mają własne życie i ja ich specjalnie nie interesuje, no i tutaj mam jakiś tam kolegów, ale przecież to też są jedynie koledzy i jakiś przyjaźni to nie ma, więc niepoważnym z twojej strony jest opowiadanie że mam przyjaciół.

czytelnikBiblii napisał(a):
już pisałem, ale powtórzę: "świat" to styl życia wrogi Bogu! - zatem jesteś "przyjacielem świata", gdy żyjesz z dala od Boga, gdy nie kierujesz się w życiu tym, co Bogu miłe, ale tym, co miłe Tobie (a co jest przeciwne woli Bożej).


To chyba trzeba robić tak żeby mi było miło?
No i mam sie kierować tym co Bogu miłe, więc co? samobiczowanie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 26, 2017 9:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
No i mam sie kierować tym co Bogu miłe, więc co? samobiczowanie?

Już mnie męczy Twoja ignorancja, wynikająca z nieznajomości Pisma św.
Jeśli uważasz, że samobiczowanie to wola Boża, to... poproś katolików, niech Ci tłumaczą to wszystko, bo ja nie daję widać rady (a nawet, jak bym dawał, to i tak to odrzucisz, jak wszystko, co piszę bo nie jestem katolikiem).
Z mojej strony to wszystko.
Dziękuję :(

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 9:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Nie możecie się porozumieć, ponieważ referujecie do dwu różnych znaczeń słowa "świat" które występują w Biblii.
Jedno - do którego referuje czytelnikBiblii - to pojęcie świata jako czegoś, co jest przeciwne do Nieba, czegoś co jest siedliskiem grzechu np.
Mk 4:19 bt5 "lecz troski tego świata, ułuda bogactwa i inne żądze wciskają się i zagłuszają słowo, tak że pozostaje bezowocne."
J 15:18 bt5 "Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził."
1J 2:15 bt5 "Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie. Jeśli ktoś miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca."

1J 5:19 bt5 "Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego."

Innym znaczeniem "świata" jest coś, co zostało stworzone i coś, co Bóg kocha i Jezus zbawił - np.
"A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre"/Rdz 1,31/
J 3:16 bt5 "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

Jeszcze innym znaczeniem jest świat jako zadanie:
Mk 16:15 bt5 "I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!"
J 17:18 bt5 "Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem."

Jeszcze innym - świat jako doczesność, nie dobra ani nie zła, ale na której nie należy się skupiać:
Ga 6:14 bt5 "Co do mnie, to nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego, Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata."
1Kor 3:22 bt5 "czy to Paweł, czy Apollos, czy Kefas; czy to świat, czy życie, czy śmierć, czy to rzeczy teraźniejsze, czy przyszłe, wszystko jest wasze,"

No i jeszcze świat jako miejsce tymczasowej egzystencji:
1Tm 6:7 bt5 "Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy [z niego] wynieść."
Łk 9:25 bt5 "Bo cóż za korzyść dla człowieka, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?"

Jak już wielokrotnie, przestrzegam przed traktowaniem Biblii jak słownika ze zdefiniowanymi terminami (na zasadzie "jesli Jezus został nazwany skałą, to nie mógł tak zostać nazwany - nawet w innym kontekście - Piotr"). Takie podejście do niczego nie prowadzi.
Jeśli w jednym miejscu czytamy o zachowaniu "nieprzyjaźni ze światem" to wcale nie znaczy że nie możemy kochać ludzi, zwierząt, gór i widoku trawy czesanej wiatrem.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lip 26, 2017 11:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Czy będziesz zbawiony?
Dzięki Marku za rozbudowaną definicję; może pomoże Robkowi
Ja sie zgadzam z tym co podałeś.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 12:21
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy będziesz zbawiony?
czytelnikBiblii napisał(a):
Pytanie: kim jest zimny?(...)

a ja też o tym pisałem; że sprawa dotyczy realiów w ówczesnej Laodycei: tam nie było źródła wody - sprowadzano ją z okolic: i zimną (do picia) i gorącą (do kąpieli).
Obie wody były cenione.
Letnia nie była bo wywoływała torsje (dlatego Jezus mówi dosłownie o "zwymiotowaniu" letniego...)

Zimna i gorąca woda była wodą użyteczną! Dlatego Jezus mówi: bądź zimny albo bądź gorący (boś jak letni, toś nieużyteczny).
I to cała tajemnica.
A mówienie, że zimny=bezbożny; że zimny= żyjący z dala od Boga - to zła interpretacja. Jezus nikomu by nie powiedział: bądź bezbożny, żyj z dala od Boga i ode Mnie...



Dzięki za to wyjaśnienie- też myślałam, że zimny to np.ateista...


Cz paź 18, 2018 20:35
Post Re: Czy będziesz zbawiony?
Teresse napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Pytanie: kim jest zimny?(...)

a ja też o tym pisałem; że sprawa dotyczy realiów w ówczesnej Laodycei: tam nie było źródła wody - sprowadzano ją z okolic: i zimną (do picia) i gorącą (do kąpieli).
Obie wody były cenione.
Letnia nie była bo wywoływała torsje (dlatego Jezus mówi dosłownie o "zwymiotowaniu" letniego...)

Zimna i gorąca woda była wodą użyteczną! Dlatego Jezus mówi: bądź zimny albo bądź gorący (boś jak letni, toś nieużyteczny).
I to cała tajemnica.
A mówienie, że zimny=bezbożny; że zimny= żyjący z dala od Boga - to zła interpretacja. Jezus nikomu by nie powiedział: bądź bezbożny, żyj z dala od Boga i ode Mnie...



Dzięki za to wyjaśnienie- też myślałam, że zimny to np.ateista...


Ojciec Salij objaśnia to w taki sposób - W myśl powyższego wyjaśnienia, człowiek "zimny" to ktoś zdający sobie sprawę ze swych ciężkich grzechów (zwłaszcza kiedy jest z tego powodu potępiany przez innych), zaś człowiek "letni", to ktoś ciężko chory duchowo, a mimo to uważający się za człowieka bez zarzutu.

Równie prawdziwe wydaje mi się drugie wyjaśnienie: "zimny" jest człowiek, któremu nie dane jeszcze było poznać Boga, natomiast "letni" to człowiek znający Boga, któremu brak jednak odwagi, żeby Go pokochać całym sercem. Tak wyjaśniał ten tekst Apokalipsy św. Tomasz z Akwinu.


Pt paź 19, 2018 11:04
Post Re: Czy będziesz zbawiony?
Też ciekawe ...dzięki @equuleuss


Pt paź 19, 2018 11:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL