Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Czy będziesz zbawiony? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
zefciu napisał(a):
A czy w ogóle na forum są osoby, które twierdzą, że są do tego zdolne? Bo nie wiem do końca, z kim chcesz dyskutować.

Na samym forum to nie wiem... Nie znam tak dobrze forumowiczów.
Ale poza forum można usłyszeć, spotkać się ze stwierdzeniami w rodzaju: Na niebo/na zabawienie muszę sobie zasłużyć! Czyli dobre uczynki to "drabina" do wieczności z Bogiem...

Ty się nie spotkałeś z takim podejściem?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz lip 20, 2017 9:35
Zobacz profil WWW
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Przekonanie, że w celu osiągnięcia zbawienia trzeba poczynić pewien wysiłek nie jest sprzeczne z przekonaniem o zbawieniu przez Miłosierdzie Boże.


Cz lip 20, 2017 9:38

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
A co gdy ten wysiłek dąży do nieskończoności?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lip 20, 2017 10:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy ja - Robek - jestem w stanie osiągnąć zbawienie swoimi siłami/zasługami/uczynkami; generalnie: dobrym życiem?


A na co mi pytania?
Lepiej być zimnym więc jestem zimny, gdzie ty tu widzisz problem?

No i chyba rozumiesz o czym ja mówie, w końcu jako czytelnik Biblii, chyba wiesz do którego fragmentu Biblii się teraz odniosłem?

Andy72 napisał(a):
A co gdy ten wysiłek dąży do nieskończoności?


Rób "Andy72"notatki z tych twoich dobrych uczynków, bo później wyliczysz Bogu te dobre uczynki, i wtedy powiesz mu że z tej przyczyny musisz zostać zbawiony.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 20, 2017 10:55
Zobacz profil
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Andy72 napisał(a):
A co gdy ten wysiłek dąży do nieskończoności?
Ludzki wysiłek dążący do nieskończoności?


Cz lip 20, 2017 11:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robku, czytałeś to co podałem? [ktoś jeszcze czytał/nie czytał?].

Robek napisał(a):
A na co mi pytania?
Lepiej być zimnym więc jestem zimny, gdzie ty tu widzisz problem?

No i chyba rozumiesz o czym ja mówie, w końcu jako czytelnik Biblii, chyba wiesz do którego fragmentu Biblii się teraz odniosłem?

Odwołujesz się co Ap 3 rozdz. Tylko czy dobre wnioski wyciągasz?...

Robek: przychodzę do Ciebie - wyobraź to sobie - i pytam Cię: Jak być zbawionym?
Co mi odpowiesz?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz lip 20, 2017 12:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Robek: przychodzę do Ciebie - wyobraź to sobie - i pytam Cię: Jak być zbawionym?
Co mi odpowiesz?


Zwyczajnie bym ci odpowiedział, że musisz być zimny albo gorący, ale pod żadnym pozorem nie możesz być letni.
A jeśli nie wiedziałbyś o czym mówie, to bym ci kazał przeczytać Biblie Tysiąclecia, i wtedy wby było wszystko jasne.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 20, 2017 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek, ale tak mi wytłumacz: co to znaczy - zimy albo gorący? [powiedz od siebie, bo przeczytanie całej BT zajmie za dużo czasu, żebyśmy mogli rozmawiać].

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz lip 20, 2017 13:11
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
A to w ogóle są osoby, które nie zostaną zbawione? Bo nie rozumiem za bardzo co to słowo znaczy, podobno Jezus Chrystus wszystkich zbawił, także nie wiem czy będę zbawiony, wierzę w to, że mam duszę nieśmiertelną i będę tak czy owak żył wiecznie w najgorszym wypadku w piekle.


Cz lip 20, 2017 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
Zwyczajnie bym ci odpowiedział, że musisz być zimny albo gorący, ale pod żadnym pozorem nie możesz być letni.
A jeśli nie wiedziałbyś o czym mówie, to bym ci kazał przeczytać Biblie Tysiąclecia, i wtedy wby było wszystko jasne.
Letniość dlatego jest najgorsza, bo znieczula człowieka i nie pozwala mu dostrzec stanu bycia w potrzebie. Jest to stan wmawiania sobie, że jest dobrze, względnie nie tak źle, kiedy jest się niestety pod kreską.
Znam takiego jednego co sobie wmawia, że jest zimny, bo usłyszał że źle być letnim, więc się trochę przestraszył. Ale jest właśnie letni bo letnio żyje i oszukuje się, że samo deklarowanie czegokolwiek coś da i że mu to wystarczy. A czasami znowu dla odmiany deklaruje się katolikiem, chociaż nie żyje przykazaniami, ale jemu się wydaje, że Boga można zbajerować i wystarczy coś wyrecytować.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 20, 2017 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Robek, ale tak mi wytłumacz: co to znaczy - zimy albo gorący? [powiedz od siebie, bo przeczytanie całej BT zajmie za dużo czasu, żebyśmy mogli rozmawiać].


Ty poważny jesteś?
Udajesz takiego znawce Biblii, a nie wiesz co to być zimnym? gorącym? letnim?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 20, 2017 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robku, są co najmniej 2 interpretacje tego zwrotu "zimny, letni, gorący" - proszę Cię o napisanie, jak Ty to rozumiesz; tak praktycznie... Skoro to jest Twoja odp. na pyt.: Jak być zbawionym? - to zechciej coś więcej napisać, ok?
[bo wiesz, gdyby mnie ktoś tak zapytał, to bym napisał... o Chrystusie... o łasce... o wierze...
Ty piszesz, że jesteś zimny. I to ma być sposób na bycie zbawionym? Napisz koniecznie, co to praktycznie znaczy bo może to coś lepszego niż zbawienie z łaski przez wiarę...]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz lip 20, 2017 16:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Robku, są co najmniej 2 interpretacje tego zwrotu "zimny, letni, gorący" - proszę Cię o napisanie, jak Ty to rozumiesz; tak praktycznie... Skoro to jest Twoja odp. na pyt.: Jak być zbawionym? - to zechciej coś więcej napisać, ok?
[bo wiesz, gdyby mnie ktoś tak zapytał, to bym napisał... o Chrystusie... o łasce... o wierze...
Ty piszesz, że jesteś zimny. I to ma być sposób na bycie zbawionym? Napisz koniecznie, co to praktycznie znaczy bo może to coś lepszego niż zbawienie z łaski przez wiarę...]


Są 2 interpretacje?
i oczywiście każda jest prawdziwa :D już nie wiem co o tobie myśleć, niby taki przemądrzały znawca wszystkiego, a tutaj nagle będzie się kogoś o coś pytał.

chwat napisał(a):
Letniość dlatego jest najgorsza, bo znieczula człowieka i nie pozwala mu dostrzec stanu bycia w potrzebie. Jest to stan wmawiania sobie, że jest dobrze, względnie nie tak źle, kiedy jest się niestety pod kreską.
Znam takiego jednego co sobie wmawia, że jest zimny, bo usłyszał że źle być letnim, więc się trochę przestraszył. Ale jest właśnie letni bo letnio żyje i oszukuje się, że samo deklarowanie czegokolwiek coś da i że mu to wystarczy. A czasami znowu dla odmiany deklaruje się katolikiem, chociaż nie żyje przykazaniami, ale jemu się wydaje, że Boga można zbajerować i wystarczy coś wyrecytować.


Skoro znasz się na tych sprawach, to powiedz mi w jaki sposób z letniego zrobić się zimnym?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 20, 2017 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
Są 2 interpretacje?

Dokładnie: 2 interpretacje (mi znane; może jest więcej - co nie jest niczym dziwnym, bo Apokalipsa to Księga pełna symboli, więc nie trudno o odmienne ich rozumienie) odnośnie tego, co to znaczy: "zimny".

Robek napisał(a):
i oczywiście każda jest prawdziwa już nie wiem co o tobie myśleć, niby taki przemądrzały znawca wszystkiego, a tutaj nagle będzie się kogoś o coś pytał.

Robek, ja się nie pytam Ciebie, która jest prawdziwa! Ja się tylko pytam Ciebie, o to, o się pytam: patrz mój wcześniejszy post...
Tylko tyle, kolego! A Ty uniki takie robisz, że doprawdy zastanawiające to jest...
Dasz mi odpowiedź?
Z górki podziękował...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz lip 20, 2017 18:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
Skoro znasz się na tych sprawach, to powiedz mi w jaki sposób z letniego zrobić się zimnym?

Trzeba mówić i robić to samo.
W przerwach między podszczypywaniem dziewczyn i imprezowaniem, nie wchodzić dla ściemy do kościoła.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 20, 2017 18:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL