Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy będziesz zbawiony? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Przestrzeganie przykazań jest owocem tego zbawienia - i to ma znaczenie, bo po posłuszeństwie woli Bożej, można poznać czy człowiek tak naprawdę wierzy, czy naprawdę przyjął dar zbawienia z łaski...
Na Bożym sądzie będą nasze uczynki brane pod uwagę! A więc są istotne, Robku...


To się w końcu zdecyduj, zbawienie z łaski czy z uczynków?

czytelnikBiblii napisał(a):
Może katolik to napisał? Sprawdź... Ja tego nie pisałem, więc się nie bój - nie pożałujesz!


Co to za różnica kto to napisał? ty mi to wciskasz a jesteś innowierca.

czytelnikBiblii napisał(a):
Proroctwo z Izajasza, które cytowałeś, nie ma tylko jednego wypełnienia; początkowo odnosiło się do tego, co by było, gdyby Izrael przyjął Mesjasza... Nie zrobili tego, więc z tego proroctwa tylko niektóre elementy się zrealizują: ale już dopiero na Nowej Ziemi.
Myślę że rodzenia dzieci tam nie będzie.
[jest coś takiego, jak proroctwa warunkowe; gdy zostaniesz zaangażowanym studentem Biblii, to zrozumiesz to!].


Co ty znowu wymyślasz :D
To Biblia odnosi się jedynie do żydów? gdzie niby tak jest napisane?

czytelnikBiblii napisał(a):
OK, nie nazywajmy tego "wyborem". To może nazwijmy: "spadkiem". Na spadek nie mamy zbyt dużego wyboru, prawda?
Wobec tego, w spadku otrzyma człowiek coś, jeśli nie wybierze czegoś. Nie wybierzesz Chrystusa, to w spadku dostaniesz piekło...


Można nie przyjąć spadku i wtedy nie dostaniemy nic, natomiast tutaj coś nam w postaci tego spadku(piekło/niebo) zostanie na siłe wciśnięte.
I to nie jest fajne.

czytelnikBiblii napisał(a):
Pisząc: "bez sensu" oskarżasz Jezusa o nauczanie nieprawdy! Bo On wyraźnie powiedział, że jest tak właśnie: albo jest się z Nim, albo przeciw Niemu. Nie ma neutralnej, 3-ciej drogi, zrozum to, bo robisz z Jezusa kłamcę! Tego chcesz??...


Tu nie chodzi o sens, a raczej o terror.
Bo musisz kochać Jezusa, inaczej zostaniesz przez niego za kare wepchnięty do piekła.

czytelnikBiblii napisał(a):
Za takie zdanie, możesz być do odpowiedzialności pociągnięty na Bożym sądzie! Przypisujesz Bogu cechy, których On nie ma! Czy On cię za to pochwali, jak myślisz?...


Faktycznie to nie jest mądre z mojej strony, w końcu przypominanie mordercy że jest mordercą nigdy nie było najlepszym pomysłem.

czytelnikBiblii napisał(a):
Twoje i Robka "uważanie", że powinno być wiele opcji do wyboru, a nie tylko te dwie, o jakich uczy Bóg, jest tyle warte, co śnieg sprzed 5 lat...
Możecie się obaj łudzić, mamić, oszukiwać... - nic wam to nie da! Albo przyjmujecie warunki, które Gospodarz ustalił, albo w spadku dostaniecie coś, co się wam nie spodoba...


A to Niebo to takie niby fajne?

czytelnikBiblii napisał(a):
Ależ nikt, łacznie z Bogiem, nie zmusza Cię do wyboru nieba!! No coś Ty?! Zbierasz to, coś zasiał...

To jak zasiałem rozpustę, to zbiore rozpustę?

czytelnikBiblii napisał(a):
Przepraszam, ale: głupoty piszesz! Udowodnij, że Bóg stworzył nieidealny świat! Pełen niesprawiedliwości... Gdzie jest tak napisane, co?!


To miliny niepełnosprawnych ludzi na świecie są idealni?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 23, 2017 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Za takie zdanie, możesz być do odpowiedzialności pociągnięty na Bożym sądzie! Przypisujesz Bogu cechy, których On nie ma! Czy On cię za to pochwali, jak myślisz?...


Faktycznie to nie jest mądre z mojej strony, w końcu przypominanie mordercy że jest mordercą nigdy nie było najlepszym pomysłem.

Robek, udajesz katolika a wyszło szydło z worka?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 23, 2017 18:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Andy72 napisał(a):
Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Za takie zdanie, możesz być do odpowiedzialności pociągnięty na Bożym sądzie! Przypisujesz Bogu cechy, których On nie ma! Czy On cię za to pochwali, jak myślisz?...


Faktycznie to nie jest mądre z mojej strony, w końcu przypominanie mordercy że jest mordercą nigdy nie było najlepszym pomysłem.

Robek, udajesz katolika a wyszło szydło z worka?


Takie są fakty, ewentualne mówienie Bogu że jego Niebo mi się nie podoba, nie jest najleprzym pomysłem.
I kwestia tego kto jest bądź nie jest katolikiem, nie ma tu żadnego znaczenia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 23, 2017 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Sporo, a nawet bardzo dużo treści od siebie, i poprzez cytaty z Biblii, zostały Ci Robku, podane. Twoja decyzja, co Ty z tym zrobisz... - ale też Twoja za to ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Dawno temu Edyta Geppert śpiewała: "Jakie życie, taka śmieć... nie dziwi nic".
Mogę to sparafrazować: "Robku, jakie Twoje życia, taka wieczność... nie dziwi nic"
To Twoje życie, Twoje decyzje, Twoja odpowiedzialność i konsekwencje..
Uparcie odrzucasz to, co Bóg podał w Piśmie; przypisujesz Mu coś, czego nie zrobił, i kim nie jest...
Smuci mnie to, bo starałem Ci się przybliżyć temat zbawienia, ale jak na razie to daremny trud!

No trudno, co zrobić: musisz dalej z tą swoją niewiarą żyć... łudząc się, że Pan Bóg przymknie na chwilę oko, a Ty się ukradkiem przemkniesz do nieba... no bo do piekła nie chcesz przecież...prawda?!...
Trudno, łudź się dalej; oszukuj się dalej... (tylko innych nie wódź na manowce).
Jestem bezradny; a jak pokazują ewangeliczne zapisy, to i Pan Jezus bywał w takiej sytuacji, że musiał zostawić niedowiarków ich losowi, bo na siłę nikogo do nieba nie ciągnie...
Mt 15:14 bt5 "Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Jeśli zaś ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną."

Na tę chwilę zostawiam Cię, Robku. Ale wiesz, gdzie mnie szukać, gdybyś zechciał na serio poznać drogę zbawienia - takiego na Bożych zasadach, a nie na Twoich, które brzmią: "życie z dala od Boga jest drogą do nieba..." (tak to sobie wykombinowałeś, i tak żyjesz; tragiczna megapomyłka, kolego!!!!!).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N lip 23, 2017 19:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Na tę chwilę zostawiam Cię, Robku. Ale wiesz, gdzie mnie szukać, gdybyś zechciał na serio poznać drogę zbawienia - takiego na Bożych zasadach

Jesteś nowym szafarzem zbawienia, że polecasz sam siebie?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 23, 2017 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
chwat napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Na tę chwilę zostawiam Cię, Robku. Ale wiesz, gdzie mnie szukać, gdybyś zechciał na serio poznać drogę zbawienia - takiego na Bożych zasadach

Jesteś nowym szafarzem zbawienia, że polecasz sam siebie?

Kolego, polecam siebie - w sensie: mogę dalej rozmawiać na ten temat, o ile Robek zechce, bo teraz to jest tylko "kręcenie się w kółko..."
Oj, chwacie - skrót myślowy to był; Ty też możesz Robkowi czy komuś pokazać drogę zbawienia: jest nią Chrystus, przecież wiesz, prawda?...

Chwat, a co powiesz o treści tego artykuły o Laodycei? Czy odpowiesz na moje pytania do Ciebie skierowane?...
Pytam bo masz na temat "zimnego" z Apokalipsy konkretne zrozumienie, a mnie się widzi, że błędne...
Porozmawiamy o tym? :roll:

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N lip 23, 2017 19:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Czytelniku, napisz dwa albo trzy zdania, jakie jest Twoje rozumienie.
Artykuł doczytam, albo nawet całą książkę jeśli myśl wyda mi sie słuszna, ale nie na odwrót, tzn nie zaczynam od czytania artykułów (czy oglądania filmów jak miało to miejsce), jako sposobu na komunikowanie się.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 23, 2017 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
chwat napisał(a):
Czytelniku, napisz dwa albo trzy zdania, jakie jest Twoje rozumienie.
Artykuł doczytam, albo nawet całą książkę jeśli myśl wyda mi sie słuszna, ale nie na odwrót, tzn nie zaczynam od czytania artykułów (czy oglądania filmów jak miało to miejsce), jako sposobu na komunikowanie się.

Wiesz co?! Mam wrażenie (silne),że Ty albo pomijasz moje tu posty, albo tylko prześlizgujesz się wzrokiem nad nimi... Przyznaj się, co?
Bo, gdybyś je uważnie czytał, to byś nie napisał tego, co teraz!
W swoich postach pisałem o moim zrozumieniu tematu "zimnego" z Apokalipsy! Nie czytałeś??
I to miało związek z artykułem, dawałem temu wyraz!
Więc widzę, że coś jest nie tak z Twoim podejściem do mojej osoby... - jakieś ignorowanie czy co? Jak to jest, chwacie?

Chwat, a skoro w temacie o zbawieniu jesteśmy, to może odpowiesz mi (tak: mi) na pytanie: Jak być zbawionym? (tak dokładnie poproszę, o ile taka wola Twa).

Dobrego dnia wszystkim!
:-)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 4:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Twoje posty, o ile nie są adresowane do mnie, często pomijam. Częściowo ze wzgl czasowych, a przede wszystkim treściowych, bo raczej komunikujesz w nich osobisty stosunek do tematu, a nie oceniasz obiektywnie.

Weź np ten powyższy post. Piszesz o pomijaniu, o moim czytaniu, o tym że już opisywałeś temat, zagajasz o zbawieniu... Wyszedł z tego mały akapit, nie odnoszący się to sprawy. Założę się że w połowie jego objętości, zawarłbyś odpowiedź bezpośrednią, na moje pytanie o "zimny". Co jest prostsze?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 24, 2017 6:17
Zobacz profil
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Drwal napisał(a):
Ludzie nie wierzący i nie praktykujący również mają szansę wejść do Królestwa Bożego. O tym mówi wielu teologów i także Pismo Święte.

Pismo Święte, tak powiada, powiadasz... To bez trudu nam tu wszystkim to przedstawisz! Czekamy!! :brawo:

Ja ci przedstawię, ale aby nie wklejać długich tekstów, to dam linka - pierwsze dwa rozdziały.


Pn lip 24, 2017 7:17
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Cytuj:
Ludzie nie wierzący i nie praktykujący również mają szansę wejść do Królestwa Bożego. O tym mówi wielu teologów i także Pismo Święte.

Pismo Święte, tak powiada, powiadasz... To bez trudu nam tu wszystkim to przedstawisz! Czekamy!! :brawo: [/quote]
Celnicy i ladacznice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego(Mt 21,31).


Pn lip 24, 2017 7:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Yarpenie i Alusie, cieszy mnie, że z Biblią jesteście zaprzyjaźnieni...

Alus napisał(a):
Celnicy i ladacznice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego(Mt 21,31).

Trochę z kontekstu to wyrwałeś... Zauważ, co jest wcześniej!
Zacytuję z biblijnego komentarza:
"Pytanie, który z tych dwu synów spełnił wolę ojca, ma charakter raczej retoryczny: wiadomo, że nie pierwszy syn, tylko drugi. Liczą się bowiem nie słowa, lecz czyny. Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie (Mt 7:21). Chrystus chciał jednak, by z tej przypowieści wysnuli odpowiednie pouczenie Jego nieprzyjaciele, czyli arcykapłani i uczeni w Piśmie. Otóż ci rzekomo niedobrzy ludzie, będący uosobieniem wszelkiego grzechu, tj. celnicy i nierządnice, wejdą do królestwa niebieskiego przed przywódcami narodu."

Czy z tego co Jezus tam mówi, wynika, że można być zbawionym bez nawrócenia? Jeśli tak, to jest to sprzeczne z całością biblijnego przekazu; wiele razy czytamy, że bezbożnicy nie wejdą do Królestwa!
Na pewno wolą Bożą nie jest, aby ludzie będący aktualnie w stanie niewiary i bezbożności, takimi pozostali do końca życia!Prawda?!
Zatem, co się działo, gdy celnicy i ladacznice spotykają Boga? Nawracają się (patrz: Zacheusz, Mateusz, Maria Magdalena...)!
Gdy więc Jezus mówi, że celnicy i grzesznicy wyprzedzają tych "pobożnych", to po prostu jest mowa o nawróconych celnikach i grzesznikach!
Ilustruje ich w przypowieści Jezusa ten drugi syn, który najpierw mówi: "nie pójdę", ale po namyśle - poszedł...

Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ja ci przedstawię, ale aby nie wklejać długich tekstów, to dam linka - pierwsze dwa rozdziały.

Rzymian 1 i 2 rozdział opisują stan ludzkości - wszyscy potrzebują nawrócenia! Dlatego wszyscy mają szansę na zbawienie...
W ogóle to słowa Drwala: "Ludzie nie wierzący i nie praktykujący również mają szansę wejść do Królestwa Bożego." [poprawnie pisze się "nie" razem: niewierzący, itp].
można zrozumieć na 2 sposoby:
ci ludzie mają szansę - w sensie może zbawienie być ich
ci ludzie mają szansę - w sensie nie ma przeszkód by weszli (to by była nieprawda, bo przeszkodą jest brak nawrócenia).
Ja w tym drugim sensie zrozumiałem, ale teraz widzę, że chyba Drwal miał to pierwsze na myśli - dlatego wasze koledzy cytaty mają sens.
Sorry za zamieszanie, które zrobiłem, bo jakoś tak zrozumiałem Drwala, jak on chyba nie chciał napisać... (Drwalu, przepraszam).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 9:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
chwat napisał(a):
Twoje posty, o ile nie są adresowane do mnie, często pomijam. Częściowo ze wzgl czasowych, a przede wszystkim treściowych, bo raczej komunikujesz w nich osobisty stosunek do tematu, a nie oceniasz obiektywnie.

Weź np ten powyższy post. Piszesz o pomijaniu, o moim czytaniu, o tym że już opisywałeś temat, zagajasz o zbawieniu... Wyszedł z tego mały akapit, nie odnoszący się to sprawy. Założę się że w połowie jego objętości, zawarłbyś odpowiedź bezpośrednią, na moje pytanie o "zimny". Co jest prostsze?

Szkoda, że pomijasz... Ja Cię nie pomijam.
[i jeszcze ten zarzut: nie oceniasz obiektywnie... A weź się sobie przyjrzyj wpierw, co?]

Chwacie, dopóki nie przeczytasz artykułu, to nasza rozmowa mija się z celem, bo co? mam Ci przeliterować jego całą treść?...
On jest niedługi: http://www.ewangelista.pl/articles.php?article_id=206
Korona z głowy Ci nie spadnie, jak przeczytasz.

Ale ponieważ pewnie nie przeczytasz (może jak Robek: nie otwierasz czegoś od innowiercy, haha), to Ci rzeknę krótko: zimny to użyteczny; i jest to tak samo pożądany stan jak gorący. Zimny nie równa się bezbożny. Jezus nie radzi nikomu: bądź bezbożny...
Zadowolony??!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 9:14
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
zimny to użyteczny; i jest to tak samo pożądany stan jak gorący
W jakim sensie użyteczny?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 24, 2017 9:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
chwat napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
zimny to użyteczny; i jest to tak samo pożądany stan jak gorący
W jakim sensie użyteczny?

Kurtka na wacie! Człowieku, jak z Tobą rozmawiać, i jak do Ciebie mówić, co?!
Chyba już 10 razy odsyłam Cię do krótkiego artykułu (nawet jego treść wkleiłem w tym temacie; gdybyś nie ignorował moich postów, to być widział), a Ty chyba mi na złość: nie przeczytasz...
A to nie czytaj! Twoja strata, bo źle myślisz, że zimny to daleki od Boga...
Pokaż mi, gdzie Jezus (Bóg) komuś radzi: bądź z dla ode Mnie?...

Chcesz ze mną rozmawiać, na ten temat, to:
# nie ignoruj mnie (bo na Twoje pytanie: W jakim sensie zimny jest użyteczny? to pisałem już wcześniej; trzeba było czytać!)
# przeczytaj artykuł, a się dowiesz.
Ja nie będę Twoim zachcianek realizował i się powtarzał w kółko, jak Ty to masz w odbycie...
[sorry za szczerość, ale sam się prosisz].

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 9:44
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL