Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Czy będziesz zbawiony? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Czy będziesz zbawiony?
CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY? - to tytuł krótkiego opracowania na temat zbawienia.
Nie wklejam tu treści, bo ładniej wygląda tutaj: https://drive.google.com/file/d/0Bw_OfB ... sp=sharing

Czy ze wszystkim, co tam jest napisane zgadzacie się?
Jak bym tak wprost zapytał: Jak być zbawionym? - to co byście odpowiedzieli?...
Zapraszam do rozmowy o czymś, co jest - w moim mniemaniu - najważniejsze: zbawienie!
Czym ono jest... jak je mieć... czy można je utracić...?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 17, 2017 11:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Tam pisze że Bóg przyszedł sam w osobie syna..Uważasz że Bóg jest swoim własnym synem?
Uważasz że Bóg posłał samego siebie?
Jezus modlił się często do Boga, czyżby modlił się do samego siebie?
Dlaczego o Jezusie pisze że jest człowiekiem, nawet w niebie 1 Tym 2:5, Dz.Ap 17:31.
Pisze tez że jest pośrednikiem. Jak to możliwe skoro uważasz go za Boga?
Jak to możliwe że Jezus którego uważasz za Boga, stał się Synem Boga dopiero po urodzeniu? Łukasza 1:35?


Pn lip 17, 2017 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
ZG63 napisał(a):
Tam pisze że Bóg przyszedł sam w osobie syna..Uważasz że Bóg jest swoim własnym synem?

Nie! Odwieczne Słowo jest Bożym Synem, i jest to Osoba inna niż Osoba Ojca.

ZG63 napisał(a):
Uważasz że Bóg posłał samego siebie?

W Osobie Jezusa Chrystusa przeszedł na ziemię Bóg, bo Jezus jest Bogiem!

ZG63 napisał(a):
Jezus modlił się często do Boga, czyżby modlił się do samego siebie?

Nie! Jezus modlił się do Ojca w niebie.

ZG63 napisał(a):
Dlaczego o Jezusie pisze że jest człowiekiem, nawet w niebie 1 Tym 2:5, Dz.Ap 17:31.

Bo nim jest; zachował naturę ludzką, ale przemieniona, inna ona jest niż była wcześniej, i jaką my mamy (zbawieni dostąpią podobnego przeobrażenia: Flp 3,20-21).

ZG63 napisał(a):
Pisze tez że jest pośrednikiem. Jak to możliwe skoro uważasz go za Boga?

Jest Pośrednikiem z racji ludzkiej natury, która ma i może rozumieć nas, ludzi.

ZG63 napisał(a):
Jak to możliwe że Jezus którego uważasz za Boga, stał się Synem Boga dopiero po urodzeniu? Łukasza 1:35?

Syn Boży - to bardziej tytuł niż dosłowność. Czyli: Jezus jako Boży Syn nie jest młodszy od Ojca, i nie było tak, że Jego kiedyś nie było, aż się pojawił... - wtedy mielibyśmy 2-ch Bogów!
Ten tytuł Syn Boży ma nam - też Tobie, drogi antytrynitarysto, który zadajesz te same pytania, co wszyscy antytrynitarze, bo nie rozumiecie Flp 2,5-8) - uświadomić, że natura Jezusa jest Boską naturą, a nie naturą stworzonej istoty!
Tak jak syn Twój jest człowiekiem bo człowiekiem jesteś Ty; podobnie: Syn Boży jest Bogiem, bo Ojciec jest Bogiem!

Wszyscy chyba antytrynitarze popełniają kardynalny błąd: nie umieją odróżnić trochę ponad 30-letniego ziemskiego okresu, gdzie Jezus żył na ziemi, od tego, gdy na ziemi nie był... Innymi słowy: bierzecie okres ziemski i wnioskujecie, że taki też był status Jezusa przedtem...
Błąd!
Dlatego napisałem, że nie rozumiecie Flp 2,5-8:
(5) Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,
(6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
(7) lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
(8) uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 17, 2017 12:11
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
co prawda bawią mnie spory różnych odstępców między sobą, ale to już jest męczące.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lip 17, 2017 13:45
Zobacz profil WWW
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
ZG63 napisał(a):
Tam pisze
Nie rozumiem. Jakaś trzecia osoba w momencie gdy publikowałeś swój post jeszcze coś tam pisała? Skąd o tym wiedziałeś, skoro to statyczny PDF jest i nie widać tam w czasie rzeczywistym zmian. Wyjaśnij.
Cytuj:
że Bóg przyszedł sam w osobie syna..Uważasz że Bóg jest swoim własnym synem?
Uważa, że Bóg Ojciec jest ojcem Syna Bożego. Zresztą nie tyle "uważa", ile przyjął to z Biblii.
Cytuj:
Jezus modlił się często do Boga, czyżby modlił się do samego siebie?
Jezus jest przecież człowiekiem. Więc co mu przeszkadza modlić się do Boga? Zresztą poprzez modlitwę dawał innym przykład.
Cytuj:
Dlaczego o Jezusie pisze że jest człowiekiem
Kto o Jezusie pisze, że jest człowiekiem? Znowu zjadłeś podmiot.
Cytuj:
Pisze tez że jest pośrednikiem.
Kto pisze?

Wykazujesz się ZG63 jak zwykle skrajną nieuczciwością intelektualną. Wiesz dobrze, że chrześcijanie uważają Jezusa za człowieka. Nawet Koptowie! Ale piszesz tak, jakbyś o tym nie wiedział, licząc na co? Że przeczyta to ktoś kto nie wie?


Pn lip 17, 2017 14:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Myślałem, że nt zbawienia: jak, po co, dlaczego...? pomówimy, ale chyba nie... (sporów o naturę Chrystusa nie ma co tu wieść, bo to temat jednak inny).
Katoliku: Jak być zbawionym? Powiedz, proszę... (i odnieś się do tekstu, który jest podany w pierwszym poście moim - czy zgadzasz się z nim?).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt lip 18, 2017 7:54
Zobacz profil WWW
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelniku jest chyba oczywistym, że natura Chrystusa jest kluczowa dla tego, jakie są środki zbawienia. Inaczej swoje zbawienie postrzega ŚJ postrzegający jakiegoś dalekiego Boga, a inaczej chrześcijanin, który wierzy, że Bóg przyjął jego naturę.


Wt lip 18, 2017 7:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
zefciu napisał(a):
czytelniku jest chyba oczywistym, że natura Chrystusa jest kluczowa dla tego, jakie są środki zbawienia. Inaczej swoje zbawienie postrzega ŚJ postrzegający jakiegoś dalekiego Boga, a inaczej chrześcijanin, który wierzy, że Bóg przyjął jego naturę.

Chciałem skierować dyskusję na jak by to rzec: naszą stronę - czyli: zbawienie Bóg dał, a teraz co zrobić, żeby było ono udziałem Ciebie i mnie, i tamtej pani...
[dlatego napisałem tak wcześniej, żeby nie analizować jak Bóg zbawia świat, ale jak my możemy być zbawieni, zakładając, że zbawienie jest gotowe od strony Boga].

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt lip 18, 2017 8:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Tam pisze że Bóg przyszedł sam w osobie syna..Uważasz że Bóg jest swoim własnym synem?

Nie! Odwieczne Słowo jest Bożym Synem, i jest to Osoba inna niż Osoba Ojca.

ZG63 napisał(a):
Uważasz że Bóg posłał samego siebie?

W Osobie Jezusa Chrystusa przeszedł na ziemię Bóg, bo Jezus jest Bogiem!

ZG63 napisał(a):
Jezus modlił się często do Boga, czyżby modlił się do samego siebie?

Nie! Jezus modlił się do Ojca w niebie.

ZG63 napisał(a):
Dlaczego o Jezusie pisze że jest człowiekiem, nawet w niebie 1 Tym 2:5, Dz.Ap 17:31.

Bo nim jest; zachował naturę ludzką, ale przemieniona, inna ona jest niż była wcześniej, i jaką my mamy (zbawieni dostąpią podobnego przeobrażenia: Flp 3,20-21).

ZG63 napisał(a):
Pisze tez że jest pośrednikiem. Jak to możliwe skoro uważasz go za Boga?

Jest Pośrednikiem z racji ludzkiej natury, która ma i może rozumieć nas, ludzi.

ZG63 napisał(a):
Jak to możliwe że Jezus którego uważasz za Boga, stał się Synem Boga dopiero po urodzeniu? Łukasza 1:35?

Syn Boży - to bardziej tytuł niż dosłowność. Czyli: Jezus jako Boży Syn nie jest młodszy od Ojca, i nie było tak, że Jego kiedyś nie było, aż się pojawił... - wtedy mielibyśmy 2-ch Bogów!
Ten tytuł Syn Boży ma nam - też Tobie, drogi antytrynitarysto, który zadajesz te same pytania, co wszyscy antytrynitarze, bo nie rozumiecie Flp 2,5-8) - uświadomić, że natura Jezusa jest Boską naturą, a nie naturą stworzonej istoty!
Tak jak syn Twój jest człowiekiem bo człowiekiem jesteś Ty; podobnie: Syn Boży jest Bogiem, bo Ojciec jest Bogiem!

Wszyscy chyba antytrynitarze popełniają kardynalny błąd: nie umieją odróżnić trochę ponad 30-letniego ziemskiego okresu, gdzie Jezus żył na ziemi, od tego, gdy na ziemi nie był... Innymi słowy: bierzecie okres ziemski i wnioskujecie, że taki też był status Jezusa przedtem...
Błąd!
Dlatego napisałem, że nie rozumiecie Flp 2,5-8:
(5) Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,
(6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
(7) lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
(8) uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.


Biblia mówi o wielu synach Boga, Adam też był synem Boga. Czy wszyscy są Bogami?
Dlaczego Jezus w Marka 10:18 zaprzecza że jest Bogiem? Ty wiesz lepiej od Jezusa kto jest Bogiem a kto nim nie jest?

Boga nikt nigdy nie widział, czego nie można powiedzieć o Jezusie, który ukazuje nam nie samego Boga a tylko Jego przymioty.
Jak to możliwe aby Syn był w tym samym wieku co ojciec?
Łukasz pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga, niestety ty twierdzisz znowu co innego. Tam pisze o jego początku, ty temu zaprzeczasz..Łukasza 1:35.

Syn jest zawsze młodszy od ojca, nie ma innej możliwości..


Wt lip 18, 2017 8:45
Zobacz profil
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
ZG63 napisał(a):
Biblia mówi o wielu synach Boga, Adam też był synem Boga. Czy wszyscy są Bogami?
Ale Chrystus mówi o swoim synostwie iż Bóg posłał Syna jednorodzonego. Tak więc synostwo Logosa jest zupełnie innym synostwem, niż synostwo Adama czy aniołów. Dodatkowo potwierdza to Ap. Paweł mówiąc "czyż do któregoś z aniołów powiedział <<tyś jest moim synem, jam Cię dziś zrodził>>?"
Cytuj:
Dlaczego Jezus w Marka 10:18 zaprzecza że jest Bogiem?
Nie zaprzecza. Młodzieniec nie uważa go przecież za Boga.
Cytuj:
Jak to możliwe aby Syn był w tym samym wieku co ojciec?
Skoro Ojciec jest wieczny, to co? Chciałbyś aby Syn był wieczny minus 10 lat?
Cytuj:
Łukasz pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga
Nie. Ap. Łukasz pisze, że został "nazwany Synem Bożym", a nie że się stał.
Cytuj:
Syn jest zawsze młodszy od ojca, nie ma innej możliwości..
Bo tak mówi ZG63?


Wt lip 18, 2017 8:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
No i moje oczekiwania spełzły na niczym - nie ma zainteresowanych by o zbawieniu porozmawiać...
Ciekawe czemu?...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 19, 2017 6:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
No i moje oczekiwania spełzły na niczym - nie ma zainteresowanych by o zbawieniu porozmawiać...
Ciekawe czemu?...


Mogę powiedzieć o swoim zbawieniu, bo dlaczego by nie :mrgreen:
W końcu zamiast być letnim cały czas jestem zimny, i takie coś mi się udaje, więc jestem na najlepszej drodze do zbawienia :aniol:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 19, 2017 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
No i moje oczekiwania spełzły na niczym - nie ma zainteresowanych by o zbawieniu porozmawiać...
Ciekawe czemu?...


Mogę powiedzieć o swoim zbawieniu, bo dlaczego by nie :mrgreen:
W końcu zamiast być letnim cały czas jestem zimny, i takie coś mi się udaje, więc jestem na najlepszej drodze do zbawienia :aniol:

Robku, a przeczytałeś uważnie treść tej ulotki, jaką podałem zaczynając ten temat?
Gdy ją przestudiujesz, to Twoje zrozumienie drogi zbawienia będzie na pewno pełniejsze... Bardzo zachęcam do przestudiowania, nie tylko do przejrzenia...

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy ja - Robek - jestem w stanie osiągnąć zbawienie swoimi siłami/zasługami/uczynkami; generalnie: dobrym życiem?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz lip 20, 2017 9:06
Zobacz profil WWW
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
A czy w ogóle na forum są osoby, które twierdzą, że są do tego zdolne? Bo nie wiem do końca, z kim chcesz dyskutować.


Cz lip 20, 2017 9:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
ZG63 napisał(a):
Biblia mówi o wielu synach Boga, Adam też był synem Boga. Czy wszyscy są Bogami?

Wierzący też są do poziomu synów Bożych podniesieni! - bo to oznaka żywych relacji stworzenia z Bogiem, a nie zrównanie stworzeń z Bogiem!
Bóg jest tylko Jeden! Objawił się nam jako Trzy Osoby - ale jest Jeden.
Zbieżność terminu "syn Boży" między tak określanym Chrystusem, a Adamem czy wierzącymi, nie oznacza zrównanie Adama czy wierzących z samym Bogiem!
Innej natury, na innym poziomie, innego rodzaju jest synostwo Chrystusa, a synostwo ludzi...

ZG63 napisał(a):
Dlaczego Jezus w Marka 10:18 zaprzecza że jest Bogiem?

Mar 10:18 bw
(18) A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.

Jezus tu nie zaprzecza, że jest Bogiem, ale zwraca uwagę młodzieńca, który do Niego przybył, że skoro on nazywa Go dobrym, to czy też widzi w Nim Boga?
Innymi słowy, Jezus jakby mówi: Skoro nazywasz Mnie dobrym - a dobry jest tylko Bóg - to, to, co usłyszysz, będzie od Boga!...
[a może ZG63 wątpisz w to, że Jezus był dobry, co? Skoro nikt nie jest dobry, tylko Bóg... - to jeśli Jezus nie jest Bogiem, to nie jest też dobry; czyli ma coś na sumieniu... To jak może być naszym Zbawcą??].

ZG63 napisał(a):
Boga nikt nigdy nie widział, czego nie można powiedzieć o Jezusie

Boga Ojca nikt nigdy nie widział. Boga Syna widziano...

ZG63 napisał(a):
Jak to możliwe aby Syn był w tym samym wieku co ojciec?
Syn jest zawsze młodszy od ojca, nie ma innej możliwości..

Jeśli patrzysz tylko na relacje ojciec-syn z perspektywy ziemskiej, ludzkiej, to faktycznie masz rację...
Ale idź zatem dalej tym tropem, i... szukaj Matki Syna! No tak! - przecież każdy syn musi mieć matkę!! [i nie może nią być Maria z Nazaretu, bo istnienie Syna jest wcześniejsze!].
Zrozum, że pojęcie: Syn-Ojciec czy Ojciec-Syn to ilustracja relacji między Boskimi Osobami w planie zbawienia, a nie dosłowność, o jaką tu pytasz... (żebyśmy my, ludzie, mogli pojąć te relacje w planie zbawienia, to zostały one przedstawione w taki właśnie sposób).

ZG63 napisał(a):
Łukasz pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga, niestety ty twierdzisz znowu co innego. Tam pisze o jego początku, ty temu zaprzeczasz..Łukasza 1:35.

Luk 1:35 bw
(35) I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.

Ten zapis jest dla mnie (nie wiem jak dla innych) dowodem na to, że termin Syn Boży nie jest czymś, co miało by "zagrozić" Bóstwu Jezusa!
Innymi słowy: Odwieczne Słowo jest bez początku i końca, a w związku z realizacją planu zbawienia, Słowo stało się ciałem - Synem Człowieczym ale też Synem Bożym.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz lip 20, 2017 9:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL