Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy będziesz zbawiony? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Cytuj:
Rzymian 1 i 2 rozdział opisują stan ludzkości - wszyscy potrzebują nawrócenia! Dlatego wszyscy mają szansę na zbawienie...
W ogóle to słowa Drwala: "Ludzie nie wierzący i nie praktykujący również mają szansę wejść do Królestwa Bożego." [poprawnie pisze się "nie" razem: niewierzący, itp].
można zrozumieć na 2 sposoby:
ci ludzie mają szansę - w sensie może zbawienie być ich
ci ludzie mają szansę - w sensie nie ma przeszkód by weszli (to by była nieprawda, bo przeszkodą jest brak nawrócenia).
Ja w tym drugim sensie zrozumiałem, ale teraz widzę, że chyba Drwal miał to pierwsze na myśli - dlatego wasze koledzy cytaty mają sens.
Sorry za zamieszanie, które zrobiłem, bo jakoś tak zrozumiałem Drwala, jak on chyba nie chciał napisać... (Drwalu, przepraszam).


Bóg Ojciec na sądzie szczegółowym rozpatruje życie każdego człowieka według własnej Boskiej Sprawiedliwości, której my tak naprawdę nie pojmujemy i on decyduje razem ze swoim Synem gdzie kogo posłać czy do Nieba od razu a może najpierw do Czyścca albo od razu do Piekła.
Nikt z nas tak naprawdę nie wie jakie kryteria sądzenia zastosuje Bóg co do konkretnej osoby, tzn nam się wydaje, że sąsiad z góry alkoholik to na pewno do nieba od razu nie trafi a ja, bo się nawróciłem i chodzę co niedziela do Kościoła to już mam nagrane od razu Niebo, i tutaj możemy się grubo pomylić.
Sam przeżyłem niespełna dziesięć lat temu nawrócenie i to mocne, a teraz często żyję w grzechu ale walczę z nim i nie wiem gdzie pójdę po śmierci, nie znam własnej przyszłości a więc nie wiem gdzie trafię, Bóg już to wie.


Pn lip 24, 2017 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
...
Ale ponieważ pewnie nie przeczytasz ... , to Ci rzeknę krótko: zimny to użyteczny; i jest to tak samo pożądany stan jak gorący. Zimny nie równa się bezbożny. Jezus nie radzi nikomu: bądź bezbożny...
Zadowolony??!

Jezus nikomu nie radzi zimnym być. Zimny, to obojętny.
Jezus mówi, nie bądź letni. Nie udawaj, że wierzysz. Nie udawaj, że kochasz. Czyń to z przekonaniem. Z zaangażowaniem.
Bądź gorący, co nie znaczy porywczy.
Nie mówi bądź zimny. Mówi: zdecyduj się. Zdecyduj po której stronie barykady staniesz (stoisz). Nie siedź okrakiem. Idź ze Mną , za Mną. Albo ... idź precz ... Wybieraj sam.
Będzie mi żal, jeśli odejdziesz ... Ale to twój wybór ... Będę czekać ... Na gorące serce ... twoje też ...


Pn lip 24, 2017 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
chwat napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
zimny to użyteczny; i jest to tak samo pożądany stan jak gorący
W jakim sensie użyteczny?

Kurtka na wacie! Człowieku, jak z Tobą rozmawiać, i jak do Ciebie mówić, co?!
Chyba już 10 razy odsyłam Cię do krótkiego artykułu (nawet jego treść wkleiłem w tym temacie; gdybyś nie ignorował moich postów, to być widział), a Ty chyba mi na złość: nie przeczytasz...
A to nie czytaj! Twoja strata, bo źle myślisz, że zimny to daleki od Boga...
Pokaż mi, gdzie Jezus (Bóg) komuś radzi: bądź z dla ode Mnie?...

Chcesz ze mną rozmawiać, na ten temat, to:
# nie ignoruj mnie (bo na Twoje pytanie: W jakim sensie zimny jest użyteczny? to pisałem już wcześniej; trzeba było czytać!)
# przeczytaj artykuł, a się dowiesz.
Ja nie będę Twoim zachcianek realizował i się powtarzał w kółko, jak Ty to masz w odbycie...
[sorry za szczerość, ale sam się prosisz].

Możesz mnie odsyłać jeszcze długo, to bezcelowe.

Już mówiłem, nie dyskutuję na artykuły i filmy, no chyba że są dopełnieniem racjonalnego poglądu wyrażonego w krótszej formie, który wydaje się wartościowy, żeby się z nim zapoznać. U Ciebie takiego poglądu jak dotąd nie zauważyłem.

W zasadzie jest nawet przeciwnie, tzn Twoje poglądy wydają się irracjonalne. Dało się to zauważyć na podstawie ignorowania dowodów naukowych w temacie o ewolucji, bez przedstawienia sensownej kontry z Twojej strony. W tym momencie na zasadzie analogii przypuszczam, że Twoje poglądy na inne tematy, też mają cechy irracjonalne i Twoje obietnice "przeczytaj artykuł wszystko w nim jest", nie są wiarygodne. Tym bardziej, że po raz kolejny inwestujesz czas w pisanie długich postów, który to czas można by wykorzystać na udzielenie odpowiedzi w temacie, a ponieważ tego nie robisz, to sądzę że takiej odpowiedzi nie posiadasz i obietnica, że znajduje się ona w artykule, jest na wyrost. Dlatego oczywiście go nie przeczytam.
Poza tym:
Cytuj:
# nie ignoruj mnie (bo na Twoje pytanie: W jakim sensie zimny jest użyteczny? to pisałem już wcześniej; trzeba było czytać!)
Nieprawda, nie pisałeś. Nigdy tego pytania nie zadałem (Tobie ani nikomu innemu)

*Nie licząc mojego przedostatniego posta, ale jego nie liczę, no bo stoimy w miejscu :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 24, 2017 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Alus napisał(a):
Celnicy i ladacznice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego(Mt 21,31).


A klienci tych ladacznic, też wejdą do królestwa niebieskiego?

andej napisał(a):
Jezus nikomu nie radzi zimnym być. Zimny, to obojętny.


Jezus mówi żeby być albo zimnym albo gorącym, więc mi tutaj nie opowiadaj tego co opowiadasz, bo to jest nie poważne.

chwat napisał(a):
W zasadzie jest nawet przeciwnie, tzn Twoje poglądy wydają się irracjonalne. Dało się to zauważyć na podstawie ignorowania dowodów naukowych w temacie o ewolucji, bez przedstawienia sensownej kontry z Twojej strony. W tym momencie na zasadzie analogii przypuszczam, że Twoje poglądy na inne tematy, też mają cechy irracjonalne i Twoje obietnice "przeczytaj artykuł wszystko w nim jest", nie są wiarygodne. Tym bardziej, że po raz kolejny inwestujesz czas w pisanie długich postów, który to czas można by wykorzystać na udzielenie odpowiedzi w temacie, a ponieważ tego nie robisz, to sądzę że takiej odpowiedzi nie posiadasz i obietnica, że znajduje się ona w artykule, jest na wyrost. Dlatego oczywiście go nie przeczytam.


Ty z góry zakładasz że skoro w temacie o ewolucji "czytelnikBiblii" opowiadał jakieś głupoty, to znaczy że w innych tematach będzie tak samo?
A nie pomyślałeś że może jednak w jakimś innym temacie "czytelnikBiblii" może mieć momentami racje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 24, 2017 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
Ty z góry zakładasz że skoro w temacie o ewolucji "czytelnikBiblii" opowiadał jakieś głupoty, to znaczy że w innych tematach będzie tak samo?
A nie pomyślałeś że może jednak w jakimś innym temacie "czytelnikBiblii" może mieć momentami racje?

O! Robku, Ty jeden mnie rozumiesz... Dzięki :-)
Niestety Chwat tak się do mnie uprzedził, że nie tylko nie chce nic ode mnie, ale nawet pisze nieprawdy, że ja nie tłumaczyłem, jak rozumiem "zimnego".
Chwacie, w tym temacie to jest! Jak poszukasz, to znajdziesz!
Ale znów Ci ułatwię, i powiem: zimny to ktoś tak użyteczny jak zimna woda była użyteczna w Laodycei...
Robku, czy coś takiego wcześniej tu pisałem? Pisałem, pamiętasz? To jak chwacie możesz mi zarzucać, że nie pisałem??!
[ale to normalne, bo się chwacie przyznałeś, że pomijałeś moje posty...haha
Ty mnie o to nie pytałeś, ale ja pisząc z Robkiem, to opisywałem, co to znaczy być zimnym].

andej napisał(a):
Jezus nikomu nie radzi zimnym być.

Mylisz się, zobacz:
Ap 3:15-16 bt5
(15) Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący!
(16) A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust.

Słowo "obyś" znaczy aprobatę ze strony Jezusa dla "zimności".

Pytanie: kim jest zimny?
Artykuł ten to wyjaśnia: http://www.ewangelista.pl/articles.php?article_id=206
a ja też o tym pisałem; że sprawa dotyczy realiów w ówczesnej Laodycei: tam nie było źródła wody - sprowadzano ją z okolic: i zimną (do picia) i gorącą (do kąpieli).
Obie wody były cenione.
Letnia nie była bo wywoływała torsje (dlatego Jezus mówi dosłownie o "zwymiotowaniu" letniego...)

Zimna i gorąca woda była wodą użyteczną! Dlatego Jezus mówi: bądź zimny albo bądź gorący (boś jak letni, toś nieużyteczny).
I to cała tajemnica.
A mówienie, że zimny=bezbożny; że zimny= żyjący z dala od Boga - to zła interpretacja. Jezus nikomu by nie powiedział: bądź bezbożny, żyj z dala od Boga i ode Mnie...

Chwacie, czy jesteś teraz zadowolony? Spełniłem Twoje życzenie?... (a na drugi raz to uważaj, co komu zarzucasz!).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 11:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
@chwat: zajrzyj na 3 stronę tego tematu (dalej też) - tam masz tak wiele mojego pisania o tym, co to znaczy "zimny", że po prostu nóż mi się w kieszeni na Ciebie otwiera, gdy mi zarzucasz, że nie pisałem!
Gdybyś powiedział: nie przeczytałem, bo pomijałem twoje posty... - to byś prawdę napisał, a tak to wychodzisz na kłamcę i oszczercę [sorry, za mocne słowa, ale są Ci potrzebne! serio!].

W jednym poście nawet wprost się Ciebie pytam: co o tym myślisz. Nie było odp. Nie było, boś tego nie czytał, ot cała prawda o Tobie!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 11:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Skoro już jest temat o tym zbawieniu.

Ewangelia Łukasza.
Bogacz i ubogi Łazarz
Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać".

No i tutaj jest pokazane że Łazarz został zbawiony, więc wychodzi na to że każdy bezdomny trafi do Nieba?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 24, 2017 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
Skoro już jest temat o tym zbawieniu.

Ewangelia Łukasza.
Bogacz i ubogi Łazarz
Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać".

No i tutaj jest pokazane że Łazarz został zbawiony, więc wychodzi na to że każdy bezdomny trafi do Nieba?

Robku, na pewno masz dobre serce, i chętnie byś każdemu bezdomnemu dał bilet wstępu do nieba...
Nie można jednak z powyższej przypowieści wyciągać ogólnych wniosków, jakie proponujesz, że każdy bezdomny trafi do nieba...

Ta przypowieść nie uczy, że:
# bogaci będą potępieni za to, że byli bogaci;
# biedni będą zbawieni za to, że byli biedni.
To nie tak działa!
Zbawienie jest i dla biednych i bogatych - ale: na Bożych warunkach! Jakich? Są wyłożone w Biblii...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 12:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Ani bycie zimnym ani letnim ani gorącym nie przesądza tego czy zostanie się zbawionym, człowiek nie wie czy w oczach Boga jest zimny czy gorący a może letni. Mało kto rozumie albo nikt czym jest Boża sprawiedliwość i według jakich kryteriów Bóg osądza człowieka.

Cytuj:
Zbawienie jest i dla biednych i bogatych - ale: na Bożych warunkach! Jakich? Są wyłożone w Biblii...

Dokładnie a nawet bym powiedział, że zbawienie jest dla wszystkich.


Pn lip 24, 2017 12:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
A wszystkie przykazania, nauczanie w przypowieściach, są nam tylko po to dane przez Boga, żeby miało się czego uczyć dzieci na religii. Natomiast celu i potrzeby jako nauczanie nie mają żadnego, bo zbawienie jest dla wszystkich.

Jak świat zamieni się w Sodomę i Gomorę, świat morderców seryjnych, gwałcicieli, złodziei czy twórców Auschwitz, to wg Drwala i tak zasługują na zbawienie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 24, 2017 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
chwat napisał(a):
Jak świat zamieni się w Sodomę i Gomorę, świat morderców seryjnych, gwałcicieli, złodziei czy twórców Auschwitz, to wg Drwala i tak zasługują na zbawienie.


Gdyby miał się zamienić, to już dawno temu by się zamienił.

czytelnikBiblii napisał(a):
Ta przypowieść nie uczy, że:
# bogaci będą potępieni za to, że byli bogaci;
# biedni będą zbawieni za to, że byli biedni.
To nie tak działa!
Zbawienie jest i dla biednych i bogatych - ale: na Bożych warunkach! Jakich? Są wyłożone w Biblii...


Ta przypowieść uczy że biedny trafia do Nieba a bogaty do piekła, i nie wiem co ty tutaj za cuda wymyślasz.
Chwat chyba ma racje mówią że z tobą coś jest nie tak, bo jeśli nie jesteś w stanie tak prostych rzeczy zrozumieć, to co tu mówić o ewolucji!
No i skoro bogaty też może trafić do Nieba, to dlaczego w tej przypowieści trafił do piekła?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 24, 2017 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Robek napisał(a):
Ta przypowieść uczy że biedny trafia do Nieba a bogaty do piekła, i nie wiem co ty tutaj za cuda wymyślasz.

Taaaa... a z przypowieści o 10 pannach (Mt 25,1-13) wynika, że do Królestwa wejdzie tylko 5 panien! Nikt inny!
Czyli zaniechaj Robku snucia swoich planów na wieczność w Bożym Królestwie, bo przecież nie jesteś panną! :cry:

PS. Twoja "umiejętność" rozumienia Biblii jest powalająca! Ale niech Ci to tłumaczy, jak właściwie trzeba rozumieć słowa Jezusa, Twój brat w katolickiej wierze: chwat [bo mnie to i tak nie posłuchasz... może jego...
Chwacie: do dzieła - ratuj brata w kościelnej wierze... :-)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 14:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
czytelnikBiblii napisał(a):
Niestety Chwat tak się do mnie uprzedził, że nie tylko nie chce nic ode mnie, ale nawet pisze nieprawdy, że ja nie tłumaczyłem, jak rozumiem "zimnego".
Nie powiedziałem, że nie tłumaczyłeś w ogóle, ale powiedziałem że "nie pisałeś" jako odpowiedź bezpośrednio do mnie, bo ja nigdy o to nie pytałem. To różnica.
viewtopic.php?p=962030#p962030
Robek napisał(a):
Chwat chyba ma racje mówią że z tobą coś jest nie tak
Nic takiego nie powiedziałem, bez takich ogólnych wniosków Robek.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 24, 2017 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
chwat napisał(a):
Nie powiedziałem, że nie tłumaczyłeś w ogóle, ale powiedziałem że "nie pisałeś" jako odpowiedź bezpośrednio do mnie, bo ja nigdy o to nie pytałem. To różnica.
viewtopic.php?p=962030#p962030

Nie z Tobą wtedy dyskutowałem, ale z chłopakami - i im pisałem o "zimnym"; Ciebie też wprost zapytałem o to...
Nie sądziłem, że nie czytasz tego wcale, dlatego Twój zarzut, że nie pisałem o "zimnym", odebrałem bardzo negatywnie, i to chyba normalne...
Teraz możemy o tym popisać, albo dać sobie spokój; jak tam chcesz. Ja się już dopraszać nie będę.

Zaszło pewne nieporozumienie, jeśli Cię ono uraziło, to przepraszam... :oops:

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 14:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
Cytuj:
Nowy post Re: CZY BĘDZIESZ ZBAWIONY?
A wszystkie przykazania, nauczanie w przypowieściach, są nam tylko po to dane przez Boga, żeby miało się czego uczyć dzieci na religii. Natomiast celu i potrzeby jako nauczanie nie mają żadnego, bo zbawienie jest dla wszystkich.


Tak jest dla wszystkich tylko nie każdy je osiągnie. Ale droga jest otwarta dla każdego człowieka.


Pn lip 24, 2017 16:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL