Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Pech przez zmarłego..? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Pech przez zmarłego..?
Na wstępie zaznacze, że mój 'problem' może wydawać się bardzo zabawny, zawsze z perspektywy takie sprawy wydają się niepoważne, ale..
Około miesiąc temu miałam problem z współpracownikiem, zachowywal się trochę irracjonalnie, trochę niebezpiecznie, krzyki, wrzaski, przeklinanie z drobnych spraw. Strasznie nerwowo reaguje na takie zachowania, bo uwielbiam spokój i ciszę. Mówiłam innym ze strasznie źle kojarzy mi się takie zachowanie bo miałam dziadka, chorego psychicznie, który dosłownie wstawał z problemem, prał babcie, dreczyl mamę, ostatnie dni spędził w szpitalu, miałam wtedy 5 lat. Tak naprawdę jego zachowanie znam tylko z opowieści mamy ze meczyla się z nim strasznie przed jego śmiercią. A ja żeby wytłumaczyć się ze swojego 'przeweazliwienia' zachowaniem współpracownika przywlaszczylam sobie w pewnym sensie te historie. Mówiłam, że się go boję (bo balam) bo kojarzy mi się z dziadkiem, który zachowywal się podobnie, że był chory..
Ostatecznie nastała zgoda, ale zostało coś w rodzaju pecha. Otóż od miesiąca co parę dni mam jakiś problem, a to ze zdrowiem, a to ktoś ma o coś pretensje, są lęki, problemy ze snem, u narzeczonego tez nie najlepiej wychodzą ostatnio sprawy.. przyszlo mi do głowy, że to sprawa 'złego mówienia o zmarłych' modlę się od tamtej pory za dziadka, w modlitwie przepraszalam go za to, ale wciąż mam wrażenie, że narobilam sobie biedy takim gadaniem, nie wiem co teraz robić..


Wt sie 22, 2017 15:24
Zobacz profil
Post Re: Pech przez zmarłego..?
Modlitwa za zmarłego to dobry "odruch" w sytuacji, gdy czujesz, że zawiniłaś przeciwko tej osobie. Ale radziłbym nie przesadzać z przypisywaniem pechowych sytuacji jakiejś klątwie, czy zemście Twojego dziadka. Nie ma on takiej mocy, a zresztą nieboszczycy nie pałają chęcią zemsty.


Wt sie 22, 2017 15:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Re: Pech przez zmarłego..?
Dziękuję za odpowiedź


Wt sie 22, 2017 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pech przez zmarłego..?
To nie jest średniowiecze, żeby wierzyć w gusła zabobony i inne uroki.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 22, 2017 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Pech przez zmarłego..?
Robek, poczytaj "Wyznania egzorcysty" Amortha. Może coś Ci sie rozjaśni.

Co nie zmienia faktu że problem założycielki tematu zupełnie nie ma z tym nic wspólnego.

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Pt wrz 08, 2017 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pech przez zmarłego..?
ateist napisał(a):
Robek, poczytaj "Wyznania egzorcysty" Amortha. Może coś Ci sie rozjaśni.

Co nie zmienia faktu że problem założycielki tematu zupełnie nie ma z tym nic wspólnego.


Uroki gusła i zabobony, mi się rozjaśnią? :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 08, 2017 22:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL