Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 oszustwo 
Autor Wiadomość
Post Re: oszustwo
Widać, że nigdy nauczycielem nie byłeś ;) - Sprawdziany, pytanie- to zawsze dotyczy materiału, który już był omawiany- a nie czegoś, co przerabiane nie było, a zatem w chwili pytania/sprawdzianu wiedzieć muszą.
Są uczniowie zdolni, przeciętni i zwyczajnie słabi.
miałam ucznia, który miał celujące z wszystkich przedmiotów i takich, którzy mieli same 2- zapewne na nich wszyscy się uwzięli..... byli też uczniowie z 6 z jednego przedmiotu i 3 z innego- uzdolnieni w jednym kierunku.
co więcej- wymagania musisz dostosować do każdego ucznia indywidualnie do jego możliwości- zwłaszcza, jak ma opinię z poradni, a takich jest mnóstwo. Ja nieraz musiałam przygotowywać 4 wersje tego samego sprawdzianu do jednej klasy- uwzględniając wskazania poradni.
To sprawdzian. Na lekcji 45 minut nie jesteś w stanie tłumaczyć każdemu osobno. Jeden zrozumie od razu, innemu trzeba by powtarzać 10 razy... Jak poświęcisz więcej godzin niż przewiduje program na jakieś zagadnienie to potem lament, bo na co innego nie starczy czasu w roku... Nauka odbywa się też w domu. To świetnie widać, któremu dziecku rodzice poświęcają czas, a które musi sobie radzić samo.

A miałam też klasę 30 osób. Nie masz pojęcia o tej pracy. A uczniowie w dobie Internetu nieraz potrafią swoją wiedzą zaskoczyć :)


Pn lut 12, 2018 10:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL