Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Jezus Chrystus jest WSZYSTKIM dla wzrostu duchowego 

Na kim/czym opierasz przede wszystkim swój rozwój duchowy?
na Jezusie Chrystusie poznawanym w Biblii czytanej z modlitwą 71%  71%  [ 12 ]
na własnych uczuciach 12%  12%  [ 2 ]
na uczestnictwie w spotkanich religijnych 0%  0%  [ 0 ]
na przypatrywaniu się innym wierzącym 0%  0%  [ 0 ]
na czytaniu książek religijnych 0%  0%  [ 0 ]
na Maryi 0%  0%  [ 0 ]
na świętych 6%  6%  [ 1 ]
inne 12%  12%  [ 2 ]
Liczba głosów : 17

 Jezus Chrystus jest WSZYSTKIM dla wzrostu duchowego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 6:30
Posty: 11
Post Jezus Chrystus jest WSZYSTKIM dla wzrostu duchowego
Witam na forum po raz pierwszy :-D

Czytałem wczoraj interesujący komentarz Williama Macdonalda do Nowego Testamentu [akurat fragment do wypowiedzi Pana Jezusa, że On jest bramą dla owiec] i uderzyła mnie myśl, że Jezus jest ABSOLUTNIE WYSTARCZALNY we wszelkich sprawach duchowych. Znajomość jego miłości, Jego łaski i w ogóle Jego Osoby to absolutny klucz do wzrastania w wierze.

Oczywiście nie można polegać na własnych wyobrażeniach o Jezusie, lecz czytać Słowo Boże, którego naczelnym tematem, poczynając od pierwszej strony Starego Testamentu, jest właśnie Jezus.

A jakie są Wasze źródła wzrastania w wierze?

_________________
CAŁOŚĆ DOSKONAŁOŚCI
Zapomnieć wszego stworzenia,
Pamiętać na Stwórcę swego.
Strzec wewnętrznego skupienia
I kochać Umiłowanego.
Św. Jan od Krzyża


Cz lip 21, 2005 7:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 6:32
Posty: 72
Post 
Według mnie powinna byc możliwość wyboru kilku opcji.

_________________
„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”


Cz lip 21, 2005 7:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 6:30
Posty: 11
Post 
Chyba już tego nie mogę zmienić - nie widzę możliwości aktualizacji. Dodałbym wtedy możliwość zaznaczenia dwóch punktów.

_________________
CAŁOŚĆ DOSKONAŁOŚCI
Zapomnieć wszego stworzenia,
Pamiętać na Stwórcę swego.
Strzec wewnętrznego skupienia
I kochać Umiłowanego.
Św. Jan od Krzyża


Cz lip 21, 2005 8:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 6:30
Posty: 11
Post 
Jeszcze piękny cytat z Biblii:

„Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen.”
2P 3:18

:)

_________________
CAŁOŚĆ DOSKONAŁOŚCI
Zapomnieć wszego stworzenia,
Pamiętać na Stwórcę swego.
Strzec wewnętrznego skupienia
I kochać Umiłowanego.
Św. Jan od Krzyża


Cz lip 21, 2005 8:07
Zobacz profil WWW
Post 
Nie zagłosuję w tej ankiecie... W życiu każdego z nas są napewno chwile trudniejsze dla wiary, zniechęcenie, wątpliwości etc. W tym momencie napewno najlepszym "lekarstwem" na takie duchowe osłabienie jest modlitwa ale uważam że również dobrą jest rzeczą uczetnictwo w spotkaniach wybranej grupy religijnej czy poproszenie o wstawiennictwo świętych...


Cz lip 21, 2005 8:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 6:30
Posty: 11
Post 
Dlatego w ankiecie jest napisane "przede wszystkim", żeby podkreślić najważniejszy element.

A prawidłowo funkcjonująca grupa religijna czy dobra książka i tak powinna wskazywać na Jezusa. Może to czynić na różne sposoby, ale kierunek jest tylko jeden. Bo to Jezus umarł za nasze grzechy, On je poniósł na drzewo krzyża, on jest wiernym Arcykapłanem, który wstawia się za nami. Nie ma drugiej takiej Osoby, która będąc Bogiem, jest też prawdziwym Człowiekiem, doświadczonym we wszystkim, z wyjątkiem grzechu.

_________________
CAŁOŚĆ DOSKONAŁOŚCI
Zapomnieć wszego stworzenia,
Pamiętać na Stwórcę swego.
Strzec wewnętrznego skupienia
I kochać Umiłowanego.
Św. Jan od Krzyża


Cz lip 21, 2005 8:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt mar 29, 2005 12:51
Posty: 106
Post 
zaznaczyłem : na Jezusie Chrystusie poznawanym w Biblii czytanej z modlitwą, bo dokladnie tak wygląda moje życie duchowe -> Jezus + Biblia z modlitwą.


Cz lip 21, 2005 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 19, 2005 15:12
Posty: 39
Post 
Cytuj:
dokladnie tak wygląda moje życie duchowe -> Jezus + Biblia z modlitwą.


no to ci serdecznie współczuje :). Ja uważam ze droge RD każdy powinien sam sobie wybrać i znaleźć własny sposób. to tyle...


Cz lip 21, 2005 22:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 15:26
Posty: 381
Post 
Ankiety mają to do siebie że nas ograniczają w wyborze. Czasami chciałoby się wybrać 2 opcje a czasami w wyborze nie ma tego jak to naprawdę odczuwamy. Dlatego na Twoje pytanie:
Cytuj:
A jakie są Wasze źródła wzrastania w wierze?

odpowiem cytując Ciebie:
Cytuj:
Jezus jest ABSOLUTNIE WYSTARCZALNY we wszelkich sprawach duchowych.

Natomiast gdybyś pytał o pozycje książkowe, które pomogły mi w rozwoju duchowym to wymieniłbym:
1. Dzienniczek - Faustyny
2. Dzieje Duszy - Tereski
3. 3 okresy życia wewnętrznego - R.Garrigou
4. W domu najlepiej - S. K Hahn
5. Święty i Diabeł - W.Huenermann
6. Wielka Cisza - Doroty Szczerby
7. Abyście Wierzyli - Brige McKenna
8. 1800 Mil z Jezusem - Pawła Niedźwiedzkiego
9. Różne pozycje Tomasa Mertona i Anselma Gruna,
10. Książki o Medjugorie i Fatimie

A czy wy czytaliście te pozycje a może znacie lepsze ?

_________________
Bóg - jest miłością

Jeżeli zło nie jest napiętnowane rozzuchwala się.


Cz lip 21, 2005 23:29
Zobacz profil
Post 
Na mnie ogromne wrażenie zrobiła książka opisująca przeżycia F. Horak "Życie pozagrobowe" którą przywołałam już w wątku dot. świętych i ich wstawiennictwa. Teraz zamierzam próbować przebrnąć też przez św. Jana od Krzyża...


Pt lip 22, 2005 9:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 24, 2005 11:39
Posty: 3
Post 
A mi tu brakuje w ankiecie "Na Jeszuie i spotkaniu z Nim w Eucharystii"

Fakt pierwsza możliwość jest zbliżona ale to nie to.



Moja wiara na tym bazuje, co nie wyklucza innych odpowiedzi ale Eucharystia przede wszystkim i osobiste spotkanie z Jezusem.....

_________________
Pon Bócek jest moim Bacom...


Pn lip 25, 2005 17:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Andrzej napisał(a):
"A czy wy czytaliście te pozycje a może znacie lepsze ?


Ja ich nie czytałem, nie napiszę że znam lepsze pozycje skoro tamtych nie czytałem, ale na pewno mogę powiedzieć że bardzo pomagaja życiorysy świetych i osób które żyły zgodnie z wolą Boga, mistyków, np.ciekawa książki : Ann Ball "Współczesni święci" 2 tomy oraz Czesław Ryszka"Stygmatycy" . są tam naprawdę bardzo ciekawe osoby które pokazały jak żyć blisko Boga, jak pełnić jego wolę, ponadto wiekszość książek o świetych mogą pomagać w rozwoju duchowym. to tyle co do książek.

Uważam że kazda forma jest dobra : czy to wspólnoty religijne, czy modlitwa samodzielna połaczona z rozważaniem słów Pisma Świętego, czy też inne formy mogą prowadzić do rozwoju duchowego, przede wszystkim najważniejsze jest to by prowadziło to wszystko do Boga, do jego poznania oraz do pragnienia pełnienia jego woli. Chrystus jest najlepszym przewodnikiem dla każdego, kto pragnie rozwoju duchowego, on może poprowadzić kazdego ku zbawieniu, ku jego Ojcu.

Ważny jest wybór, ograniczanie się do jednej formy nie zawsze jest tym najlepszym sposobem, im jest większy wybór tym człowiek może sobie dopasować odpowiednią formę do swojego trybu życia, nie dla każdego jest przeznaczona wspólnota, niektórzy wolą intymne spotkania z Chrystusem czy Maryją także według wolności człowiek może sobie wybierać,byle by szedł właściwą drogą.

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Pt sie 05, 2005 2:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 31, 2005 17:46
Posty: 337
Post 
"Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie jako Panu, tak dalej w Nim postępujcie: zapuście w Nim korzenie i na Nim dalej się budujcie i umacniajcie się w wierze" Kol 2, 6-7

Dla rozwoju duchowego najważniejsze jest spotkanie z Jezusem na modlitwie, czytaniu Pisma Św., Sakramentach (Eucharystii i Spowiedzi).
Także spotkania grup religijnych, czytanie książek religijnych, przykład świętych, świadectwo innych wierzących może być pomocne w kształtowaniu i rozwijaniu więzi z Jezusem.

_________________
Mój Panie i Boże, zabierz mi wszystko, co oddala mnie od Ciebie. Mój Panie i Boże, daj mi to wszystko co zbliża mnie do Ciebie.
Obrazek


N sie 07, 2005 20:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL