Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 ŚWIĘCI - CZY ORĘDUJA ZA NAMI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post ŚWIĘCI - CZY ORĘDUJA ZA NAMI
CZY ŚWIĘCI NAPRAWDĘ ORĘDUJĄ ZA NAMI, CZY WYSŁUCHUJĄ NASZYCH MODLITW, CZY POAMAGAJA NAM W ŻYCIU. ZACHECAM DO DYSKUSJI

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Cz lip 21, 2005 16:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 02, 2004 11:43
Posty: 166
Post 
Bardzo interesujacy temat. W swietle wiary katolickiej święci za nami orędują, mozna prosić ich o wsparcie. Czy forumowicze mają jakiegoś ulubionego świętego?


Cz lip 21, 2005 17:34
Zobacz profil
Post 
Post Tomasza dotyczący ulubionego świętego został przeniesiony tutaj:
viewtopic.php?p=92056#92056
W tym temacie proszę się skupić na odpowiedzi na pytanie zadane na wstępie


Cz lip 21, 2005 18:49
Post 
Oczywiście że nam pomagają! Wielokrotnie doświadczam tego osobiście, tak na codzień :) Heh, mi często zdarza sie coś gubić... i zazwyczaj mam trudności z odnalezieniem tego. Krótka modlitwa do św. Antoniego i mam!! To jest niesamowite! :):):) I naprawdę to jest wspaniała modlitwa przez wstawiennictwo świętych. Oni nie tylko wysłuchują nas w konkretnej sprawie z którą się do Nich zwracamy ale też pomagają nam żyć bardziej tak jakby chciał tego Bóg. To prawda!!


Cz lip 21, 2005 19:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
św. antoni jest niezły, bardzo pomaga w szukaniu zagubionych rzeczy, ja także tego doświadczyłem, warto jeszcze się modlić do św. Rity - patronki od spraw beznadziejnych,ona także bardzo pomaga

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Cz lip 21, 2005 20:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
A co maja robic w niebie? Baki zbijac?

Skoro Pan Jezus tak zachecal by pomagac sobie wzajemnie, to dlaczego osoby bedace juz w niebie gdzie zostaje tylko milosc mieli by nie pomagac?
Oczywiscie ze oreduja, tak jak normalne starsze rodzenstwo wstawia sie u rodzicow za mlodszym.


Pt lip 22, 2005 2:02
Zobacz profil
Post 
Jeszcze jedno: jeśli modlimy się za dusze przebywające w czyśćcu to i one modlą się za nas! Fulla Horak pisała iż sprawy których nie wyprosiła u Pana przez świętych wyprosiły jej dusze w czyśćcu. Są one niesamowicie wdzięczne za naszą modlitwę i Pan jest wobec nich bezradny. Horak bardzo ciekawie o tym pisała, gorąco polecam książkę "O życiu pozagrobowym"!!


Pt lip 22, 2005 9:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
wielu świętych już za życia zapowiadało swoją pomoc w orędownictwie za nami jeśli tylko dostaną się do nieba (czyli do Boga), wiedzieli bowiem że człowiek jest bardzo słaby pod względem wiary i bardzo czesto potrafi upadać, dlatego twierdzili że będą bardzo zapracowani w niebie wstawiając się za nami u Boga; św. Gemma Galgani już za życia wyprosiła łaskę u Chrystusa za znajomego grzesznika, dlatego warto sie modlić do świętych, i nie tylko : ci którzy czekają na wyniesienie ich na ołtarze także będą się za nami wstawiać więc warto im pomagać modląc się także do nich.

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Pn sie 01, 2005 20:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL